Jump to content
Българският форум за музиканти

Идеала ви за звук.


Fender_str

Recommended Posts

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам няколко идеала за звук, зависи ква музика ще виря.

 

Ако говорим за Рок балади и аз съм за звука от китарата на Doug Aldrich от песента All i want,all i need...

Ако говорим за нещо по-тежичко бих казал нещо от рода на Мetallica.

Ако говоеим за Класически род - ако сте слушали на Gotthard - Make my day. В тая песен има супер яки китари.

 

Аз преди няколко дни се сдобих със Sans-AMP и мога да кажа,че това е убииствен ефект. Мога да докарам звука който ми харесва. и съм вписал по-горе. За да превключа от един на друг режим ми трябват няколко секунди, колкото да врътна потенциометрите.... и така да пак се увлякох... :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще нямам за цел да споря или да се заяждам, но според мен саунда на Малмсиин в някои негови неща е един от най добри рок саундове, които могат да се извадят от стратокастер, например солото което започва на 2,43 (приблизително)

http://de.youtube.com/watch?v=4S5zzo67r6E

Разбира се всичко си е въпрос на вкус и може би ми харесва ,защото навремето съм го слушал и свирил много, но на мен наистина ми допада (не навсякъде де)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саунда на Малмстийн е един от НАЙ - ЯКИТЕ китарни саунди правени някога изобщо.

Не в всичките му албуми, разбира се.

 

За тези, които говорят глупости - да се запознаят с качествен запис на парчето

You dont remember - i'll never forget.

 

Ако този саунд не им счупи главите, ок - всеки си има право на мнение.

Обаче, според мен тези хора губят, затваряйки си очите за този звук.

Тук не се заяждам конкретно с бейби Томас ( за него знам например, че има негов си вкус,

в което няма лошо) - а просто насочвам младежта да чуе Ингви, ако не го е направила.

 

 

Аз нямам идеал за звук. Просто, защото харесвам най- различни типове.

За Гери Мур е ясно - саунд убиец. За мен - най -якият блус звук.

Сантана, ББ Кинг, Стиви Рей Вон, Джими Хендрикс, Пол Кусоф, Джими Пейдж, Ерик Джонсън .(различни проявления на блус саунда)

Ричи, Тони Айоми . (основоположниците на хард и хеви рока)

Ренди Роудс ( 2-та албума с Ози) !!!!! УМИРАМ

Малмстийн

Ван Хален

Айрън Мейдън, Джудас (от Пейнкилъра) - за стандартен Хеви Метъл

Металика

Слеяр

Пантера

Петручи

Стив Вай

Сатриани

 

А музиканти, които работят предимно с чист звук, като джазмени и акустични и електро - акустични китаристи? В момента си давам сметка, че и това не е никак лесно и достойно за адмирация.

Аз явно харевам (слушам) повече "оцветеният" китарен саунд (като не изпускам да се изкефя и на натуралният такъв).

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не е така- всеки си има любими, и анти неща :greenball: Примерно на мен изобщо не ми харесват ДТ- нито като саунд, нито като аранжимент, нито като група- тва не пречи да си имат фенове :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек като пише, трябва малко и да мисли какво пише.

Не разбирам, какво искаш да кажеш, като ме репликираш!!!

Даваш пример с Дрийм Тиътър ???

Друг казва на Малмстийн му е скапан тона!!!

 

Има неща, които са се превърнали в институции.

Ако някой каже, че не му харесва Джокондата, това прави ли я по малко епохално творение?

 

 

Гитар Плейр - Октомври 2004

броят е посветен на 50 най добри китарни звука за всички времена.

Класация няма.

Просто са дадени най-добрите.

Гитар Плейър е библия, там никой не попада случайно, а като някой не е съгласен - ОК, но нека си знае, че нещо не е наред в неговият телевизор.

"Yngwie plays so many damn notes that the people forget how good his tone is.

This overdriven sound does it all - it's sharp but never shrill, and, at the same time, thick and rich without ever getting muddy.

Malmsteen inspired milion of guitarist to play a billion notes, BUT NONE OF THEM GOT AS COOL A SOUND."

 

Това нещо трябва да се прочете и осъзнае ( предполагам посредством слушане). Аз съм го почуствал интуитивно още преди 18 години, когато реших да хвана китарата и Малмстийн бе един от виновниците.

Не го казвам за назидание. Не, че трябва някой да се насилва да харесва нещо.

От друга страна, за човек занимаващ се със свирене на китара би, трябвало да е нормално да разпознае, че за случаи като при Малмстийн, става дума за китарен звук, далеч над звука на "простосмъртните" китаристи, че Малмстийн е изсвирил епохални неща ( а това, че има албуми с не толкова велик звук, че повторя стари хватки - никой не е съвършен и не бива да влияе върху оценката за максималните постижения на Малмстийн , Петручи и тн). Тези неща не бива да се отричат.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, точно това не загряваш, че става въпрос за лично мнение. Никой не говори кой колко е допринесъл за развитието на музиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа моля моля, плюнки по Ингви да няма!!!! Та за да не се колите тука да върна малко темата (не че ше успея де) ама да си кажа. Та за (п)Ингви няма кво да говорим - най-големия, иначе и в друга подобна тема го написах Айсд Ърт имат страшен звук. Не съм им гледал апаратурите (да ме пита човек що) не знам с кво го правят ама мажат мравки (тоя лаф на бас че не го знаехте) и те така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"темата" май някой я е пуснал без много много да му мисли :headbang: за какъв звук става дума ? аз съм китарист , това означава ли че имам идеал само към китарния звук ? не мисля !!! да не е оф ще кажа че много ме блазни звукът на Lamb Of God като цяло.Китарите са супер :hooray: за барабаните да не говорим ....

И все пак "темата" мирише

Редактирано от SlipFly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОНИ, стига си се стягал като турско менгеме. Темата е за това кой какъв тон харесва. 100 човека - 101 мнения!

Аз си казвам "най ме кефи тоа, най ми е смотан тоа". Ти ако щеш се съгласявай, твое право си е. Ама не започвай тия детските. ПЛИЙЗ!

 

П.П. Винаги много са ме дразнели: 1. Стремежа да се харесаш на всички и 2. Стремежа да наложиш собственото си мнение/интереси/възгледи. И мога да разбера защо е толкова разпространено това явление...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Винаги много са ме дразнели: 1. Стремежа да се харесаш на всички и 2. Стремежа да наложиш собственото си мнение/интереси/възгледи. И мога да разбера защо е толкова разпространено това явление...

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.