Jump to content
Българският форум за музиканти

До всички с Garlan Преамп по МЕСА


Black Bird

Recommended Posts

клик с десен клавиш и сейв ес...

 

С подобни настройки. Само дето презенса и ЕКУ-то са след луупа, т.е. че при директен запис сигнала не минава през тях, т.е. са все едно нулирани.

Моя семпъл е с емг-81 де, оттам може би идва основно разликата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето семпъл на Гарланда да добиете представа. Това е с високи намалени 3-4 или 11 часа

http://nalbantov.com/Garland.mp3

Може да чуете специфичното bite/brightness!

По време на семпъла сменям някой от модевте които са ПРЕ EQ

 

Ники ГОЛЯМО мерси за семплите!!!

На мен пък точно такъв тип драйв най-много ми допадана,но въпрос на вкус...

Все пак смятам,че включен в усилено крайно стъпало с 6Л6 лампи ще изгуби част от олд скул звученето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко семпли и от мен. . . ще извинявате за гадното свирене, но ми се спи ужасно. . .

 

Един семпъл с моите обичайни настройки:

26627_105.JPG

с SD-1 отпред

26643_930.JPG

 

Колкото да се чуе саунд - малко акорди на bridge (EMG81) и някаква скала на neck (EMG85):

My Settings

Импулсът е BBAC-Half от Louder JJ Powertube Impulses Samples

 

Един кратък микс с подобен звук (почти същия)

 

С импулс 'between' и малко по-различни настройки, пак с SD-1:

26641_723.JPG

 

flesh and the power it holds

 

Накрая - с импулс JJ Fred45-1 с настройките на Налбантов и без SD-1 (възможно най-натурален звук - и малко плосък) - на нек адаптер:

26628_105.JPG

 

SLO100

 

Dual Recto

 

Трябваше да посвиря повече на твоя преамп ...сега ме е яд B)

Сега по празниците ако имаш път и нужда от още проби, заповядай. БТВ с големия кабинет, макар и беринджър звучи много по-добре всичко и има МНОГО. . . . . ПОВЕЧЕ. . . . . . .БАС!

 

ПП: На synchu Марк4 копието ми хареса повече от оригинала (ако може да се съди по двата записа естествено). Каква е китарата/адаптерите ако може да попитам?

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данке :offtopic-001: Китарата е ала Musicman JP6 (by shamray.ru). Адаптера е Bridge-a в по-голямата част и е навиван от некъв езотеричен руски мастер - Чернишев. Тук таме се чува и нек адаптера (или по-точно вътрешния му койл само :) ) - ДиМарцио ПАФ Джо...

 

Имай предвид, че идеята с Дилан, беше по-скоро да се види със същите/сходни настройки как звучи, което поставя няколко ограничения - първо хода на потенциометрите и т.н. вероятно е различен, второ моят все пак е с 2 крайн и ламбета, вместо оригиналните 4-ри на Марк-а, а и освен това графичното ЕКю & Презънса (които са емблематични за качествата този амп) не влизат в записа. Мисълта ми е, че оригинала е страхотен усилвател - мноооооо як, ако мога така да се изразя :greenball:

Изработката на Грег, обаче заслужава страхотни адмирации, защото първо е уловен характера на звука и поведението на ампа, което е най-важното. Има наистина невероятен звук и второ, доколкото разбирам от "ампостроене", това е доста предизвикателен за правене амп :hysterical:...

 

И накрая СЛО-то звучи мноо яко :) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 1ви и 6ти Май? :) Но си вземи твоя китара с пасивни адаптери плс, че и на мен ми е интересно да чуя. Пиши ПМ ако искаш. :)

 

synchu, Mesa Mark IV е мечта, спор няма. Тази подробност с EQ бай(С)паса на Dylan я пропуснах, а това има огромно значение, така е. Комбинацията от pre-gain EQ с трите стандартни врътки и post-gain графично EQ не оставя място за компромиси.

 

ПП: Единствено СЛО сампъла ли ти хареса? (всички освен един са дуъл ректифайър) На мен по-скоро ректифайъра ми допада повече (1ви, 2ри, 3ти и 5ти семпъл). Естествено СЛО-то може да се направи да звучи и много по-добре. Интересно ми е, затова питам. 10х! :)

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр,

 

ако си в София или имаш път към София можеш да ми звънни да чуеш един Garland на живо. Има 2 гейн канала - Mesa и Slo (има разлика в звука). Телефона ми е 0889 56 56 48

 

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП: Единствено СЛО сампъла ли ти хареса? (всички освен един са дуъл ректифайър) На мен по-скоро ректифайъра ми допада повече (1ви, 2ри, 3ти и 5ти семпъл). Естествено СЛО-то може да се направи да звучи и много по-добре. Интересно ми е, затова питам. 10х! :)

Не, не и другите са си абсолютно файн за хай гейн мелачка - СЛО-то обаче има една приятна "сладка" (sweet) крънчавост в звука (разбирай хармоници), която в другите не е толкова проявена. А това на мен специално ми харесва много :)

 

EDIT: Да не поствам нов отговор - но тази тема супер се получи. Ей затова е тоз форум :) ултра мега хипер гига kewl :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЛО-то обаче има една приятна "сладка" (sweet) крънчавост в звука (разбирай хармоници)

Ja, ja, das stimmt!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Май вече проблемът ти е разрешен? Трябвала си е явно подходящата пауър секция.

 

Редакция: ПП: Новият ти семпъл с екстъзи импулса доста прилича на splawn семплите дето ги гледахме. . . много яко. modded marshalls ftw!

. . .

 

Аз пък си купих CryBaby (от най-обикновените за 169лв):

 

Garland Crybaby

 

не се дразнете на свиренето, аз толкова си мога

 

:D

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

No love for Crybabies? :greenangel:;)

 

А какво ще кажете тогава за моя HOT RODDED MARSHALL SOUND. :D

 

С Bogner импулса на Налбантов. Ако ви е интересно споделете коментари. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.