Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Sp-200


martinbg

Recommended Posts

Здравейте! Имам един такъв Korg си ми върши идеална работа. Просто ми е интересно ако някой знае какво представлява да си сподели мнението (как е на фона на другите, много остарял модел ли е и т.н.) защото не разбирам много от модерните синтезатори и ел. пиана, а гледам че има всякакви изгъзици :girl_witch: Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвратително пиано. Сменил съм общо 4 пиана след него и никое не е било толкова гнусно. Честно. И имам писани мнения по въпроса от преди години. Само трябва да се ползва търсачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай просто не харесваш мнението ми и решаваш дали го приемаш или не :cheers2: Просто е. Не е като да не е мнение. Но ако авторът на темата смята, че не бива да се допускат мнения в темата, които той самият не харесва, аз съм съгласен да говори с модератора и да го изтрият. Съответно ако авторът иска да знае повече за това, защо намирам споменатото пиано за боклук, бих го насочил отново към модератора, за да го пита как се изполва търсачката на форума и да потърси какво съм писал преди време за това. И това е просто.

 

Но хайде, да приемем, че те мързи да търсиш. Сега е 2008 година. Да се говори за пиано, което има по един семпъл на клавиш, при това не за всички клавиши, няма дори динамичен филтър, за да замаскира това, няма симулация на резонанс за състейн-педал, няма key-off семпли, няма string-resonance и изобщо какъвто и да е наченък на пиано-симулация, клавиатурата му не е с прогресивна тежест, не изпраща MIDI-стойности над 100, освен ако не го удряш с чук - за мен всичко това е като да възхваляваме колко добри компютри бяха 386-ците.

 

И отново казвам - на мен не ми свърши абсолютно никаква работа, смятам го за пълен боклук.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не те разбрах. По принцип не разбирам много, така че нямам идея какво представляват половината неща, които изброи, но със сигурност мога да кажа, че клавиатурата Е с прогресивна тежест ( ако това значи силата на звука да съответства със силата на натискане на клавишите :girl_witch: ). Нямам намерение да се самонавивам колко ми е велико пианото, не е това идеята на темата. Просто искам да видя обективни мнения, а ми се струва че ти говориш за нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, аз не говоря за пианото, а за птичките и пчеличките :offtopic-001: Както и да е, разбрал съм погрешно намеренията на темата ти явно. "Прогресивна тежест" означава по-тежка и по-инертна механика на клавиша в ниските тонове и съответно по-лека и неинертна във високите. Това, за което ти говориш, е "динамична клавиатура", което нямаше да ме учуди, ако липсваше в Korg SP-200 :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай просто не харесваш мнението ми и решаваш дали го приемаш или не :) Просто е. Не е като да не е мнение. Но ако авторът на темата смята, че не бива да се допускат мнения в темата, които той самият не харесва, аз съм съгласен да говори с модератора и да го изтрият. Съответно ако авторът иска да знае повече за това, защо намирам споменатото пиано за боклук, бих го насочил отново към модератора, за да го пита как се изполва търсачката на форума и да потърси какво съм писал преди време за това. И това е просто.

 

Но хайде, да приемем, че те мързи да търсиш. Сега е 2008 година. Да се говори за пиано, което има по един семпъл на клавиш, при това не за всички клавиши, няма дори динамичен филтър, за да замаскира това, няма симулация на резонанс за състейн-педал, няма key-off семпли, няма string-resonance и изобщо какъвто и да е наченък на пиано-симулация, клавиатурата му не е с прогресивна тежест, не изпраща MIDI-стойности над 100, освен ако не го удряш с чук - за мен всичко това е като да възхваляваме колко добри компютри бяха 386-ците.

 

И отново казвам - на мен не ми свърши абсолютно никаква работа, смятам го за пълен боклук.

В другите форуми има една иконка(примерно във форума на "Mercedes"(Mercedes-Benz Club-Forum)):"Well done",тук я няма,така че,просто казваме: Браво,колега-ти си човек,който знае за кво става въпрос!..Ама що е нужно да обясняваш на тоз,който нема НИКОГА да те разбере..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна - за мен е много важно емулацията на пиано да е най-близо до истинската, защото съм пианист, свиря както класическа музика, така и джаз. От такава гледна точка, на мен никаква работа не ми върши, но пък предполагам, че на други хора може да им върши, ако целите са им други :greenball: Моето мнение е от моя гледна точка, така че не виждам какво му е крайното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.