Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя е техниката, която ви куца най-много ?


bulby

Recommended Posts

Заглушаването на струните с дясна и в по-голяма степен с лява ръка при свирене с повече дистер на арпежи с alternate picking и при прескачане на струни с alternate. (тва при електриката)

Как така ги свириш тез арпежи с alternate picking? Пробвай със sweep...

Ти вероятно си ги свивиш със sweep, ама си написал грешно :)

Steve Morse

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами при мен :

Даунпикинга е добре но не го мога сус лудото темпо и ми трябват още тренировки.

Алтърнатива става.

Суийпа дори незнам как се прави още :D .

Но за сметка на другото мога да арпежирам хубаво със дясната ръка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

По принцип - всичко ми убягва засега.

Не знам кое се счита за "добро" и за лошо - ама на sweep picking съм зле (в сравнение с другите "техники). От първа към пета струна (надолу), може да се разбере какво свиря, но на обратната посока се чува целият акорд (почти...).

Down picking / staccato - е те тук ме 'фанахте... Стягам си дясната ръка когато го правя и айде чао...

Tremolo picking - тук съм горе-долу добре (за една година свирене), мисля си че мога да свиря шестайсетини на 170-180bpm без да стягам ръката.

Pinch Harmonics - като се изключи факта, че ги правя по съвсем "неправилен" начин (докосвам струната с безименния преди пикването), горе-долу излизат...

И също голям проблем при координацията на лявата и дясната ръка - но като гледам се оправя (или просто съм се накомплексирал, ама т'ва е за стимул, така че лошо нЕма).

За използване на tremolo arm няма да говоря, не съм имал честта да застана пред китара, която има и заключваща система, и ръчка :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене много неща ми куцат.

Винаги изпадам в потрес като чуя Стив Морз или Петручи да изсвирват по 1 милион ноти в един такт.

Например някъде по средата на солото в Another Day на Dream Theater или outro солото в Take The Time.

А за Морз какво да коментирам... ако някой е слушал нещо от соловите му изяви... особено Tumeni Notes. Свирене на арпежи с Alertnate picking :):thumbs_up:

Но както тук някой много на място цитира Малмстийн ако ги свиря тия неща по 5-6 часа на ден в продължение на 7-8 месеца все трябва да започне да се получава (не че имам време да свиря по толкова). Май за някои от нас липсата на време е големия проблем... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май за някои от нас липсата на време е големия проблем... :thumbs_up:

Според мен не е до липса на време... 6 часа на ден си е чисто насилване и се губи желанието за свирене на каквото и да е (поне при мен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много ми куца това че напоследък не свиря с кеф.

И това е единственото което всеки трябва да го интересува, а не нещо тип "оня арпеж не стаа деа маймстийна деа".

 

едит: с това за Малмстийн не визирам нокой. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не си харесвам. Слушайки се от страни, винаги се разочаровам тотално. Каквато и техника да използвам, все не ми харесва как я свиря. ;)Като си помисля, че преди 10 години пак беше същото, имам усещането за тъпчене на едно място. Същото е и с ботълхенда даже става по-зле. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене ми куца, това че напоследък не намирам време да свиря, освен по разни паркови забави, където ако не свириш просташки песни върви много трудно, да не кажем, че започват да ти викат да млъкнеш и да не свириш, защото разбираш ли "какви са тея сложни натоварващи песни..." :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арпежите и тапинга с пръст на дясната ръка (с перце става) най ме мъчат. Не че се и опитвам съвестно да ги науча де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При по-бързите пасажи "мажа" нотите. Някои не ги свиря чисто!!! И с арпежите не съм много на ти, макар че започвам да не им се давам и опъвам (в смисъл свиря, както трябва), но има още хляб да ям!!!

 

УСПЕХ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.