Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработвам Дисторшън ефекти


Recommended Posts

Понеже виждам че има заинтересовани в дисторшин ефектите, съобщавам че изработвам дистери и феизъри по поръчка както и лампови предусилватели. Мога да правя и дилеи ,хоруси, флеинжъри, но ако някои каже къде се продават закъснителни линии(като МN3001, 3002 и т.н). Топ изчадието, което съм правил е моднат МЕТЪЛЗОН МТ-2 с различни хотродове, асиметрия и стръмност. Крайният резултат се помещава в семпли черни кутии със сиви врътки. Използвам по-качествени компоненти от тези в оригиналните педали, което прави дистерите много по - безшумни(гореспоменатият ефект има шум -50ДБ когато хванете струните с ръка!).

Цената на педал е 60 - 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А !!!! конкуренция на Naudio,

кажи нещо повече за тия лампови предусилватели - какво си правил и по какви схеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтака го познавам. Добре ги прави нещата. Направил си е един Метал зоун "Октопода" както му викаме. доста добър дист вади и е сравнително безшумен. Даже и аз смятам да го изюркам да ми сглоби нещо. Само кинти да сберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има я схемата на дс 1 мод само трябва Налбантов да  отвори неговия и да каже едно към ендо ли е всико.

heh :):ph34r:

Т.е.?

Хайде, ще черпим после <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошел и поздрави за благородното занимание!

Наистина във форума вече стават две фирми за самоделни ефекти.

Чрез конкуренция към пазарна икономика. :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно безшумен VST дистер: шума не идва от дистера а от китарата, кабелите, и най - вече от аналогово-цифровия преобразувател на саунд картата. Повечето качествени карти имат съотношение сигнал-шум около 90 Децибела, което е твърде недостатъчно за безшумни китарни ефекти.

 

 

За човека с DS1 Ultra Mod, мога да го направя ако имам схемата, а ако този който го има го мързи да вади схемата можем да се срещнем с него, да ми го даде(може и с мен да дойде ако се страхува за дистера). Схемата мога да я извадя за около 2-3 часа.

Ще чуете и семпли в скоро време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно безшумен VST дистер: шума не идва от дистера а от китарата, кабелите, и най - вече от аналогово-цифровия преобразувател на саунд картата. Повечето качествени карти имат съотношение сигнал-шум около 90 Децибела, което е твърде недостатъчно за безшумни китарни ефекти.

 

 

За човека с DS1 Ultra Mod, мога да го направя ако имам схемата, а ако този който го има го мързи да вади схемата можем да се срещнем с него, да ми го даде(може и с мен да дойде ако се страхува за дистера). Схемата мога да я извадя за около 2-3 часа.

Ще чуете и семпли в скоро време.

Налбантов живее в Асеновград, пък и надали би се занимавал с това :lol: metalhammer спомена, че схемата можело да се открие уж... Кажи дали можеш да я намериш, за да знам дали да се надявам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: достатъчно е че Кели ми подари втория ми негов ефект.

За не дам достъп до работата му.

Който иска да си куп иедна бройка и да почва частен бизнес.

 

Регардс

Димитър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.