Jump to content
Българският форум за музиканти

На колко време средно сменяте струни?


Steve_Vai

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

fender strings sux :) пробвай някой други и ще се увериш сам че са мексикански боклук тея ;)

 

Fender и лайно на клечка да изкарат не ми пука.МАНИЯ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще безплатни да ги направят всички Фендъри - на мен пък не ми пука. Обратното на манията... :)

 

Струните Фендър и на мен не ми харесаха. И то съвсем обективно погледнато...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много се извинявам ама за какъв х*й ви е да си сменяте струните, като се упражнявате у вас си свирете както и да излиза звука, ако ше ходите на некой концерт да свирите, тогава си ги сменяйте ! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би, защото в един момент нещо звука не излиза ?!?

Сериозно - струни се сменят на максимум 3 месеца при интензивно свирене. При по-дълга употреба си губят качествата и да речем най-простия пример - артифишълите ти нещо излизат с триста зора и китарата ти започва да глъхне и гъгне. Не могат да се настроят точно и ред други примери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и се разтягат самите струни. С тия евтините от 10-тина лева трябва всяка седмица да се отключва трем-а. Гнус!

Освен това като остареят фийлинг-а е ужасен. Дори да не ми трябва перфектен звук - искам да ми е комфортно като свиря, а не да се измъчвам!

А количеството време, което ще изкарат зависи от много неща - какво са струните, колко се свири, как се грижиш за тях, географското положение и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.