Jump to content
Българският форум за музиканти

Конфигурация за професионално звукозаписно студио


Recommended Posts

В това да послушаш Пресли, няма нищо лошо- разбира човекът.

Аз лично бих ти препоръчал да не бъдеш наивен и да наблегнеш повечко на корната- един великолепен и много труден инструмент ;

и да не се фантазираш толкоз.

Хем по- евтино ше ти излезе. :hooray:

Студио в Русьето, дет` ша подбий на Ивропата цинити...

И то с година и половина "тонрежисура" при тея глухари в Консервата ...

:crying:

Бе айде холан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Има нещо вярно в това, което каза.. Ама все пак щом го влече.. На мен студиото ми е по-скоро като мечта, която знам, че ще ми вземе много пари и няма да ми ги върне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава ли си да хвърля 1400, 1500€ за добро студио или ще мога да мина малко по-тънко с Tannoy-ки 8"-ци и същата марка woofer-че???

можеш и тънко да минеш ама миониторите на тонрежисьора са като четките за художника - ако са калпави или не достатъчно добри може да изпуснеш това онова и това да се отрази на качеството.

 

Аз лично съм решил да не правя големи компромиси с мониторите и затова все още нямам и събирам жълтици за тях - бих те посъветвел и тебе така да направиш

 

Поздрави

Алекс

 

п.п. относно студио в Русе - ти си знаеш ама аз лично бих те посъветвал да се ориентираш по-скоро към София, Варна, Пловдив, Бургас ... като в София май най-много работа ще имаш си мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аууу, някои хора колко са интересни.

 

Момчета помолих ви за мнения относно техника, а не за големината на Русе или за компетентността ми относно техниката и музката. Аиде разни самоуци музиканти, недорасли пубери и отворените софиянчета първо да научат това, което аз съм учил и тогава да се месят по толкова груб начин. Повече от 20 години се занимавам (уча) музика. От 4 годишен до сега - 24 годишен. В момента се намирам в едно от наи-добрите училища в Германия (600 студенти, и всеки семесртър кандидатстват по 1500 за 60, 70 места), със сигурност е и от наи-добрите в тонрежисурата дори и в Европа. Ако не сте чували никога за ETI (Erich Thienhaus Institut) извадете си заспалите конски погледи и попрочетете нещо.

 

Моля само компетентните хора да пишат, за това съм им благодарен, а не аматиорите незнаещи какво е Drop Technik, неаполитанска субдоминанта, не чували никога някоя от теориите на Schenker, Hindemyth, Rameau, Vogel ..... Dopler, не са чували как се транспонира алтсаксофона или кларинета, какво е omnidirectional т.н. и т.н.

Редактирано от Nikolay Petev Yolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви, драги момчета и малко инфо за института:

http://old.hfm-detmold.de/eti/indexen.html

натиснете вляво на Institut и после на Equipment.

А аз горкия само някви си две години съм учил тук, а после още 5. До колкото смятам са 7 години, маи наистина са ми малко .... :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та пак за мониторите, аз бих помислил за Маки 824 или Генелека 7050, доказани са качество. Докато не третираш помещението няма нужда да вземаш субове. И Маки и генелека може да си ги донесеш от Германия. Успех, с каквото може ше помагаме. Дано някой ден да пием по бира в хубаво русенско студио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да се върна на 8-те ГБ РАМ. Значи Вистата може и да ги види ако е 64 битова но на нея нама да можеш да подкараш Cubase. Поне за момента до колкото знам Cubase 4 върви на WinXP 32. А на WinXP32 не можеш да видиш повече от 3 ГБ. Демек тук има един проблем който е такъв, че няма средно положение на което всичко да работи. И понеже и аз имам същия проблем за това питам. А именно тези 8 ГБ с каква ОС и какъв софт могат да се ползват? Защото като имаш толкоз рам е ясно, че ще качиш и някакви виртуални инструменти, плъгини и т.н. И въпросът е те дали поддържат операционната ти система и DAW софтуера.

 

А между другото като се качи на 32 битовата виста СП1 и вижда до 4 ГБ РАМ. Но на нея мисля, че върви само Самплитуда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Института, в който учиш, сигурно е много добър. Вярвам, че никой не е имал намерение да го омаловажава това по някакъв начин. Докато си още там - задай същите въпроси и на твоите преподаватели - все пак те са компетентни и интелигентни хора и не вярвам да откажат на молба за подобна консултация. После сравни отговорите им с моите :icon_shithappens: (малко да се надуя, де... или да спадна :))!

Успех!

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Института, в който учиш, сигурно е много добър. Вярвам, че никой не е имал намерение да го омаловажава това по някакъв начин. Докато си още там - задай същите въпроси и на твоите преподаватели - все пак те са компетентни и интелигентни хора и не вярвам да откажат на молба за подобна консултация. После сравни отговорите им с моите :icon_shithappens: (малко да се надуя, де... или да спадна :whistle:)!

Успех!

хехее, Пресли, другата седмица по някое време имам среща с едно тонрежисиорче, руснак - студентче е, но се води, че е добър. Миналата година грабна второто място на световния конкурс за звукозапис в Барселона. Чакам го само да се прибере, че е в Köln в момента. Ще сравнявам после. Тук поразпитах .... нали се сещаш, колкото повече ... толкова повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да се върна на 8-те ГБ РАМ. Значи Вистата може и да ги види ако е 64 битова но на нея нама да можеш да подкараш Cubase. Поне за момента до колкото знам Cubase 4 върви на WinXP 32. А на WinXP32 не можеш да видиш повече от 3 ГБ. Демек тук има един проблем който е такъв, че няма средно положение на което всичко да работи. И понеже и аз имам същия проблем за това питам. А именно тези 8 ГБ с каква ОС и какъв софт могат да се ползват? Защото като имаш толкоз рам е ясно, че ще качиш и някакви виртуални инструменти, плъгини и т.н. И въпросът е те дали поддържат операционната ти система и DAW софтуера.

 

А между другото като се качи на 32 битовата виста СП1 и вижда до 4 ГБ РАМ. Но на нея мисля, че върви само Самплитуда.

Виж, за рамта .... правя го за всеки случаи - след година две като излезе нов Windows със сигурност ще работи с поне 8 ГБ. Но и това не е особено сигурно. Може да взема 4 ГБ, но DDR3, ще преценя по-нататък, все пак имам още 2 месеца в Германия да реша какво оборудване точно искам.

Иначе за начало Vista Ultimate 32bit ще бъде. Само за езика се колебая още. Свикнал съм с немски Windows и нито българския, нито англииския са ми присърце. Пък и с немски не става, все пак ще работят и други хора на компа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

musicman, стана ми интересно за тоя 3ГБ лимит и днес сутринта порових из нета. Виста 32-бит показва 4ГБ след слагане на СП1, ама само го показва!!! Ето ТУК открих дори направен тест с 4ГБ и Глиста без/със СП1. Показва, го в "System Properties", но ако пуснеш "System Information tool" се вижда реално кое колко се използва.

Инфо по въпроса има доста, включително на сайта на М$, където е обяснено, че за да работи коректно трябва да се поддържа от дънната платка (чипсет), БИОС-а, проц-а (64-бит), ОС-а (64-бит). Софта оттам насетне може да си боцка инфо докато ОС-а му каже, че има. :icon_shithappens:

Имам един приятел с МНОГО сериозни машини, част от тях са с 4ГБ, има някои с 8БГ, всички са с нови чипсети (мисля Р35) и 64-бит ХР. Работи се ЯКО на Шопа и МАХ-а и има файда от толкова РАМ. Същото важи и за ядрата (машините са с Q6600).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows и сега работи с повече от 4 GB RAM.

 

За момента версиите за работни станции, които поддържат повече от 4 GB RAM са Windows XP 64 bit (max 128 GB) и Windows Vista 64 bit (max 128 GB) .

 

Освен тях, повече от 4 GB могат да адресират и някои 32 битови версии:

 

Windows Server 2008 Datacenter (full installation) - (64 GB)

Windows Server 2008 Datacenter (Server Core installation) - (64 GB)

Windows Server 2008 Enterprise - (64 GB)

Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2), Datacenter Edition (128 GB)

Windows Server 2003 Service Pack 2 (SP2), Enterprise Edition (64 GB)

Windows Storage Server 2003, Enterprise Edition (8 GB)

Windows Server 2003 with Service Pack 1 (SP1), Datacenter Edition (128 GB)

Windows Server 2003 with Service Pack 1 (SP1), Enterprise Edition (64 GB)

Windows Server 2003, Datacenter Edition (128 GB)

Windows Server 2003, Enterprise Edition (32 GB )

 

Това разбира се е валидно само при наличие и разрешено PAE (Physical Address Extension) което дава възможност на 32 битови операционни системи да адресират повече от 4 GB RAM.

 

До скоро ползвах една машинка (която поради невероятният шум който издаваше я наричах галено "прахосмукачката"), която беше с 2 х Quad Core Xeon и 8 GB RAM . Боцнах и един Windows 2003 R2 64 bit и си ползваше 8-те гигабайта памет съвсем спокойно. За съжаление нямаше нито един нормален 32 битов PCI слот за да и сложа една звукова карта и да я видя как се държи с аудио софтуер.

 

Преди няколко дни четох в един друг форум за Mac Pro-тата, които са с по 2 Quad Core Xeon-а и 8 GB RAM (предполагам далеч по-безшумни от моята екс-прахосмукачка) и има не малко хора, които ги използват като инсталират 32 битов Windows XP на тях - например Bob Katz съвсем наскоро е купил такъв Mac Pro и са инсталирали Windows XP 32 bit и според него Sequoia (по-скъпата версия на Samplitude, както е Nuendo vs. Cubase) върви изключително добре на тази конфигурация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста търсих из форума за хубави микрофони, но обикновенно става въпрос за разни по 200, 300лв. Някои работи ли с Neumann? Каква конфигурация от микрофони бихте направили вие с около 5000, 6000€ за едно доста сносно студио

 

Моята идея бях описал в началото - 2 броя Neuman TLM103 (може или TLM127), 5 броя Neumann KM183, Beyerdynamic Opus Drumset (това са 1 брои Opus 99, 3 броя Opus 53, 4 броя Opus 88). Последните стават и не само за дръмсет. Мисля, че 2 микрофона с голяма мембрана, 5 с малка и 8 за Дръмсета е добър избор като за начало?

 

Други мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък не разбрах какво ще записваш предимно (прочетох цигулки, акордиони, етц) ?

Т.е. акустични инструменти и глас така ли? И 5-6000 Евра е бюджета за микрофони?

Броят на микрофоните зависи най-вече от това колко инструмента (и инструменталиста/вокали :thumbs_up: )планираш да записваш едновременно, какъв тип музика основно и т.н. Ам' кажи за музиката, че да видим дет се вика B)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.