Jump to content
Българският форум за музиканти

На колко време средно сменяте струни?


Steve_Vai

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

string polish-a ми го продаде ники драгнев за 14лв и определено има идея в него - преди и след свирене се чистят струните с него и стават много приятно хлъзгави и удобни за слайдове и бързо свирене а и се запазват по-дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Когато почнат да губят звън и почнат да потъмняват сериозно. Ако свиря всеки ден с един комплект съм не повече от месец.

Много дълго време съм свирил с Д`Адарио. Сега съм с Дънлоп и съм много доволен 10-46 :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменям ги на 2-3 месеца . Зависи от марката : ФЕНДЕР-ките - ги смених още на 1-вия месец . Доволен съм от ЯМАХА , потъмняват си но не си губят тона .Преди време ми казаха че мога спокойно да ги почиствам с напоена със спирт кърпа. Става , нямам проблеми .

 

И за тези които не са много наясно : почистването с кърпа и спирт става като се хване САМО струната , без да се докосва грифа и прагчетата !!!

Да не се окаже че аз съм виновен после , ХАХАХА . Кийп рокин' :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2 месеца средно. Случвало ми се е да не съм сменял толкова време, че чак тунера да не иска да хване тона й. Грозно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато има кинти. Което в общия случай прави през няколко месеца. Аз и толкова свиря, като се замисля..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средно... на 6 месеца. Еликсира толкова държат, че и повече някой път, но според зависи. Изкарвал съм и 10 месеца, но като свиря по-рядко.

Иначе от умрелите марки след 1-вия месец е гадничко... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На последното сменяне ,когато свалях старите половината се разпаднаха. Иначе га изпаднат кинти ,месец + - седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи.. ако е само за репетиции, може да издържат 2-3 месеца, там не е особено фалтално ако звука не е съвсем ясен, но покрай записи и концерти - задължително чисто нови струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как се казва тва придърпването на струните с ръка? Трябва да почна да го прилагам вече като си сменям струните :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.