Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя е техниката, която ви куца най-много ?


bulby

Recommended Posts

свиренето с пръстите на дясната ръка ми е страшно зле

downpicking-а както го нарече AXE също не ми е един от най-добрите

суиипа и алтернейта горе долу стават

по-сложните тейпинги също ми морят много сериозно(стринг скипинг арпежи с тейпинг, на Майк Ромео психариите)

и чувството за ритъм, то май най-много ми куца :ph34r:

 

Това са според мен най-слабите ми страни...

но работим по отстраняването им :D :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми попринцип всички ми куцат, но с много отработване на даден пасаж ги докарвам. За мен най-трудното е бързото преминаване от примерно sweep и веднага някъде някой лик в напълно различна позиция :beer: Иначе sweep с тапинг ми е ад! <както и суиип със слайдове>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tapping а много искам да мога(не че на кухарка звучи добре де)

свирене над 12 прагче(тия натам са вече въхру тялото на китарата и трябва да си извадя палеца изпод грифа и губя стабилност)

свирене без перце-абсурд!(не мислех че ми трябва докато не се опитах да изсвиря scar tissue и rainbow eyes)

баре на 1-во прагче не мога да го задържа и това си е...особено 5 и 6 струна(искам да кажа най дебелите)

акорди близо до тялото на кухарката също, много е широк грифа и струните са много високо

е тва също не мога да го направя безс зверско усилие

 

--------

----5

----5

----5

----3(!)

-----

баси нечовешките акорди са от тоя тип за хора с къси пръсти

 

 

е тва също не мога да го направя

 

-----10-----9--------

-------------------10

-----10-----8-----10 тва трябва за секунда две да се направи

 

тва дето бичиш на една струна супер бързо и то засега, но усещам че с времето ще го промога.

 

солото на Sultans of swings е около 12 прагче а там са много нависоко струните и така се оправдавам че не мога да го изсвиря, освен че е много бързо

 

а тва arpeggios, sweeping тия термини не знам кво означават ама и тях не ги мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ми техниката на дясната ръка нещо ми понакуцва......за бързината става дума.....защото все пак целия ритъм идва от дясната ръка.

Иначе сигурно доста неща ми куцат :)

Редактирано от Jolene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми от това, което съм пробвал до сега най ми куца...sweep-picking-ът :) Малките арпежи на по 3-4 струни някак ги оправям, стига да не са много "разбъркани", от там нататък много издъхвам :) Работя по въпроса де... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я некой да обясни на кое викате sweeppiking---down piking и тея работи

 

аз никога не съм одил на уроци--и никви термини не знам--ма 100% мога да ги свиря :P

 

може ли да помоля някой да ми напише таб--на някой апреж дет разправяте че ви затруднява например :greenangel::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз никога не съм одил на уроци--и никви термини не знам--ма 100% мога да ги свиря ;)

Дай да те чуем де, тук всички горят от любопитство....

 

 

Инъче и на мен не ми се отдава много sweep piking-а, ама то се очаква да е така при условие че не съм го упражнявал, ако е на съседни струни и не са повече от 4 няма проблеми, ама тия с прескачането...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз никога не съм одил на уроци--и никви термини не знам--ма 100% мога да ги свиря ;)

всеки би следвало да си има някакви тех.проблеми/поне аз си имам много/

 

между другото какво точно е даун пикинг наистина-с перото само надолу ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
аз никога не съм одил на уроци--и никви термини не знам--ма 100% мога да ги свиря ;)

Дай да те чуем де, тук всички горят от любопитство....

 

 

Инъче и на мен не ми се отдава много sweep piking-а, ама то се очаква да е така при условие че не съм го упражнявал, ако е на съседни струни и не са повече от 4 няма проблеми, ама тия с прескачането...

нъл знаиш - Малмстиин не свирел без пари ;);)

.....щот не може ;););)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.