Jump to content
Българският форум за музиканти

Аналогов звук срещу процесорния


metalhammer

Recommended Posts

Изкам да чуя вашето мнение по въпроса :

Аз лично предпочитам директния звук от усилвателя(лампов за предпочитане)+камиончета в сенд ретърна - мразя процесори - но тва е лично мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм на това мнение.

Според мен процесорите могат да изкарат много добра чиста бленда, но това не важи за кривите (за съжаление) :dance:

Аз лично включвам DS-1 през кривия канал на кубето и този звук никога не мога да го постигна с процесора ми (Boss ME-30), който почти не го използвам :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм силно за дигиталните устройства, незнам защо ...сигурно защото имаш на разположение един куп от ефекти и възможните комбинации между тях ме блазнят прекалено много...това е то една камара неща в една кутийка :angry: .. Кефи а другото е много по скъпо и не виждам смисъл от притежяването му в случай че не ти се налага да свириш пред по вече от 50 човека ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал аналоговия звук е по добър. Аз лично нямам преки наблюдения, но мисля че разликата не е огромна.

А това което ме кефи много в процесорите е, че можеш да си настроиш 40-50 бленди с по 5-6 отделни ефекта във всяка и да си ги сменяш за секунди. Тва с камиончета няма как да стане.

В крайна сметка не ми и пука особено....поне засега ;)

:angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и двете неща си имат плюсове и минуси - зависи от процесора... има невероятно добри процесори, които в коминация с готини "камиончета" Праскат невероятен саунд...що се отнася до лампата- то е ясно че е по - доброто решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под невероятно добри аз разбирам Line 6, ама там вече е по друга работата :angry:

не само Line 6 има и други достатъчно добри- по-високите серии на BOSS,DOD,DigiTech....това според мен са си доста прилични процесори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един процесор, с който изкарвам разни дисторжани, но не мога да го сравня с камиончето, дето го имам.. - Digitech DeathMetal Distorsion.

Значи процесора, който го имам е правен за бас(BOSS ME 50B), но тъй като аз съм китарист по душа, се осмелявам да пиша тук. Най-редовно връзвам баса към китарни дисторжани. С този процесор изкарвам много разнообразни дистери, които горе-долу "стават", но като прасна камиончето направо се прераждам. Друго си е дееба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе лампата си е лампа. Но процесора дава много възможности за експерименти + многообразие от звуци, което за да го докараш ти трябват 10-15 стомпс. Неефективно е. Да не говорим че за reverb и delay да кажем аналоговите им аналози, които звучат сравнително добре са прекалено скъпи.

 

Аз под невероятно добри не разбирам Line6, a Hughes&Kettner Zentera...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви камиончета, истината си е един хубав преамп и убийствен усилвател (високите серии на Marshall, Laney, Peavey, Randall, Mesa Boogie...) - "the genuine sound", както се вика :)

 

Иначе аз бих предпочел процесора пред камиончетата, много по-удобно си е, а и забравяте, че процесорите непрекъснато търпят големи подобрения, докато аналоговите машинки не са имали сериозно развитие от известно време насам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а и забравяте, че процесорите непрекъснато търпят големи подобрения, докато аналоговите машинки не са имали сериозно развитие от известно време насам...

 

За какво им е подобрение на аналоговите, при положение, че ВСИЧКИ процесори се правят с всевъзможни емулации за да звучат като аналогови.

Става въпрос най-вече за DRIVE. Що се отнася до delay, chorus и т.н. там вече нещата седят по по-друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за як аналогов звук си триаа яка техника - як усилвател, яки говорители. Аз лично не съм имал много досег с класно оборудване, та да давам мнение за аналоговите неща. Но с моя ZOOM GFX 4 и с Marshall-а 100W Valvestate некакъв в репетиционната звука ЧУПИ :) Така че май пак истината е по средата :)

 

Освен това, в тоя метъл, дето го свиря, 'топлотата' и прочее лампови достойнства не са на почит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мразя процесори, но определено предпочитам аналогов звук !!!

 

Абсолютно съм солидарен с това мнение. Добре е човек да има и процесор, но добрия усилвател, имам пред вид лампов си е началото на добрия звук. Като се обурудвам с по-хубава китара, следващата стъпка ще е и процесор, ама кога ще е..... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.