Jump to content
Българският форум за музиканти

кой как свири


Recommended Posts

Гледам че има тема за постановка , сега искам да питам кой как свири с касата ,по точно залепяте ли топчето на педала за кожата или не .

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така нареченото burying the beater е всемирен проблем на всички барабанисти. За съжаление и аз съм така, но някой ден ще го поправя.

 

п.с. не е лошо да пишеш в заглавието на темата за какво става дума, защото именно заради това е заглавие. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всичко е въпрос на усещане и на динамика.Аз съм твърдо против робуването на някакви "установени" правила.

Обикновенно когато свиря в бавно темпо-залепям,иначе не :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз по принцип не залепям , някак си по такъв начин на свирене звукът от касата излиза по чист и по мощен .Има доста известни барабанисти които залепят топчето

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление още не мога да го коригирам този проблем. Чукчето (или там както се нарича точно) трябва веднага да отскача от кожата при удар. Когато свиря нещо бързо с двата педала естествено този проблем го няма. Но при бавните партии когато съм само с десния крак се усещам че от време на време залепям топчето за кожата и сам си прецаквам звука. Мисля че нещата биха се оправили с малко технически упражнения сам вкъщи и най-вече със самоконтрол и концентрирано внимание докато не се автоматизира цялата работа с правилното отскачане от кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато "залепям" топпчето,това е мое решение,защото при свиренето на някой тежък и бавен ритъм,не мисля,че рязкият ризпонс при "незалепянето" е най-подходящ........но както казах-всичко е въпрос на усещане :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

залепяте ли топчето на педала за кожата или не .

аз не съм барабанист, но доколкото знам това са два различни удара (поне в библиотеките със семпли ги дават така).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато "залепям" топпчето,това е мое решение,защото при свиренето на някой тежък и бавен ритъм,не мисля,че рязкият ризпонс при "незалепянето" е най-подходящ........но както казах-всичко е въпрос на усещане :ph34r:

Да прав си ,значи като свиря суинг или пък друг стил където касата трябва да е по тиха ,там пак отлепям но гледам чукчето да е по близко до кожата .Но както викаш ти това е въпрос на усещане ,един барабанист цял живот трябва да търси по-готиното за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

залепяте ли топчето на педала за кожата или не .

аз не съм барабанист, но доколкото знам това са два различни удара (поне в библиотеките със семпли ги дават така).

В смисъл :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
еми това със "залепянето" е нещо като пицикато

Ох помоли DRUMS MASTER да ти разясни нещата ,това момче свири супер и много си го уважавам като приятел и колега :ph34r:

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох помоли DRUMS MASTER да ти разясни нещата ,това момче свири супер и много си го уважавам като приятел и колега 
-благодаря,аз също ;)

 

Ами аз,определено съм по-добър в свиренето,отколкото в разясненията,затова прехвърлям топката на YtseJam :ph34r:

Най-просто :

Залепянето позволява по тежко и глухо звучене,а незалепянето-бързо и рязко звучене :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"залепянето" като проблем
:bravo: това си е доста трудна за овладяване техника :exclaim:

Хубаво е че има една много ценна школа точно за каса ,сещаш ли се :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.