Jump to content
Българският форум за музиканти

С каква "свирка" да започна?


Recommended Posts

В този сайт , има доста инструменти , от които си нямам идея ?!

Преподава ли се някъде ,.. може ли сам да се научиш ?

 

ОВЧАРСКА СВИРКА /ЦАФАРА/

 

ДУДУК:

 

Няколко вида в строй D , C , H , A , G . Най разпространен е в да/С/строй/.

 

ДВОЯНКА

ДУДУК-КАВАЛ

 

Тез "строеве" не са ми ясно много ... да попитам колко октави имат . Простете ме ако съм объркал термините :greenball:

сайт

 

Къде другада се правят такива инструменти ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвай направо с кавал, оставай ги другите свирки. Уроци по кавал има в сайта http://iskamkaval.hit.bg , а също така има и литература по въпроса.

Кавал в до строй и от ре е едно и също и означава, че първата нота в най-долния регистър е ре, тоест той не може да изсвири нотата до.Както си писал, той е най-разпространен и си купи такъв, ако имаш такова намерение.Ако не, можеш да си направиш от ПВЦ тръба ( http://kaval.free.bg ).Като за начало е добър.Ако все пак искаш да си купиш истински, ми пиши на ЛС и ще ти дам телефони на някои майстори.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Братко,на какъв инструмент се спря?..

Според мен кавала е най-популярен и най-завършен като инструмен,колкото и просто да е устройството му..Съветвам те да послушаш малко записи с изпълненията на Теодоси Спасов-обявен за "Кавал на планетата" и съм сигурен,че ще се запалиш още по здраво! ^_^ Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На нищо все още , оставам го за лятото .

Ей то я кавал всеки ми го препоръчва , ама аз нз що си мисля за цафарата , т.е. нещо по-опростено :no: В Сф къде могат да те научат на основните неща ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пи4, отиди да свириш в оркестъра към Първа Английска, там ще се нау4иш! И инструмент ще ти дадат, на който да свириш даже! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Мога да ти доставя какъвто искаш дървен духов музикален инструмент и то директно от майстор-производител. Мога да предоставя и школи за някои от тях, за дя се самоубочаваш. Пиши на e-mail: jhon1n2y@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

здравейте моя препоръка ,ако не си сигурен накъде ще те избие--ей на....http://www.dalavera.com/3/posts/22__/35967__/83407__PVC_.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.