Jump to content
Българският форум за музиканти

Пречи ли обеца на езика за пеенето


savov

Recommended Posts

Рецептори има навсякъде по езика, но са групирани на различни места в зависимост от това на какъв дразнител отговарят- сладко, солено, кисело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рецептори има навсякъде по езика, но са групирани на различни места в зависимост от това на какъв дразнител отговарят- сладко, солено, кисело.

 

Явно не е шега работа все пак!

Благодаря! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, обеца на езика ... какво следва? Силиконови гърди? Това са женски работи, какви обеци по езика те гонят. Освен женски са и детски... промяна в пеенето ше има, не се знае колко точно силна, но няма да е в положителна посока със сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, отново!

 

Така или иначе аз все пек си поставих обеца на езика и вече минаха почти 4 месеца...и мисля, че вече мога да споделя, че всичко е зарастнало и...мога да кажа резултата:

 

Няма почти никаква промяна относно дикцията ми и съответно в пеенето.

Мисля, че е погрешно мнението, че пречи и на пеенето. Поне при мен всичко сега е ОК...дори се получи и един ефект - съгласни като С и З например сега звучат по-ясно и чисто.

Мисля, че всичко е само въпрос на свикване. Като мине достатъчно време-всичко си е наред.

Това е!

Ако имате въпроси-пишете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера попаднах на интервю с холивудски зъболекар. Един от съветите му за здрави зъби беше точно това- да не си слагаме обеца на езика,защото макар и леко, постоянно се чуква в долните зъби и може да причини напукване или дори изместване на зъбите. Сега незнам доколко са така тези неща, нямам свои наблюдения, но ми се стори по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да... Това което казаха нагоре е напълно вярно. Първо най-много пречи на артикулацията, която е много много много важна. :icon_shithappens: Пък и аз знам че зараства дупката, но не съм много сигурен. Моето мнение е по-добре да не си слагаш, защото ако не зарастне е зле за теб и за твоята интрунация, както и артикулация...

 

П.П --- Ти решаваш... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.