Jump to content
Българският форум за музиканти

Ново Pc => Ново записче


Recommended Posts

Хайде и аз да се похваля с ново PC и нова идейка. Стил: някакъв метъл.

Използван софт: Addictive Drums, Guitar Rig 3, малко хорови семпли.

 

Може да ви хареса. Благодаря.

Басът малко зле звучи, че явно струните му са доста тънки за нисък строй. Взети са мерки, купени са нови.

 

Клик тук

 

 

ПС: Не мога да се нарадвам на 5 VST трак-а и само 8-10% CPU натоварване. Добре се работи така, то преди беше живо мъчение. :music336: Извинете за емоционалния изблик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро, добро, важи - както се казва :Piano::unsure:

 

По звукът трябва да се поработи, според мен, но това е индивидуален вкус и виждане - така че може и да не се поработи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятно, само че защо ми звучи сякаш си събрал няколко чужди идеи и си се опитал да ги съчетаеш така, че да звучат интересно, може би с мъничко собствено творчество.... хм, именно, просто звучи много познато, макар и добро - пък и темпото прескача постоянно, което го кара да звучи още по-накъсано /всичко това в смисъл "още малко и щях да искам да го слушам постоянно" : )/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно! Cenestelle , в голяма грешка си, явно имаш какво още да учиш докато започнеш възприемаш някои неща в музиката (говоря за идеята в песента, иначе за темпото може и да си права) ;) На мен лично песента ми звучи като Melancholic neo-progressive heavy metal :rocker::rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично песента ми звучи като Melancholic neo-progressive heavy metal :rockon:;)

 

Те тука ме застреля със стилово определение :rocker: Много ще ми помогне в следващата ми тема да не пиша подзаглавие "някакъв метал", а гордо да изтипосам Melancholic neo-progressive heavy metal. Много яко звучи...мерси :virtuoz:

 

А за темпото... знам ли ....на мен ми харесва, даже искам още по-...хм.."рачупено" да стане за да не е скучно ;).

Голяма грижа обаче ми е баса...

 

Помагайте, хора! Как се настройва бас ако на китарата 6-та е "B" (B, E, A, .....)?? Той започва да боботи, а не да свири.. По принцип при нисък строй, басът и той ли слиза реципрочно на китарата, или ??? Нещо много инструменти стават в ниските честоти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Помагайте, хора! Как се настройва бас ако на китарата 6-та е "B" (B, E, A, .....)?? Той започва да боботи, а не да свири.. По принцип при нисък строй, басът и той ли слиза реципрочно на китарата, или ??? Нещо много инструменти стават в ниските честоти?

 

Ми 4 струнен бас в BEAD труно ако не са му мн дебели струните. За тая работа има 5 струнен бас дето е BEADG като 1,2,3 и 4 струна са си еднакви като на 4-струнния, а 5 труна е по-дебела и се настройва в B стандартно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо ама едит-а не ми работи....

 

Се тая сетих се, че началото ми мяза малко на началото на солото на Don't Fear The Reaper - Blue Oyster Cult

 

Забавлявайте се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идейката си я бива, мен ми допада разчупено да е. Обаче наистина по саунда има какво да се пипа (каса, бас - споменаха ги вече). Успех ти желая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добро, кефи ме

Има атмосфера, има и злоба. И е достатъчно идеино за да не скучно, нещо което не всеки успява да постигне.

 

Фен съм ти :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично песента ми звучи като Melancholic neo-progressive heavy metal :bravo::pray:

 

Хм..... Melancholic progressive metal май е по благозвучно и по кратко :bravo: .Идеята е много добра според мен и дори може още да се тъпче по нея.Колкото до стиловото определение,на мен изведнъж ми хрумна нещо за римичка-Меланхолик прогресив метъл-Алкохолик агресив метъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.