Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви барабани свирите (собствени)


  

129 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

И понеже ми изтече сесията докато пишех,ще продължа тук.

Ще дам два примера,за да се разбере какво имам предвид.Двамата ни най-известни и ....тъпо ще прозвучи,но може би най-ПРОФЕСИОНАЛНИ барабанисти-Стоян Янкулов и Христо Йоцов,като и двамата се прехранват само от барабаните или преподавателска дейност в тази насока,но не ходят да диджействат примерно.Колкото и да е тъжно и двамата свирят на не особено добри или маркови инструменти.Стоян все още си ползва старата Тама Рокстар /ако не се лъжа за серията/ които даже не съм сигурен дали са японски или правени в Тайван.До колкото ми е известно тази серия е аналогична на Стейдж къстъма на Ямаха,т.е. полу-професионален клас барабани-махагон,фалката.А мисля,че има и едни много евтини Ямаха най-ниска серия.

Христо дълги години свиреше на същата серия барабани,а наскоро си взе не толкова известните Тамбуро /made in ITALY/ чиито "stave" барабани са доста високо качество и имах щастието да посвиря на такива,но все пак....марката е точно от тези малки фирмички,опитващи се да пробият на пазара залят от DW,Yamaha,Tama,Pearl,тук таме Premier и Ludwig.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ауе незнам ама таааа тема смърди щото всеки има някво мнение.пък и тук не мога да кажа че има някои ПРОФЕСИОНАЛЕН барабанист да каже аджеба за кво иде реч.тъиче всеки е прав за себе си.а ние кът глави тука се правим на много отворение кое е ПРОФЕСИОНАЛНО кое не.ако всеки един разбираше и можеше да свири примерно като най-големите нямаше да е във Бг.А тук тези Стоян Янкулов и Христо Йоцов си ги знаем само ние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

vihro,с цялото ми уважение няма да се съглася с твоето мнение ,че Tama Rokstar (Rockstar-Pro) са аналог на стейдж къстъма.

 

Ето нещо,написано в сайта на Тама:

Rockstar Pro is now by every definition a complete,professional instrument.

 

тук

и

тук

 

Стунджи не е от хората ,които не могат да си позволят друг сет,а и мисля колегата pantommind от форума ще потвърди думите ми.Ако все пак ти се струва невярно,виж барабанистите които са ползвали/ползват Рокстар - сред тях има бая известни имена(Чарли Бенанте,Скот Рокенфийлд,Трой Люкетта и т.н и т.н.),ако не се лъжа и Ларс Улрих имаше такъв сет по едно време...или може би той не е професионалист ?!?!... :help:

 

98-CATALOG.jpg

Редактирано от saxon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че рокстар не е много висок клас барабани,защото като гледам в САЩ на каква ниска цена се продава,почти на една и съща с пърл вижън,даже имаше една промоция,две каси,4етири тома,един флор,чинели сейбиан и целиат хардуер за няма и 1000$.Виж стар класик вече е друга работа,а Ларс мога да ти кажа не свири с рокстар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауе незнам ама таааа тема смърди щото всеки има някво мнение.пък и тук не мога да кажа че има някои ПРОФЕСИОНАЛЕН барабанист да каже аджеба за кво иде реч
Пич,тука си в голяма грешка,но не ми се обяснява много,затова най-просто : Професионален барабанист не е този,който си гледал по телевизията.Тези са известни. Професионалния барабанист е този,който изкарва пари от свирене на барабани. Аз се издържам от свирене.Не съм работил нищо друго, работя барабанист! Аз съм професионален барабанист.Дали мога да свиря или не - няма значение - професионален ме прави факта,че това ми е работата.

Професионален сет,както Вихро каза,е

Скъпо дърво с възможно най-добри акустични свойства и високи серии чинели.Каквото и друго да се говори,са само празни приказки.Разликите в звука са съществени и не само в студио.Иначе нямаше да има евтини и скъпи инструменти

В Бг за да свириш по клубове и да звучиш яко,не ти трябва нищо повече от Стейдж къстъм. Обаче като влезеш да записваш - няма да запишеш с него :/

Лошото на тези теми е,че накрая винаги излиза - тези дето нямат се дразнят,а тези дето имат се фукат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, професионален комплект барабани е такъв с който се изкарват пари :girl_witch: Тоест и един комплект Амати може да бъде професионален сет, ако свирещият на него изкарва прехраната си чрез него, съвсем отделен въпрос е колко ще може да изкарва въпросният професионалист с Амати - вероятно по-малко от колкото друг професионален барабанист със същите изпълнителски умения, но значително по-качествени барабани.

 

"Професионални инструменти" (вкл. гаечни ключове и т.н.) е по-скоро маркетингов подход за създаване на допълнителна стойност на базата на очаквания за качество.

 

Другият елемент е кривата на съотношението цена/качество - обикновенно колкото повече се повишава цената, толкова по-малки стават разликите в качеството. Това е особено силно застъпено при най-скъпите продукти - разликата в цената на най-скъпият продукт спрямо предишният по цена е примерно 2 пъти, а разликата в качеството/характеристиките трудно може да бъде квалифицирана като два пъти, обикновенно е просто 10 - 20% разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

комплект Амати може да бъде професионален сет, ако свирещият на него изкарва прехраната си чрез него

Принципно си абсолютно прав,просто формулировката "като на западните...",я разбирам - "Кой свири със скъп и качествен инструмент ?"

Както всички знаем,на запад не е проблем да си го позволиш. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

TONY, темата си я бива.Мисля само,че би било по-яко ако беше по-подробно описанието на групите 1-2-3 и 4.Това е само предложение.

И какви са статистиките за сега?Аз определено влизам в графа 1 със модернизиран Тактон произведен във GDR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Христо дълги години свиреше на същата серия барабани,а наскоро си взе не толкова известните Тамбуро /made in ITALY/

 

 

Аз два пъти свирих на този сет Тамбуро и според мен е по-добър от Стейдж Къстъм-а.Това си е лично мое мнение,предполагам,че след добра настройка и на двата сет-а,масовия слушател (споменахме,че тия барабани са за клубна музика и някои концертни участия,но не и за запис) няма да усети разликата или поне тя няма да е толкова голяма.Христо Йоцов вкъщи си записва с този комплект,но той явно търси точно определен звук и щом го е намерил в този сет-никой не може да му каже "абе купи си едни барабани като хората,тия не звучат..." Както беше казал Ненчо в една друга тема - всеки добър музикант в България може да събере пари поне за един хубав инструмент.Не сме хората които трябва да търсим сметка за това колко изкарват другите музиканти,но ще ви кажа нещо,което ми направи впечатление.Зададох въпрос на Стоян Янкулов - "Защо не си купиш по-скъпи и качествени барабани?" и той ми отговори така - "Приятелю,не е важно какъв букет купуваш...важно е как ще го поднесеш..." ,с което ме накара да се замисля доста.

 

Поздрави,

Боги

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауе незнам ама таааа тема смърди щото всеки има някво мнение.пък и тук не мога да кажа че има някои ПРОФЕСИОНАЛЕН барабанист да каже аджеба за кво иде реч.тъиче всеки е прав за себе си.а ние кът глави тука се правим на много отворение кое е ПРОФЕСИОНАЛНО кое не.ако всеки един разбираше и можеше да свири примерно като най-големите нямаше да е във Бг.А тук тези Стоян Янкулов и Христо Йоцов си ги знаем само ние.

 

 

Приятелю,не ми се иска да го казвам,но говориш глупости...Все едно показваш позицията на нереализирал се млад ентусиаст,това че можеш да свириш 16-тини в темпо 240 не те прави професионален барабанист,примерно.За нашите стандарти не се иска много за да станеш професионален барабанист, далеч съм от мисълта,че ти си наясно с нивото на Стоян Янкулов или Христо Йоцов...много трудно човек който е 3 стъпала по-надолу ще даде оценка на това което могат! Гарантирам ти,че хората като Йоцов в България са не повече от 3-ма.Това го казвам,не защото съм го чул по телевизора,ами защото имам възможноста да съм вътре в метода и начина по който той поднася информацията.За Стунджи се отнася същото,опитай се да потърсиш мнението на хора,които по някакъв начин са се докоснали до това което правят.Технически в България има барабанисти,които са много напред...но само технически,когато заговорим за филинг и начина по който пипат инструмента...бройката става не повече от 10.Поинтересувай се повече,не говори така наизуст. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христо дълги години свиреше на същата серия барабани,а наскоро си взе не толкова известните Тамбуро /made in ITALY/

 

 

Аз два пъти свирих на този сет Тамбуро и според мен е по-добър от Стейдж Къстъм-а.Това си е лично мое мнение,предполагам,че след добра настройка и на двата сет-а,масовия слушател (споменахме,че тия барабани са за клубна музика и някои концертни участия,но не и за запис) няма да усети разликата или поне тя няма да е толкова голяма.Христо Йоцов вкъщи си записва с този комплект,но той явно търси точно определен звук и щом го е намерил в този сет-никой не може да му каже "абе купи си едни барабани като хората,тия не звучат..." Както беше казал Ненчо в една друга тема - всеки добър музикант в България може да събере пари поне за един хубав инструмент.Не сме хората които трябва да търсим сметка за това колко изкарват другите музиканти,но ще ви кажа нещо,което ми направи впечатление.Зададох въпрос на Стоян Янкулов - "Защо не си купиш по-скъпи и качествени барабани?" и той ми отговори така - "Приятелю,не е важно какъв букет купуваш...важно е как ще го поднесеш..." ,с което ме накара да се замисля доста.

 

Поздрави,

Боги

О не,не.Тези барабани са страхотни.Не знам с каква серия свири Христо,но най-скъпата серия на Тамбуро се прави от масивни парчета дърво-както аз си направих барабанчето,само че не го струговат отвън,а сечението на барабана е на многостен / примерно 32 страни/. Както и преди съм казвал,бъдещето е точно в такива малки фирми които предлагат отличен продукт,но на по-ниски цени от известните марки.В крайна сметка не може на всички барабанисти по света да им се плаща за да свирят с "маркови" барабани:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.