Jump to content
Българският форум за музиканти

По колко време свирите?


Fenix

Recommended Posts

Интересно, как никой досега не се е сетил, но мен лично това ме интересува. Напишете по колко време свирите на ден или на седмица, нещо такова. Аз, примерно, преди свирех някъде към два-три часа всеки ден. Сега откакто почнахме да свирим с групата ми по-често и ми е някак малко сухо сам (толкова тихичко, през моето 15W АМР-че :)) и свиря по малко по-малко.

Не оставайте с впечатлението, че питам за някакво опредлено време или нещо такова, но който е забелязал горе-долу, нека каже. Мнения като "аз свиря, колкото ми се свири" се подразбират от само-себе си, тъй че не ги пишете таквиз, plz :). Всеки свири по толкова :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро време ще имам изпити и затова напоследък свиря по час, най-много два на ден. Но свърша ли с тях - 3-4 часа не ми мърдат :headbang:

 

То, обаче, не е хубаво да се свири по прекалено много, особено ако се учи нещо трудно. Даже не е зле някой ден в седмицата изобщо да не се свири, ей така - за почивка.

Във спорта си има претрениране, тук пък си има пресвирване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря по колкото мога... не ми остава много време... Ама някъде по два часа на ден сигурно има.. През уикендите значително повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога ми се е случвало да свиря без прекъсване(освен за пиш-пауза,де ;) )по 2-3 денонощия.После съм :wow: ,но пък и много :lol: .В последно време отделям повечко внимание на пианото,но когато свирех усърдно на китара,преди години,ми се е случвало и по 6-7 часа да свиря доста дни подред.Обикновено бяха по около 3.Сега,ако хвана-свиря по час и малко,до два,ако не-никак...Срам...

 

Ето затова не исках компир у нас :wall: Права съм била!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa тва компютър ли значело :lol: Е аз с тва се занимавам, ама успявам да намеря баланса.  ;)

Да ти завиди човек!!!Дай рецептата!!!Черпим с нещо лютичко(или друго,ако първото не те устройва)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средно 2-3 часа на ден, обикновено вечер

а бих искал доста повече понякога... ;)

няма време за жалост...

тук скептиците ще кажат : Като не ти стига, намери си!

и ще са прави!

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти завиди човек!!!Дай рецептата!!!Черпим с нещо лютичко(или друго,ако първото не те устройва)

Трябва да си имаш приоритети и да се съобразяваш с тях. Това е!

 

Ако музиката ти е приоритет пред игрите и зяпането на тъпи сайто ве (и писането из разни форуми ;) ), ставаш от компа и хващаш китарата (или квото там ти се хваща :lol: ).

 

Успех ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой те замери с идеята,че си играя или се шматкам в Интернет?!? ;) Не е това-пак си творя и с него-и музичка,и картинки...Лошото е,че много филми си намерих и съм професионално изкривена в това отношение-не мога да не гледам...На 22 съм,все пак-колкото и да обичам сладолед и "Тимон и Пумбаа"-не съм чак такъв инфантил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един час на ден за разсвирване и упражнения и след това колкото мога (но не по малко от 2 часа) тъй че на ден ми се събират средно 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.