Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам вашето мнение ...


Srebrin

Recommended Posts

Здравейте, осъзнавам, че тук 90% от хората не са почитатели на поп-фолк.Въпреки това съм сигурен, че има добри музиканти и искам тяхното странично мнение. Изпях песента "Пиян" .Кое ви харесва,кое - не . Също така имам леки говорин дефекти - много ли са дразнещи или са търпими ? Благодаря предварително и се извинявам, че ви измъчвам с това :(

 

http://4storing.com/ct7u4/72f47edaf4f561d0...7111bddf81.html

Редактирано от Srebrin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, бе хора, моля ви! Никой ли няма поне една яка критика да прасне.Безразличното мълчание е много по неприятно от нея.Това, че не слушате поп-фолк не означава, че не можете да дадете една странична оценка за глас,тембър,извивики и т.н :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Не знам на колко години си, нито колко опит имаш, но имаш много да учиш. Като цяло не е зле, но пееш фалшиво на доста места (нямаш контрол), някои от вокалите са носови (грешно звукоизвличане), нечисти извивки (имам чувството, че ти е трудно да ги правиш; прави ги по-кратки), дефекът ти не е проблем за работа в заведение с подходящи корекции, но за студио не става. Имаш потенциал, но и доста работа те чака. Това е от мен. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, осъзнавам, че тук 90% от хората не са почитатели на поп-фолк.Въпреки това съм сигурен, че има добри музиканти и искам тяхното странично мнение. Изпях песента "Пиян" .Кое ви харесва,кое - не . Също така имам леки говорин дефекти - много ли са дразнещи или са търпими ? Благодаря предварително и се извинявам, че ви измъчвам с това :D

 

http://4storing.com/ct7u4/72f47edaf4f561d0...7111bddf81.html

Не знам къде е записвано в какви условия, но на мен ми звучи не много добре като звук!-чистотата на записа имам предвид и то на гласа!Може да звучи много по-добре...Мое мнение.Какво да му е на тембъра ти!?

Повече чувство използвай когато пееш поне опитай това ще помогне много на цялостното звучене и внушение на това, което искаш да кажеш чрез песента!А ако не я усещаш просто не я пей, смисъл няма никакъв!

Не знам на какъв микрофон си записвал това, но трябва някой да те научи да пееш с микрофон, то не е както да говориш по микрофон!

Взимай някъде уроци по пеене, за да се осъвършенстваш това е в твоя полза!Явно е, че се харесваш иначе не би пуснал парчето тук!За това ти желая повече успех при следващия запис и много труд е таланта а не просто даденост!Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

SLADKO_ , благодаря ти много за съветите! Напълно ги приемам, само не мога да се съглася с това, че щом съм пуснал тук песента, това непременно означава, че се харесвам.Ако беше така изобщо нямаше да Ви питам дали ме харесвате.Просто обичам музиката и пеенето и искам да разбера как звуча отстрани, защото е ясно, че сам трудно мога обиктивно да оценя себе си! Още веднъж благодаря за мнението, ще се радвам на още такива !

Редактирано от Srebrin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SLADKO_ , благодаря ти много за съветите! Напълно ги приемам, само не мога да се съглася с това, че щом съм пуснал тук песента, това непременно означава, че се харесвам.Ако беше така изобщо нямаше да Ви питам дали ме харесвате.Просто обичам музиката и пеенето и искам да разбера как звуча отстрани, защото е ясно, че сам трудно мога обиктивно да оценя себе си! Още веднъж благодаря за мнението, ще се радвам на още такива !

Повярвай търсиш одобрение!Подкрепа може би...или нещо друго не знам...

Когато имаш запис и сам можеш да си направиш анализ на слабите си страни и на силните, ако има такива знам го от опит и от певци с които съм пяла!винаги сме правили анализ на изпятото като са ни записвали...Това е полезно, полезно е сам да видиш грешките си и да опиташ да ги премахнеш с своя или чужда помощ-вокален педагог примерно...Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изслушах песента и според мен ако пееше фалшиво поради липса на музикален слух, то това щеше да е в 90% от песента. Значи, според мен не дишаш правилно, постановката ти на звукоизвличане не е добра, което разклаща тона ти, а за украшенията /мелизми, извивки/, трябва да бъдат закачани, а не се натискат, според мен.

Като тембър имаш моето одобрение.

Като желание - също.

Ясно е, че не всеки има възможност да работи в студио, където ще изкарат и пеещ кон същински Елтън Джон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаената Ян , Благодаря и на теб за съветите! А с това за студиото и аз съм съгласен.Мисля, че нямаше да има смисъл да сложа тук обработен запис, на който да няма забележки.Нали целта е да се чуе реалният ми глас и грешките, които правя, за да мога евентуално да ги избегна... Затова ми стана странно, когато sladko_ каза, че ставам повече за заведение, отколкото за студио.Според мен на живо се пее доста по трудно, отколкото в студио с перефктни възможности за "оправяне" на гласа. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАСТИ ,много ми харесва вокалът ти ''а'',определено си имаш талант,това което забелязвам е първо,подложката ти(инструментала)страшно ти пасва и като цяло звучиш добре,но специално на тази песен трябва да предадеш повечко чувство,малко по нежно и с ясно съгласни накрая,в тази песен има доста малко време в което да си поемеш въздух и може би в стремежа си да поемаш дух за следващата фраза се получава така.

Говорен дефект нямаш,може би леко изразено на ''ч',''ж'' и ''с''.Интересното е че и аз имам леко проблем със ''с''то но само при пеене,в нормалната реч-нямям!!!Странно.....

С удоволствие бих направила дует с тебе,много ме грабна гласът ти!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Laura, благодаря ти ! Предполагам, че си много права за това, че инструментала ми пасва, защото е свирен специално за мене. Приемам забележките, обаче все пак трябва да се знае, че, когато правех записа наистина бях малко болен (кашлях и носът ми беше леко запушен).Разбира се това не може да бъде оправдание, но все пак е оказало някакво влиание, колкото и малко да е то. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.