Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ песни за акустична китара


Recommended Posts

Изкам да си събера една колекция от песни подобни на Бягство на Авеню - за една или две китари, нещо приятно за около огъня(още докато народа е трезвен :greenball: ) и тн. Моля давайте предложения :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко на черно фередже....

 

ПП: опа... ся видях, че става дума за трезвени песни.... Ам... Едно "ре" е пре-достатъчно за подгрявка и да се почва с запоя, че да не се губи време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTR-Хей момиче и др.Както и ФСБ имат яко звучащи на акустична китарка песни.И Щурците особено са яки за ак.кит.Пък и много чужди песни са яки за навън( Първо-юлската утрин например)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за книжките на Юлиян Марков "С китара на купон".

:)

Има две книжки за кухарка с над 60 песни, повечето лесни и повечето готини, а някои - и двете. :)

Качил съм ги на сайта си. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за сайта! Нещо не мога да отворя бейкинг траковете. Що така? :) Как става плащането на струните, като се поръчат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро четох някъде, че подготвят книга с тектове и ноти на най готините естрадни и рок хитове от последните 20-30 години като песните са представени от оригиналните автори на музиката т.е. и акордите ще бъдат оригинални, а не като тези в akordite.com и други планинарски песнопойки... Не се сещам кое е издателството.

 

На Юлиян Марков книжките бяха години, но песните са поовехтяли ама като няма друго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за книжките на Юлиян Марков "С китара на купон".

:)

Има две книжки за кухарка с над 60 песни, повечето лесни и повечето готини, а някои - и двете. :girl_witch:

Качил съм ги на сайта си. Успех!

нещо не ти бачкат линковете оправи ги плс за да си сваля таблатурите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз се изкажа по темата. Някои се захващат с китарата точно заради това - да забавляват себе си и останалите около огъня. Нуждаеш се от песни, които включват няколко акорда и стават за припяване, даже и след някоя и друга чашка. Амиии списъка е дълъг: Тангра - Богатство, Animals - House Of The Rising Sun, G'n'R/Dylan - Knockin On Heaven's Door, Beatles - Let It Be, Yesterday, Hey Jude, Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama... Бе, списъка е безкраен, някои от тях можеш сам да си ги свириш, други пък имат запомнящи се рифове и стават за синхрон с две китари, но естествено публиката избира какво ще се свири, за да няма недоволни. Може да видиш и тук: http://all-guitar-chords.com/song_list.php. Има доста интересни (и лесни) песни, а и сайта също си го бива като за начинаещи. Успех и KEEP ROCKIN' :music336:

 

P.S. Оппа, сега разбирам, че съм излязъл яко в оффтопика - темата била само за български песни. И все пак ще си оставя поста както е. Само ще добавя това: http://www.krank.8k.com/Songs.htm, представлява нещо като списък с просташки песни, някои за пияндета, някои за въздържатели, но със сигурност яко забавни!

Редактирано от Solex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво са ти книжки. Песни за пред огъня се вадят за 2-3 мин. Сядащ, слушаш, и вадиш. Няма голяма философия. На тези книжки не разчитай, защото често нещата са толкова опростени, че чак ме хваща яд на авторите. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за книжките на Юлиян Марков "С китара на купон".

:lol:

Има две книжки за кухарка с над 60 песни, повечето лесни и повечето готини, а някои - и двете. ;)

Качил съм ги на сайта си. Успех!

 

За съжаление линковете не ми се отварят, нито 6колите, нито таблатурите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.