Jump to content
Българският форум за музиканти

Компютър за студиото?


q-tip

Recommended Posts

:godbless: :godbless: :godbless:

 

 

7thString, това пробвал ли си го с 3+ ГБ РАМ? Аз да. Работят си 8 гига с ХР 64-бит, с 32-бит не и т'ва е. От ОС-а зависи (естествено и дъното трябва да го позволява).

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само ми направи впечатление, че човекът тепърва щял да учи тонрежисура...а мисля, че вие му давате съвети за напреднал.Все пак като за начало може би ще е по-добре да започне на по-слаба машина от финансова гледна точка.И като му стане слаба, тогава да я смени за някаква, която вече ще може сам да конфигурира...Защото ако например му трябват 2 години за да навлезе дълбоко в материяла, то за това време добрата машина, която ще вземе сега ще се окаже много слаба тогава...

Иначе напълно подкрепям колегите!(Това за AMD и INTEL за първи път го чувам, но ще го имам предвид като реша да сменям машината...моята е AMD и не е имала никакви проблеми, но...следващия път ще бъде INTEL...а ако може и да е MAC...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу! :godbless: Съгласен съм с Presly и BlackCorsair, но мисля като за начало да стартирам с тази машинка, която имам в момента (в началото писах конфигурацията), а в последствие като тръгнат нещата с тонрежисурата да купя нов компютър...тъкмо ще посъбера някой лев дотогава :godbless: Благодаря на всички за съветите!!! :godbless:

 

 

П.С. - Намерих процесор: Атлон 3200+ и още 1ГБ ДДР РАМ и сега съм с 3ГБ ддр400 рам. Дано да е добре като за 1-вите стъпки в тонрежисурата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото виждам процесорът ти е с ядро Бъртън и на с.А , с 3 памети няма да ползваш двуканалният режим ако изобщо дъното ти има такъв(то и при с.А двуканалният режим е по-скоро неизползваема екстра, под 2% при тестове,а в реални приложения сигурно е под 1% разликата с едноканалния режим на паметта). внимавай само да не ти прави проблем при ползване на 3 модула памет, някой дъна правеха собено големи проблеми като имат несъвместимост при различни марки памети.

 

аа да .. за пръв път чувам да се учи тонрежисура с компютър :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфу! :) Съгласен съм с Presly и BlackCorsair, но мисля като за начало да стартирам с тази машинка, която имам в момента (в началото писах конфигурацията), а в последствие като тръгнат нещата с тонрежисурата да купя нов компютър...тъкмо ще посъбера някой лев дотогава :) Благодаря на всички за съветите!!! :thumbs_up:

 

 

П.С. - Намерих процесор: Атлон 3200+ и още 1ГБ ДДР РАМ и сега съм с 3ГБ ддр400 рам. Дано да е добре като за 1-вите стъпки в тонрежисурата :)

Идеално B) като за липса на средства ... Ония само си чешат езиците :) . Даите на момчето нещо оптимално, което ще му свърши работа за малко пари, явно не разполага с много, или няма желание да инвестира много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте! Този компютър как ви се струва като за домашно студио:

 

Дъно: Epox 5EPA+ / CPU: Intel Pentium 4 530J 3Ghz / 4GB DDR400 / HDD - 750GB Sata, 32MB Cache / Video: Ati Radeon 256MB SILENT PCI-E / Power: Chiftek 550W Silent /

 

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL7J6

http://www.epox.com/usa/product.asp?ID=EP-5EPAplus

Редактирано от q-tip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Този компютър как ви се струва като за домашно студио:

 

Дъно: Epox 5EPA+ / CPU: Intel Pentium 4 530J 3Ghz / 4GB DDR400 / HDD - 750GB Sata, 32MB Cache / Video: Ati Radeon 256MB SILENT PCI-E / Power: Chiftek 550W Silent /

 

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL7J6

http://www.epox.com/usa/product.asp?ID=EP-5EPAplus

 

зависи от цената . нов ли ще го взимаш ? ако го взимаш нов компютъра смени си обезателно процесора, 530J е с ядро Prescott,което е остаряло като технология,едноядрен е ,а 2008-ма да си взимаш едноядрен е смешно,при цените на които се предлагат двуядрените добичета . освен това е горещ процесор и охлажданията за него са шумни. цената на E2160 е повече от добра, и е най-евтиния двуядрен процесор по технологията Core . не гледай мегахерците, те са подвеждащи . реално процесор Е2160 на 1.8ghz работи по бързо от 3.2ghz PentiumD 920. дъното също е старо и няма да поддържа новите процесори core2duo. вземи си някое с P35 чипсет. например това . внимавай какво ти продават и от къде ги взимаш частите. ако не разбираш от хардуер,взиме някой познат който разбира. много от фирмичките понякога се опитват да набутат залежали стоки на хората които не знаят какво купуват. другите части ми изглеждат добри, поздравявам те че си се ориентирал за качествено и марково захранване, но модел 750вата е доста скъп а теб ще те оправи и някой 450-400ватов фортрон/чийфтек,който ще е два пъти по евтин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата!!!

 

Освен това (може да се повтаряме, но е важно): обмисли много добре триъгълника RAM-OS-SoundCard-DAW!

 

P.S. Знам че са четири, но с триъгълник повече ме кефи как звучи... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре 1 хакинтош..... И според зависи от бюджета по евтиния добър вариант - Gigabyte DS3-L, Core 2 Duo e2xxx серията която се клоква на 3Ghz бедпробемно с бексовия вентилатор, един fortron за 30 долара, някво видео там не от скъпите, 2g ram и един 20" монитор 1680 1050. Лошото тук е че процесора е само с 1MB кеш... но за цената си... това е

 

Инъче истината е

138$ GA-EP35C-DS3R

276$ C2 QUAD Q6600/2.4/1066/BOX

46$ 2G Ram

46$ 2G Ram

69$ 250GB SATA2/7200/16MB

36$ DRW-2014L1 LS BLACK

63$ 7300 nVidia

30$ Fortron

26$ Case

-------------------------------------

730$ 912лв

620$ 775лв 240BW8EB 24" PHILIPS 1920 1200

 

И оттук нататък според финансовите възможности и нуждите може да се слагат по-добър HDD, по-як процесор....

Само да вметна че при правенето на музика 4 ядра на 2.4 Ghz са по-добре отколкото Е8xxx серията с 2 ядра дори и клокнати на 4 Ghz. (при игрите вече е по добре 8-ма серия, но за музика.... QUAD)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой съвсем случайно да е имал вземане/даване с тези (т.е. по-новите) дъна на Gigabyte?

 

Имам едно доста старичко Gigabyte дъно (GA-7N400 Pro) на една историческа щайга и от време на време планирам показно да го изхвърля през балкона - има силна непоносимост към памети (без значение дали са маркови или не) и това което най-много ме дразни - издава неприятни пищящи звуци като се натоварва, вкл. ако примерно скролирам някоя страница в IE. Явно и Gigabyte са осъзнали, че кондензаторите които ползват са мега боклуци и сега няма реклама на техен продукт без огромен надпис "All Solid State Capacitors", което ме подлъга да си взема тяхна видеокарта (8600 GTS (silent)), която ако натоварването е минимално се държи прилично (т.е. примерно Aero / Vista), но като се пусне някоя 3D игра или тест (примерно 3D Mark) и почва яко да пищи. Първо си помислих, че е от захранването, но след като го смених проблемът не изчезна и след малко ровене из нета установих, че дори официални тестове на картата се споменава въпросното пищене, което обезмисля липсата на вентилатор.

 

Та имайки в предвид, че тук говорим за компютър за студио, дали Gigabyte дъно би било подходящо, ако издава неприятни звуци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъкмо взех GA-EP35-DS3R а имам и Асус П5К все дъна от един клас и еднакъв чипсет.

Взех Гигабайта заради тестове и стабилност.

Гибайта, 1ви ПСИ слот е с отделно ИРК а на Асус всички са шаред.

След като поставих всички части на гибайта постигнах завидна стабилност с ЕМУ1212М и по ниска и стабилна латенсия.

Асус е много добро дъно, но GA-EP35-DS3R излезе по обмислено и стабилно.

Тези дни от мания да оптимизирам компа ми за музика, накупих части за два от различни марки и засега Гигабайт дъното с П35 е идеално. ГБ дъната имаха проблем с DPC латенсията, която влияе на стабилността / не азио латенсия/ но след няколко бета биоса

изпратени ми лично от Янус от Гб Тайван при мен проблема изчезна а и при много други хора. Евала на фирмата, че обръща внимание на клиентите...нещо МНОГО рядко в днешната глобализация...

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А издава ли някакви пискливи звуци при натоварване на процесора - примерно при компресиране на файлове с RAR на висока степен на компресия или някакво друго подобно натоварване?

 

И аз си бях заплюл Gigabyte-ско дъно за следващата ми DAW машина, най-вече поради това че забелязах възможност в биосите на по-новите дъна възможност да се определят ръчно IRQ-тата на PCI слотовете, но след поредната гигабайтска издънка с новата ми видеокарта съм разколебан. Иначе в момента съм с Асус-ко дъно на основната ми машина и DPC latency-то е с много ниски стойности и никакви пикове, но това зависи в много голяма степен от драйверите.

 

Иначе ето една препоръчителна конфигурация на една съвсем обикновенна машина (с Gigabyte дъно и видеокарта btw.) за студиен компютър от форума на Самплитюд:

 

Hardware Reference System Autumn 2007, Intel Core 2 Quad

 

Mainboard:

MBI Gigabyte GA-P35-DS3 S775 P35 ATX

for Intel® Pentium® 4/Core 2 Duo|Intel® P35/ICH9 Chipsatz|Soc

7.1 HD-Sound|GLAN|6x SATAII|1x UDMA100

4x Dual Channel DDR2 533/667/800|1333/1066/800 MHz FSB

1x PCI- Express 16x|3x PCI- Express 1x|3x PCI

 

CPU:

Intel® Core 2 Quad Q6600 2,40GHz box S775 Quad Core

FSB 1066 MHz|2x 4096KB L2-Cache

NX-Flag Support|EM64T|Socket 775

Thermal-Design Power : 105W

Quad-Core CPU

 

CPU Fan:

Arctic Freezer 7 per Socket 775 Intel® CPUs LxBxH: 96,5x107x126,5 mm

300-2500 U/min|airstream: 45 CFM / 77 m3/h, weight: 520 g, noise: 0.9 Sone

 

RAM:

4 Pieces RAM DD2 1GB PC667 Kingston Value RAM

- DDR2 Memory, PC667

- CL5

 

Graphic Card

GIGABYTE GV-NX86T256H, 256MB nVIDIA GeForce 8600 GT PCI-E, SilentPipe2

Chipclock: 540MHz|Memoryclock.: 700MHz|128bit Speicherbus

Unified Shader Architecture with 32 Pipelines|2x DVI|TV-Out

max. comsumption: approx. 43W (by manufacturer)

needs additional power from power unit

passiv cooled|needs 2 Slots

 

or

 

Matrox 128MB P650 DH PCI-Express 1, 128 MB DDR RAM DVI, TV-Out DualHead

 

Harddisk:

2 x Western Digital Enterprise WD RE, 500 GB

WD5000ABYS

7200 rpm | 16MB Cache | Serial-ATA II, 3 GB/s

or

2 x Samsung HD501LJ, 500 GB

Spinpoint T166 | 7200 rpm | 16MB Cache | Serial-ATA II, 3 GB/s

 

(no RAID!)

 

Floppy Disk: (optional)

NEC 3,5" 1,44MB

 

DVD Drive:

DVDRW 18/16/8 LG GSA-H50N ±R/RW

18x/8x DVD+R/+RW|18x/6x DVD-R/-RW|12x DVD-RAM

10x/10x DVD+R/-R Dual Layer

48x/32x CD-R/RW|16x/48x DVD/CD read

 

Case:

Midi Silentmaxx ST-11 without Power Unit BxHxT: 150/520/440 Front: USB/Audio

3x 5,25", 4x 3,5" optional fan at back: 2x 80mm, at bottom: 1x 120mm,

noise isolation

 

Power Unit:

FSP Power Supply Blue Storm II 400W ATX 2.2 Full Range

 

Fan:

120x120 Revoltec Air Guard

120 x 120 x 25mm, Hysint bearing 1200 U/min, 89,1 mі/h, 24 dBA

 

or

 

80x80 Revoltec "Air Guard"

80 x 80 x 25mm, Hysint bearing 2000 U/min, 44 mі/h, 25 dBA

 

Operating System:

Windows XP pro / home SP2

Windows Vista 32

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях се на варианта:

 

GA-EP35C-DS3R

C2 QUAD Q6600/2.4/1066/BOX

 

+ 3GB Ram иначе ще си запазя досегашните части - (HDD 750GB, Video ATI Radeon 256MB SILENT PCI-Express с 2 изхода за монитори, захранване Seasonic 400W SILENT, имам и доста тих охладител за процесора, но в бъдеще може да купя безвентилаторно охлаждане за там). Иначе саунд картата ми е M-Audio Delta 1010 LT. При първа финансова възможност ще направя ъпгрейта на дъно и процесор, и ще пиша как е машинката след това :bravo: Благодаря на всички за съветите :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от няколко дни съм с това дъно и съм много доволен!

Пиши ми да ти пратя БЕТА биос от Гигабайт който оправя доста проблеми! :bravo:

Задължително да се флашне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.