Jump to content
Българският форум за музиканти

Идеала ви за звук.


Fender_str

Recommended Posts

Не чак толкова. В сборника му с интервюта The Cobain Dossier пише за фъза, за Smells like са хорус и дистър, а на мен ми е още по-лесно, защото Line 6 си имат "каталози" с настройките за различните песни. :)

Moже ли да ни запишеш нещо да чуем... аз съм фен и бих се радвал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе аз от много време искам да запиша семпли на тенис Корт-а и Лайн 6-а, ама съм яко срамежлив... :) Я заради възраст, я да не стане някой фаул... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Arch Enemy - Michael Amott :hysterical: :hysterical: обаче преди да почне с кранк. Кранка си е доста отчетлив но ПРЕКАЛЕНО отчетлив. С Рандалската му глава е добре, но най приятен ми е звука му в ранните албуми преди кака Анджела - когато е с ТС808, както и в Каркас, общо взето Майкъл Амът за мен е ..абе господ да го духа :hysterical: . Иначе за мой звук...абе в скоро време хич няма да го докарам, в момента съм с джаксънка js30kv и бих казал че е най близо до идеала ми за китара от каквото и да е дори по скъпо, коргче процесор(мразя процесори, на макс дист независимо дали туриш джаксън стагг или детско синтезаторче касио звучи горе долу еднакво) и някво непроизвежданоя вно отдавна кубе ASaudio за 40 лева от един пич, между другото съм горе долу доволен, за 15 ватово радио е добре, тепърва обмислям възможността да си самоделствам ТС808 + гейн буустер и компресор преди него и някакъв дилей, инак съм огромен почитател на Рандали. Абе Майкъл Амът му е Майката. Също и Батьо има доста отчетлив звук, просто ритъма куца ама пък той колкото ритъм има.... Общо взето идеала ми би бил дист от рода на този в Каркас + соловото звучене на Garry Moore -still got the blues няколко пъти понадуто да става за метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Arch Enemy - Michael Amott :hysterical: :hysterical: обаче преди да почне с кранк.

 

Нал' знаеш, че Анди Снийп мощно е реампвал китарите и т'ва дето го чуваш в Doomsday Machine примерно е 5150 (ако не се лъжа). Не се заяждам :hysterical:

 

За мене - Рамщайн след Mutter.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amentis, що не събереш някой лев за Zoom? Не са много скъпи, а и Michael Amott използва нещо подобно май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят идеал за китарен звук е нещо средно межу мекия фендерски звук на Клептън и малко по-тежкия звук на Гари Мур. :greenball::girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Burzum, SOD, Slayer :girl_witch:

Не че разбирам много, за мен е важно да има жица :greenball:

Редактирано от EvilMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Предвид изслушаната до момента музика май ми не невъзможно да имам идеал за звук. Просто има толкова много различни свирачи (на първо място!), инструменти, ампове, драйвове и прочее че страхотните комбинации между тях са безсрамно много. Звукът е като всичко останало в музиката - идеален няма всеки трябва да го прави по себе си.

 

Все пак да дам едно примерче за як звук (ако си говорим за по-рокаджийски такъв) : Анди Тимънс. Адски суров, динамичен и истински ...

 

Наздраве, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...And Justice For All e моят идеал за звук .От доста време се опитвам да го докарам с Metal Master ама не става ,да му се невиди :P

Редактирано от Malcolm_Young
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.