Jump to content
Българският форум за музиканти

китарните процесори?


NessoR

Recommended Posts

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

gt6.jpg

Страхотен ! Той, всъщност, е най-използваният процесор в САЩ. Можеш да свириш абсолютно всякакви стилове с него. В магазин Про-Мюзик има един такъв за около 900 и нещо лева. Цената е сравнително добра, ако ти донесат такъв от САЩ ще ти излезне малко по-евтин.

 

Иначе ако ти трябва нещо по евтино - и аз като колегата Memphistopheles гласувам за Digitech ! Имам RP100 и има прекрасни акустични симулации, reverb и delay - също. Единственото място (според мен), където се дъни е, че като използваш High Gain и особено Dual Rectifier амп-симулации и слагаш повечко gain, цялата работа става шумна и трябва да използваш солидно noise gate-а (който е добър, между другото), а това леко ти орязва тона.

 

Ако няма да свириш "див метъл" :happy: (блек/дет/траш, за хеви си е ОК), нещо от RP серията на Digitech ще ти свърши прекрасна работа.

 

Нов RP300A с експрешън педал е към 420лв във Фактор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mdam, другия вариант е да почакаш за GT-8, който вече е представен на японската страница на Roland :dance:

 

Третия вариант е - в момента се чудя да си продам ли моя GT-6 или да не си го продам.... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от това какъв саунд търсиш!

Всяка марка си има + и - , но едва когато се запознаеш добре с процесора си, можеш да кажеш дали ти дава необходимите възможности или не. Тогава обаче най-често е късно за размисляне :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука с двете ръце гласувам за X V-Amp за парите които струва притежава невероятна мощ!!!

http://www.behringer.com/X-V-AMP/index.cfm?lang=ENG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mdam, другия вариант е да почакаш за GT-8, който вече е представен на японската страница на Roland ;)

Охо-о-о-о-о-о-о-о японски знаем да четем и пишем ;) ;)

я дай линка да почетем малко картинки, щото аз не го владея още признавам си :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.roland.co.jp/products/boss/GT-8.html

 

Babelfish my man, babelfish ;) (остра забележка за непознаване на Пътеводителя :angry: )

http://babelfish.altavista.com

 

Изкарва "почти" смислен превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа, та значи аз съм с едно проФесорче на DigiTech, което не може да гони големите и скъпи батковци /нито по цена, нито по вдигане на шум/ - модел RP80 - без много екстри, готови АМР симулатори, дръм машина и всички останали стандартни корекцийки. Лично на мен това ми стига както за домашно свирене, така и за чист и необработен звук при запис - много мек и приятен звук. То въпроса е каква музика искаш да свириш и тогава разликите са огромни. Зуума е по принцип за доста по- тежка музика /според мен дори пресилен и преиздут саунд на дистърите/, а пък КОРГ- четата са ми достадървени като звучене, ама това си е въпрос на лични предпочитания :angry:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С процесор не можеш да изкараш хубав, чист, СУРОВ звук!!!

Друг път!

 

:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

бъзик бе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз имам Behringer V-amp 2.Колкото и да се мусят някои хора,аз съм много доволен като за домашна употреба и домашни записи е просто неоценим.А и не само това...убеден съм че ще върши работа и на сцена при непрофесионалните музиканти.

Иначе в момента си очаквам ей това животинче,кат'ша съм гъзар.... :)

podxtlive_top.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Line 6 го прегхвалихте бе. Толкова ли е як? А колко струва? И по як ли е от оня Boss GT 6 май беше дето беше другия фаворит?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.