Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя е техниката, която ви куца най-много ?


bulby

Recommended Posts

Всеки е добър в нещо, докато друго му куца. Коя е точно тази техника (или прийом, наречете го както искате), която ви е най-трудна за усвояване или пък която досега сте оставяли на страна и ви е изостанала за сметка на другото ?

 

При мен основните слаби точки са две:

1) Sweep-picking - Почти никога не съм правил такива арпежи (на скорост, естествено) и тепърва трябва да се упражнявам.

2) Легато с 3ти и 4ти пръст. Много ми е трудно да използвам двата пръста един след друг и това се дължи най-вече на факта, че кутрето на лявата ми ръка е малко по-малко, отколкото това на другата ръка (разлика от около 1-1.5мм, но си оказва стабилно влияние при свиренето). Явно и завбъдеще ще трябва доста да работя над него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Sweep-picking - Почти никога не съм правил такива арпежи (на скорост, естествено) и тепърва трябва да се упражнявам.

Позната история... :cheers:

мен също ме затруднява нещо което сигурно ще ви се стори смешно... Срещам големи трудности когато трябва от арпеж примерно от 18-22 прагче, да отида на 3-7-мо. просто немога толкова бързо да си преместя ръката и да задържа позицията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка ;)  :violin:

и аз така :angry: :wall:

И аз ;) Хич не мога да свиря, да се еба в некадърника ;)

И аз бе, ама въпроса беше какво най-не можем да свирим ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен всичко ми куца  ;)  :violin:

но за сметка на това съм добър в свиренето на Smoke on the water... на една струна ;)  ;)  ;)  ;)

Гледал ли си рекламата на HP със Fender-ите? ;););)

 

На мене май най ми куцaт високите pull-offs. В смисъл, техники като Sweep picking-a примерно с малко упражнения и почвам да ги правя лесно. Обаче като имам някаква серия от pull-offs на 2ра струна примерно и не мога да ги правя чисто, а доста съм се упражнявал специално за това. Винаги закачам другите струни, а не е грифа ми, да е от най-тесните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sweep-picking - Почти никога не съм правил такива арпежи (на скорост, естествено) и тепърва трябва да се упражнявам.

Позната история... ;)

мен също ме затруднява нещо което сигурно ще ви се стори смешно... Срещам големи трудности когато трябва от арпеж примерно от 18-22 прагче, да отида на 3-7-мо. просто немога толкова бързо да си преместя ръката и да задържа позицията...

при мен е същото, напълно познато ;)

Арпежите не ми се отдават особено, пък много ме кефят...

Като е по-малък арпежа или по-бавно бива, ама дълъг и бързо... спекано ми иде.

Напоследък на това много наблягам...

 

Гледал ли си рекламата на HP със Fender-ите?

Таз май я гледах по Мтв, ма не съм сигурен. Да не е как показват камара хора, как се мъчат да свирят - едни по-добре, други по-лошо??? Май е тя.... И там имаше някакъв, дето седнал и си сложил китарата на колената и я гледа отгоре и се мъчи да свири ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позната история... ;)

мен също ме затруднява нещо което сигурно ще ви се стори смешно... Срещам големи трудности когато трябва от арпеж примерно от 18-22 прагче, да отида на 3-7-мо. просто немога толкова бързо да си преместя ръката и да задържа позицията...

Точно за тая работа имаше някъде едно упражнение на китаристът на Slipknot, което представляваше 12345678 и после на долната същото. Идеята е да правиш 1234 сас 4те пръста и 5678 със същите 4, после пак 1234 на долната и да увеличаваш все повече скоростта, като разбира се най-важното е чисто да се свири. Не знам дали ще върши работа на някой от вас, но на мен ми помага.

 

 

Да т'ва е рекламата и я пускат точно по Мтв. Всичките хора са млади/малки и всичките я свирят много зле ;) (на 1 струна някои ;););) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sweep-picking - Почти никога не съм правил такива арпежи (на скорост, естествено) и тепърва трябва да се упражнявам.

Както казва Yngwie:"Арпежите като ги свирите по 5-6 часа на ден, след няколко месеца ще ги овладеете - горе-долу."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Уесно нема!!!Много свирене се иска,та то си е направо фитнес бе!!!Вярно музиката не е спорт,но пък техниката е средство за изразяване на мислите ни!!!На моменти ми е писвало от упражнения и като се замисля,че това ми е просто хоби и няма смисъл да се тровя чак толкова,но отвътре все нещо те човърка.Слушам някой китарист и се питам тва как става ,и той има две ръце с по пет пръста ,и отново -ЛУДНИЦА.Сега имам проблеми с един дабъл на НЪНО!!!...пак ядове!!! :headbang: Дерзайте!!! Успех на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен най-много ми куцат записите с кАмпютри, тия техники са ми зле!

Добре че е adXok да ми записва глупостите, че иначе съм за никъде! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.