Jump to content
Българският форум за музиканти

!Как да си направим барабан!


Recommended Posts

хохо браво на теб имах подобна идея за правене на бонгоси , пак на същия принцип и с еплоксидна смула , но няма време :greenball:

дали е възможно да запишеш как звучи барабанчето и да го качиш , много ми е любопитно как звучи :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^ +1 !!! Страшно ми е любопитно и на мен.

 

Моето барабанче си го направих от една купа на майка ми, и една нейна найлонова чанта, опънах го яката, вързах го със 753259070753927 ластика, то се стегна мноого.. И тупахме.. Брат ми с китарата аз с купата, барабанчето де.. Ама стана много хубаво.. После купата се счупи, направих си ново и майка ми вече крие купите вкъщи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не съм в БГ,като се прибера до 6 месеца ще запиша направо видео.

А иначе успех с бонгосите.Самата идея за "stave" барабани идва именно от устройството на бонгосите направени от дърво,само калиброването на струга е по-трудно защото се прави конус. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ,яко че сте направили такава тема полезно е ,трябва да зема да пробвам и аз да си направя въпреки че е много сложно. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да обмениш опит с Божо Тренков, той имаше по лесен вариант. Беше си направил барабани от паркет. Единствено се оплака че касата много тежи. :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една особеност обаче-изрязването на точен ъгъл за да може от дървените парчета да затвориш окръжност,а не само да ги наредиш едно до друго,както е при паркета.Мислил съм и за тази възможност,но дори теоретически е невъзможно да се получи добър резултат.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170843&photo=42

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170843&photo=43

На снимките се вижда,че е изрязан ъгъл.А идеята на този вид сглобка е по-голяма здравина ако се цели по-тънък корпус.

Но все пак ми е любопитно как е решил този проблем Божо:surprise:

п.п. Нормално е масивното дърво да тежи повече,нали затова и звука е по-як :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.