Jump to content
Българският форум за музиканти

Най добрия лютиер за китари в БГ


Black Bird

Recommended Posts

Пичове...пристигна ми една китара от щатите и ми трябва човек да ми оправи тръс рода ама Пловдив, Асеновград и Варна са ми далече....някой знае ли нещо към София...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Познавам Пл. Иванов от 6-7 години, свирил съм на над 10 нигови инструмента, имам и бас, който той е правил. Познавам и Диката, основния инструмент, на който свиря в момента го е правил той (показвал съм го и преди, но ако искате да видите снимки - 1, 2, 3 )

 

И двамата работят добре и, което според мен е много важно, са добри музиканти. Предимството на Пламен е в това, че от няколко години работи в чужбина (някакъв известен custom shop във Франция, няма да си спомня името), което му дава възможност да се учи и да сравнява инструментите си с наистина добри образци. Не искам да изпадам в детайли, но според мен има огромна разлика между това, което прави в момента и това, което предлагаше преди няколко години. Друг негов плюс е, че има хубав и стар материал - още дядо му се е занимавал с дървообработване.

Диката определено е по-прецизен и внимателен от Пламен. Работи с хъс и желание, интересува се от нови неща и показва добро инжинерно мислене и познания. Много по-коректен е откъм уговорки, срокове и т.н. Аз лично нямам кой-знае какво основание да се оплаквам от Пламен (забави ме само десетина дни), но познавам хора (един е този форум :metalist: ) при които нещата са трагични. Освен това Пламен откровено ме дразни с това колко е разсеян и как забравя неща, които уточнява с клиентите си. Аз последния път прибегнах до писане на лист (два екземпляра, подписани от двамата, единия седи при мен, другия при него, трагично!!!!), но и това не дава кой-знае какъв резултат :green:

 

Аргументът, че имало фабрични китари, по-лъскави от тези на снимките е достоен за разговор в детска градина, но някак няма отношение към качеството на инструмента.

 

 

 

Топсън, виждам че си впечатлен от работата на Диката. Беше го препоръчал на Vlad за правене на басет. Електрическите инструменти се различават коренно от класическите акустични. Не че не е възможно, но рядко се намират майстори, които да имат достатъчно опит и в двете области. Хората, за които говорим са много добри, но за електрически инстр. Представи си какво би могъл да направи един акордьор за електрическото ти пиано. Тук нещата са горе/долу подобни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аргументът, че имало фабрични китари, по-лъскави от тези на снимките е достоен за разговор в детска градина, но някак няма отношение към качеството на инструмента.

там съм

там съм!

:metalist::happy:

просто няма излизане :happy:

 

 

 

 

 

само пак да не се зачекнеш с мен

 

пламен ми прави грифа на Ибанез RBM10

6 месеца и накрая тръгна да слага един с надпиш Jackson hahhahh

наложе се по строг контрол

и накрая новия гриф беше като на фендер от 34 година по дебелина но няма как

 

за това не си правя китари..но за фиксване НЯМА ДРУГ

 

дърворезбари колкото щеш

 

и аз ходих на кръЖок в 4 ти клас имам още длета

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за фиксване НЯМА ДРУГ

 

дърворезбари колкото щеш

 

и аз ходих на кръЖок в 4 ти клас имам още длета

 

Не е сигурно преди да пробваш. За Диката аз говоря от личен опит, а ти споделяш предубежденията си.

 

само пак да не се зачекнеш с мен

 

Вие в китарния форум от няколко дни май без обиди и висок тон не можете да си говорите. Я малко relax. Лято е, грее слънце, пеят птички т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие в китарния форум от няколко дни май без обиди и висок тон не можете да си говорите. Я малко relax. Лято е, грее слънце, пеят птички т.н.

:hello: :inlove: :cheers::singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EmchoDT ... Ще ти кажа аз не знаеше. Накрая някой от Сливен дето живее в Германия ви прави сбирките и се появяват само двама (добре че доведоха и по - добрите си полоовинки та да не берем срама че сме само трима).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топсън, виждам че си впечатлен от работата на Диката. Беше го препоръчал на Vlad за правене на басет. Електрическите инструменти се различават коренно от класическите акустични. Не че не е възможно, но рядко се намират майстори, които да имат достатъчно опит и в двете области. Хората, за които говорим са много добри, но за електрически инстр. Представи си какво би могъл да направи един акордьор за електрическото ти пиано. Тук нещата са горе/долу подобни

адаш,изхождам от това какъв басет видях на един приятел,който беше направен от пламен.на мен не ми хареса,но моя приятел много му се радваше.представи си щом пламен може да направи басет,диката кво може да направи?все пак съм учил инструментознание и знам кое какво е.аре peace :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В учебника по инструментознание какво глупости пише за барабаните, просто не е истина. :metalist: Споменати са само тези, използвани в класическата музика и то пак информацията е грешна. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
В учебника по инструментознание какво глупости пише за барабаните, просто не е истина. :metalist: Споменати са само тези, използвани в класическата музика и то пак информацията е грешна.  :D

В този ред на мисли, някой знае ли майстор, който да може да направи тъпан?

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В учебника по инструментознание какво глупости пише за барабаните, просто не е истина. :metalist: Споменати са само тези, използвани в класическата музика и то пак информацията е грешна. :D

брех,ма ти сериозно ли говориш?аз за барабани нищо не съм чел?ми много ясно,че за класическата музика ше пише.то сега за метъл ли искаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.