Jump to content
Българският форум за музиканти

кой как свири


Recommended Posts

Аз си свиря с кръгчето ,ама никога не съм пробвал да свиря без него .А чак сега разбирам ,че може и да се свири и без него :bravo: ,трябва да пробвам някой път без него :no: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....при свиренето на някой тежък и бавен ритъм,не мисля,че рязкият ризпонс при "незалепянето" е най-подходящ........но както казах-всичко е въпрос на усещане :no:

Едва ли някой го интересува ,но споделям въпросното мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете възможности си имат приложение!

 

Всичко зависи как и какъв звук искаш да изкараш! Може и след известно време да отлепяш "ябълката" от кожата... виж старите тъпанджии по селата.

Техниката е изпробвана от стотици години! Дядо ми също я използваше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм забелязал в моята практика, при залепване се получава демпван звук, а при незалепяне касата е богата на обертонове. За джазмените това е важна техника и въобще за пълно акустично озвучаване. Но при тригероване или живо свирене с "напомпване" от пулта, мисля че тази тези два елемента се обезличават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям imperor в това, че съвременото озвучаване е различно от акустичното и компресорите притъпяват (някои обичат да казват "изравняват") звученето на барабаните. Всичко звучи плътно, някак "студийно"...

Затова и често се налага да има микрофони пред говорителите, които да предадат доколкото може живата атмосфера!

 

Всички са добри с набучени пултове, ефекти и т.н.. Истински добирте си личат в чисто акустична обстановка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.