Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройване на барабани


Recommended Posts

Опасявам се , че тези правоъгълни болчета са на Амати ! В такъв случай стандартно ключе не ти върши работа ! Или някъде на старо може да търсиш или клещите ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:lol: Еми как познахте че са амата просто незнам :). Май са от стандартните оба4е, не сум сигурен разбира се. Ама не ми пука дали ще ги осера, ще пробвам с клещите :greenball: Все пак да си купя ключе за 10-15 лева и да не стане ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) А на теб какъв ключ за настройване ти трябва двойка или четворка?

 

За настройването да кажа нети трябва задължително тунер знчи един лесен начин : избираш си винт и го завърташ един път, после срещуположния на него винт който се пада и така накръст по посока на часовниковата стрелка гледаш кожата да е равномерно опъната и проверяваш звука да бъде еднакъв във всяка част на кожата.

 

Тва като за първи насоки в настройването. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички :). Ще внимавам с клещите обещавам, ако пък нещо осера ще имам повед да ви пиша :)

Редактирано от Traktorist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да помоля Македонеца да ми прати статията за която става дума по-горе, че четох една на Поромански, но не ми е достатъчно.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами статията е във сайта muzikant.org !

На вие съм с компютъра, така че не мога да ти дам линк .

Благодаря много, намерих я! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И така всичко е настроено и звучи доста прилично(за амати е просто перфектно). Мога да кажа само на всички млади барабанисти, който не са се сблъсквали с този проблем да се позаинтересуват и да почнат да си настройват барабаните и да си ги стегнат с хубави кожи(как говоря все едно че съм барабанист :)) Тва е от мене мерси много за помоща на всички!

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

виждам че темата е доста стара ама все пак някой все още може да я поглежда от време на време

за това искам да дам един савет

ако нямате ключе и незнаете какво точно да си вземете просто сваляте с клещите едно болче и тръгвате да си търсите ключе

аз веднъж направих грешката да си настроивам барабаните с клещи и се наложи да сменям болчетата (въпреки че внимавах)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте!

Знаете ли на кои тонове отговарят барабаните?

Или, ако не са с тонове как да ги настроим?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябваше да провериш, има вече доста теми във форума за настройване на барабани.

 

виж тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.