Jump to content
Българският форум за музиканти

Орлин Горанов - Светът е за двама (мое изпълнение)


SprockeR

Recommended Posts

Много обичам да пея, целият ми ден минава в пеене (не професионално), но едно е какво аз мисля, друго е да си чуеш чуждо мнение.

 

Тук изпълнявам Орлин Горанов - Светът е за двама, имам сам малко забележки, които мога да оправя, но все пак искам да чуя и вашето мнение :)

 

Вие сте, надявам се освен критика, да ми дадете и някои съвети, защото наистина ОБОЖАВАМ да пея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пееш с чувство, но само то не е достатъчно.

 

Не може да обожаваш да караш кола, ако не знаеш какво е спирачка!

За да научиш тези неща в пеенето, трябва да се обърнеш към педагог (вокален и по солфеж).

(Има хора тук във форума, които биха ти помогнали, като Caruso)

 

Сега малко критики: :music336:

Не интонираш вярно мелодията и постоянно "бягаш" от тоналност.

Също така оставам с впечетлението, че не си владееш гласа, защото вибратото ти е много ситно и неконтролируемо.

 

За да имаш успех с пеенето, трябва да вложиш истински усилия в това начинание!

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко предложение - намери си един сингбек и я пробвай с него - хем ще те държи да не бягаш от тоналност, хем ще е по-ниско, а ми се струва, че ще звучиш по-добре, ако не се опитваш така да ти се отвори гласа понеже, според мен, песента не предполага чак такова бравурно пеене - самия Орлин Горанов я пее малко по-интимно и доста по-ниско от обичайното за него. Имаш хубав тембър - не го прецаквай с това притеснено вибрато и с тия протяжни вокали в "дААААже ..." - малко грозно звучат. Като цяло, изглеждаш страшно притеснен на тоя запис - обикновено от много притеснение така се скача от една тоналност в друга, като притеснението докарва и подобно вибрато. Давай смело и поработи с някого, който може да ти помогне да свикнеш да интонираш по-добре. Та, като цяло, моят съвет е, ако искаш да пееш добре - хвани си вокален даскал, а ако искаш просто да си попяваш - бъди по смел и си помагай с музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам нещо не е добре, явно много се притесняваш или и аз незнам какво, иначе хубаво пееш, обаче ти трепери много гласа и както казаха другите приминаваш от една тоналност в друга, което хич не е добре, защото един певец трябва да умее много добре и да изпълнява своите песни акапелно без грешки и преминаване в тоналности.Това е от мен, тренирай повече и гледай да не се притесняваш, защото ако искаш да станеш певец трябва да имаш голямо самочуствие и хич да не ти пука от нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подркрепям всички изказали се до момента.

Между другото аз за пръв път чувам човек, който не пее фалшиво да скача от тоналност в тоналност и то не 1 или 2 пъти, а през цялото време.

Обикновено, хората които правят така са с доста неразвит слух, но ти пък пееш много хубаво и вярно иначе, което много ме озадачава.

Мисля, че много ще ти помогне ако се опиташ да свириш на някакъв хармоничен инструмент. Не е казано, да ставаш виртуоз, но просто така, за да оправиш слуха си.

Вокален педагог може би ще ти свърши работа, но ако бях на твое място бих записала уроци по пиано или китара.

 

Успех ти желая! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично само вибратото, не ми харесва. Другото е поносимо и прилично и като тембър ми харесва.

Давай по смело и без вибратото. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че не знаеш добре текста и се запъваш като го четеш.Сякаш някой те гони и от там ти идва проблема... има доста неща за "оправяне", но пък има и доста хубави (мнението ми е абсолютно непрофесионално и неангажирощо )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много обичам да пея, целият ми ден минава в пеене (не професионално), но едно е какво аз мисля, друго е да си чуеш чуждо мнение.

 

Тук изпълнявам Орлин Горанов - Светът е за двама, имам сам малко забележки, които мога да оправя, но все пак искам да чуя и вашето мнение :D

 

Вие сте, надявам се освен критика, да ми дадете и някои съвети, защото наистина ОБОЖАВАМ да пея.

Възможно е да стане от този глас нещо наистина красиво!Ако искаш да го направиш ще ти трябва много труд!Наистина има смяна на тоналностите!Успех, ако си упорит и трудолюбив с постоянство много неща се получават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за коментарите, комплиментите и критиките.

Наистина успях след това да чуя неща в записа, които не бях чувал преди.

Напоследък много се упражнявам особено върху смяната на тоналности и вибратото и мисля че имам значителен успех, но това ще прецените вие. След няколко дена ще пусна подобрена версия.

 

ПС. Може ли да ме насочите към определен учител? Ако е възможно да е по в центъра и да не е много скъпо, тъй като не разполагам с много средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, малко ми стана интересно какво ще рече, че се упражняваш да сменяш тоналностите?

Нали не ги сменяш по средата на песента?

Именно тази смяна, която упражняваш според мен е причината да правиш такива модулации, а е много важно да започнеш от една тоналност и да свършиш в нея /освен ако песента не е написана по друг начин/. Трябва ти инструментална опора. Не си толкова опитен, за да пееше акапелно.

 

Имаш висок глас, поне така ми звучи, което не е хич лошо, понеже не е често срещано явление.

От друга страна не е възможно да намериш евтин вокален педагог. Нали се сещаш, че в днешно време няма много идеалисти, които да предават занаят, а е по-вероятно да правят кинти.

Нека ти препоръчат някого, аз съм с добри впачатления от Етиен Леви, но не съм работила с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно :greenball:

Упражнявам се върху несмяната на тоналности :godbless:

 

А и в момента с упражнявам предимно с инструментал, както ми препоръчаха всички.

А нещо не те разбрах, има ли книги по пеене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно :)

Упражнявам се върху несмяната на тоналности :dance:

 

А и в момента с упражнявам предимно с инструментал, както ми препоръчаха всички.

А нещо не те разбрах, има ли книги по пеене?

 

Книги ли? Написала съм думата "кинти", т.е. пари на жаргон, извинявай ако съм те подвела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно :headbang:

Упражнявам се върху несмяната на тоналности :hooray:

 

А и в момента с упражнявам предимно с инструментал, както ми препоръчаха всички.

А нещо не те разбрах, има ли книги по пеене?

 

Книги ли? Написала съм думата "кинти", т.е. пари на жаргон, извинявай ако съм те подвела.

 

Знам какво е кинти, нещо съм се разсеял и съм го прочел грешно :blink:

И на мен ми стана малко странно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.