Jump to content
Българският форум за музиканти

Знаете ли известна немска песен


NitroBGA

Recommended Posts

Здравейте. Ще отида в Германия за месец и мисля, да си взема китарата. Зная тук таме някои шлагерчета от световната музикална сцена, но ми се ще да науча и някоя немска песен (оправям се с немския), че като засвиря там хората да се радват и да чуят нещо познато. Имам дискографията на Doro Pesch, но се оказа, че половината германци не са я чували.

Някой може ли да ми каже хубава немска песен, която да мога да си дрънкам...

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз не съм много меродавен щото се въртя все в "алтернативни" тълпи, ама тук като че ли слушат само ония олелии дето са тиролските... Това се слуша по бирфестовете предимно де. Ама иначе има едни нашумели напоследък дето имат доста акустични песни Soehne Mannheims. Това ми се струва най - близко до шлагери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Лили Марлен", много ясно ;) Може да пробваш и "Дойче юбер алес", ама може и да не пробваш. ;) Предполагам, че нещата на Скорпиънс са известни, или Рамщайн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Дойче Юбер Алес може да пробва дали е приятно в немска килия през лятото като нищо ;) Тук историята може да бъде неприятно нещо :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да отречеш обаче, че ще направи впечатление, ако я засвири/запее ;)

то тва с килията на бая впечатление мяза :D:D:D , ама иначе и аз така знам за тиролските бирени фестове ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Дойче юбер алес, а Дойчланд...макар че и Дойче може, ако говорим за немци...

не бе, тая песен не готина...

Мога да ти кажа потонове една много готина песен, рок-шлагерче, чудна мелодийка, ма къде точно ще ходиш там? Че тая страна е огромна и много различна в краищата си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че нещата на Скорпиънс са известни, или Рамщайн...

абе те са известни ама има доста задръстеняци... например 2001г. бях в Мюнхен и там на някво купонче имаше 20-тина човека (на възраст 18-25г), които не знаеха кои са Рамщайн... само едим май беше чувал за тях ама не знаеше, че са немци :read: ... яко си е по Германско да обикаляш, ама жалко, че водят класацията по брой грозни жени на глава от населението :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно много :virtuoz: И за Рамщайн и за жените. Един познат Германец преди 2 месеца ми обясняваше "Абе по - дяволите разбрах че имало някакви си Рамщайн, които били егаси нацистите и ходели да развалят имиджа на Германия в щатите...." така че, Рамщейн тук не са любима група и не са особено известна група също... Техния пазар е Америка... а за жените само да кажа... Като минаваш с автобуса гледай отстрани. Когато краварките станат по - грозни от кравите да знаеш че си стигнал :pray: по добре научи няколко тиролски песни на акордеон... или нещо на тия слънца от Манхайм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз принципно съм виждал 2-3 хубави немкини, ама се оказа, че всичките бяха с чужда кръв... коя с испанска, коя с италианска и тн. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ну Пагади има една нова група :pray: ГОлем са ташак

Суити пойзън имат една песен много трошаща :metalist:

Диско -рок :virtuoz:

Та ако ще ходиш при тинейджъри може и да има ефект..само незнам с вокалите кък шъ съ опрайш..мен пшоне ме кефи де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хора, много ми помагате, но всички тези Зьоне Манхайм и т.н ... все пак ще имам само една акустична китара (кухарка!!!), не акордеон :pray: . Няма ли нещо като... българскоро "Хубава си моя горо" дето да я знаят навсякъде, иначе ще съм в Бавария,близо до Регенсбург

 

Едит. - Като давате предложения дайте и линк... :virtuoz:

 

А за германките... имам една приятелка там ... германка, тя е единствената хубава. От всичките и приятелки харесвам само нея + още една, останалите са от коза нагоре...разбирай вол, бик....

 

Edit 2 : I'm very прост. Току що ми попадна German Top 100, в торентите, друг е въпроса, колко от песните ще се харесат на всички и дали ще се харесат на мен и дали ще уцеля готините....

Редактирано от NitroBGA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

останалите са от коза нагоре...разбирай вол, бик....

Бях чувал, че немкините не са върьа на сладоледа ама вие тука чисто и просто ги направихте на нищо!!Би му ма*ката :pray: Да искате да ми кажете, че немските дами са смесица от коза слон и крава????? :virtuoz:

 

Доста див офтопик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.