Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефектите на Пинк Флойд


...denied

Recommended Posts

Въпроса ми е малко, много сложен защото честно казано не знам какво точно търся... Интересно ми е дали има някаква програма (по възможност безплантна) която да прави странни ефекти, като да речем при по голямата част от песните на Пинк Флойд. Тези ефекти се правят с цел Psychedelic Rock и не знам просто се интересувам.

 

Благодаря предварително.

 

 

Rock On!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar Rig да речем има такива фабрични пресети. Съотоветно и сам можеш да си нахакаш какви ли не странни ефекти. Имаше нек'ъв шарен сайкъделик...фейзър ли беше, дилей ли... Абе който го ползва да каже. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Психидилей се казва онова в Guitar Rig

Ако владееш английски прочети това интервю,интересно е.

http://www.pink-floyd.org/artint/dagear.htm

А тук можеш да разгледаш различните ефекти,китари и ампове с които работи Дейвид Гилмор.

http://www.gilmourish.com/?page_id=205

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окидоки,нищо не казвам само си мисля,че не е лошо да се знае за какво става въпрос наистина :thumbs_up:

Иначе със софт не мисля ,че ще постигне някакъв върховен резултат ;)въпреки,че ако няма друг вириант да дерзае,това е начинът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е зависи де.

 

В наше време много от модулационните ефекти се добавят след записа, софтуерно или с реампване.

 

Виж със свиренето в реално време може и да не е съвсем така работата, особено на не прекалено добра машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е сложен, защото честно казано не знам какво точно търся... Интересно ми е дали има някаква програма (по възможност безплантна) която да прави странни ефекти, като да речем при по голямата част от песните на Пинк Флойд. Тези ефекти се правят с цел Psychedelic Rock и не знам просто се интересувам.

 

Благодаря предварително.

 

 

Rock On!!! :)

 

Няма такава програма - безплатна.

Виж такива дето да ти свършат работа има, но или трябва да си ги купиш ,или да ги теглиш кракнати от някъде из виртуалната реалност...

...а и за подобни ефекти - навремето е нямало софт и PCта...

...хората са правили "Верижки" с Камиончета или са използвали различни форми на звуков синтез ;)

 

...то и аз искам безплатна програма дето катo засвирим да замясаме на Metallica ,ама все не мога да я намеря още...

...то пък на алхимиците от сено - злато им се искало да става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми трябва просто програмка която дори да речем само на пеене ей така от микрофона и за фон да мога да наслагвам някакви такива ефекти.. малко ми е трудно да го обясня съжелявам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...съжалявам човече, ама като не можеш да ни обясниш,какво точно искаш, как да ти помогнем?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Много е просто - отиваш на оня сайт, сваляш софтеца, пускаш го оттатък, след това натискаш бутона и управляваш с мишката, докато наслагваш онова другото и ще стане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.