Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов преамп


Dread

Recommended Posts

Здравейте, колеги !

Поотделих време да потърся сходна тема, но така и не открих задоволителен отговор. Искам да ви попитам за мнението Ви за ламповите преампи, когато става дума за домашно свирене, посредством не особено притенциозна техника. Лично аз нямам сценични участия и свиря у дома, но съм заинтересован относно възможностите на лаповите преампи при такъв вид занимания. Свиря предимно парчета с повечко драйв, като все по-често изпозвам драйва на кубето ми (Peavey Transtube envoy 110 - 30w). Относно тази техника съм пълен лаик и не съм запознат с предимствата й. Въпросите ми са: може ли да се борави с пълния му капацитет при не особено усилен звук, има ли някакви ефекти като ривърб, хорус, дилей и тн., какви марки предпочитате и евентуално ориентировъчни цени ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламповият преамп за домашно свирене си е О.К., защото силата на звука

се формира основно от пауър-ампа, а не от преампа.

Има различни схеми и видове лампови преампи, с различен брой лампи, канали,

с МIDI управление или с фуут-суич, с ефекти или без, със или без спийкър симулация и т.н.

Така,че на твоя въпрос не може да се даде еднозначен отговор.

Всичко е въпрос на личен вкус и предпочитания.

На старо понякога изпадат доста добри оферти, особенно в чужбина на преампи от

80-те и 90-години - ADA, Peavey, Carvin и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз съм манияк на тема преампи.

Нямаш никакъв проблем за домашно свирене с лампов преамп.

 

Какво гледаш -

1. да те кефи звука на самият преамп, че има различни типове звук.

За едини хора един тип звук е добър, за други - друг. Тук вече е най-определящо е твоето мнение, дали ти харесва.

 

2. да има вграден спийкър симулатор,

което не е определящо, защото такъв може да се купи и отделно

(най-евтин вариант на берингер ултра джи, който не е никак лош и струва под 100 лв)

 

3. молиш се кубето ти Peavey Transtube envoy 110 - 30w да има пауър амп ин.9май че имаше ,но не съм сигурен)

ако няма го продаваш и взимаш кубе с пауър амп ин.

( за предпочитане известна марка и със селешън говорител )

(дори да имаш под ръка Маршал велвстейт кубе, което е с една лампа в преусилвателя,

с по- лампов преамп ( с 2,3,4 лампи ецц 83) ще изкараш по - як звук.

 

Ако ти е готин преампа, винаги е за предпочитане, поради причини, като звук , мобилност,

модулност ( в България много не се правят модулни системи, но по мое виждане,

са екстра защото може да им мениш отделните компоненти, когато си готов фианансово

и някой от тях вече не ти върши работа, а не да сменяш цялата система, наприемер)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. молиш се кубето ти Peavey Transtube envoy 110 - 30w да има пауър амп ин.9май че имаше ,но не съм сигурен)

ако няма го продаваш и взимаш кубе с пауър амп ин.

 

Ako няма пауър амп ин - доста лесно може да се модне да има .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

здрасти значи :) прочетох въпроса ти и тъй като и ас имам същия "проблем" ще ти кажа какво ме посъветва един приятел(black bird)

имаме съфорумци които се занимават абсолютно профи с тази материя.ас лично съм сигурен за двама -niki fena i gregg те могат да ти направят къфто икаш преамп.

ас лично не съм говорил с ни един от двамата поради простата причина че имам приятел който също се занимава с такава дейност и ще нагърбя него с тази задача.

успех и в лампата е истината :thumbs_up:

апропо. мисля че и това лице metalhamer също е вещ в занаята :rocker:

Редактирано от voodoochild
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Sansampa дето го прави Никифена кърти мивки. Даже наскоро си пускам ММ и гледам

някаква нова песен на Panican Whyasker "My hair needs plugin" или нещо такова и

пича вади телекастера и хоп...натиска сансампа с точно същата оранжева кутийка

бях като гръмнат :thumbs_up:

Редактирано от PRIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз и с две ръце и два крака - той е може би най-големия манияк на ламбите който знам :thumbs_up:

а само да питам какво общо има сансампа със ламповите преампи?

освен че е симулация на лампови усилватели и определено е много добър, но май няма връзка с темата :rocker:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за подкрепата момчета :)

 

 

^Dread виждам че си от София - може да минеш да чуеш моите лампови играчки , да пием по бира и да си полафим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да обадя - ако ще е за осветителни тела ( тип лампов преамп, например), Митака (metalhammer) е човека - ще ти измисли възможно най-доброто съотношение цена/качество. Отивай да видиш какви джаджи има в работилницата :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да дам вота си за metalhammer. Чувал съм няколко негови играчки и къртят мивки, фаянс и гранитогрес!!! :punk_guitar:

 

П.П. Дими, мойта джаджа кога ше е готова, бе... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Мед ми капе на душата, че в последните няколко години се популяризираха (не без влиянието и посредничеството на форума може би) хора като Gregg, Metalhammer, Nikifena и други, които работят здраво и качествено на истинско къстъм ниво, за навлизането на качествения (лампов и не само) звук в музикантските среди в БГ на достъпни цени. И то такива устройства, за които качеството на изработката и представянето, многократно превишава цената.

Иначе и със Зуум се произвежда звук....но то и белия шум е звук по дефиниция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.