Jump to content
Българският форум за музиканти

Как разсвирвате?


Recommended Posts

Топси, ще подмина заядливото ти (поне според мен-може да греша) мнение

грешиш приятелю:Dвсеки е различен.няма написани правила или ако има,то те не се изпълняват от всички.както казваш,всеки си казва мнението:Pе,аз не се разсвирвам и мисля,че нямам проблеми (поне за сега).лек де и на теб!

@Топси

значи само так ми се е сторило- сори

 

 

е да, аз по-принцип нямах предвид че ако не се разсвириш-ще си ги прецакаш задължително... :P

 

и аз рядко се разсвирвам...

но в даскалото гледах да не пропускам, защотото ти казах какви проблеми имах...

а и не бях само аз- още 2-3ма мои съученика имаха същите проблеми.

всичко е до самия човек...

 

все пак обаче май никой не може да отрече че е доста по-добре да се разсвири хубаво в началото, така че след това повечето неща да си излизат с лекота, вместо да си чуства в началото ръцете сковани...

въпреки че май всички ги мързи да го правят... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе вие добър лаф сте си заформили :lol:

 

@progressive кажи все пак по темата - ти как разсвирваш? Ако постнеш и някакви примерни упражнения ще е супер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

както казах аз не всеки път се разсвирвам...

но по-принцип най-вече с гами, арпежи ( и във варианти- стакато, 2 легато-2 стакато... и каквото ми хрумне), акорди,... от време на време извадя някои стари школи (като HANON, имах и още някакви ама сега не мога да се сетя имена... ако искате ще поразгледам...).

 

по принцип като имах годишни изпити в у-ще и академията гледах да не пропускам да се разсвирвам, ама сега все по-рядко се случва (за жалост) да седна и да го направя...

 

също и понякога като поразсвиря с гамички обичам да посвиря и някой Бах в бавно темпо... :ph34r:

 

:bravo:

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Topsun

 

Не знам дали имаш /си имал/ концерти /продукции/. Останах с впечатление, че си..

Не знам как можеш да излезеш пред публиката и да свириш нещо виртуозно, в особено бързо темпо, ако не си се разсвирил много хубаво преди това.

 

Аз лично преди концерт свиря /ако има възможност/ по минимум час-два. Няколко пъти бавно, няколко пъти бързо и после отново.. За да се раздвижат пръстите, да не са мързеливи, да се загреят и т.н...

 

Според мен си е нужна добрата подготовка на ръцете преди концерт..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Задължително е да се разсвириш всеки професионален музикант ще ти го каже!!!!

Аз лично се разсвирвам с гами и упражнения с акорди от това се прави страхотна техника така че разсвирвайте се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително е да се разсвириш всеки професионален музикант ще ти го каже!!!!

Аз лично се разсвирвам с гами и упражнения с акорди от това се прави страхотна техника така че разсвирвайте се.

Аз се заинтересувах от тия упражнения с акорди :D Има ли такива неща в интернет? Или нещо подобно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително е да се разсвириш всеки професионален музикант ще ти го каже!!!!

Аз лично се разсвирвам с гами и упражнения с акорди от това се прави страхотна техника така че разсвирвайте се.

ти поставяш под съмнение това дали аз съм професионален музикант?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително е да се разсвириш всеки професионален музикант ще ти го каже!!!!

Аз лично се разсвирвам с гами и упражнения с акорди от това се прави страхотна техника така че разсвирвайте се.

ти поставяш под съмнение това дали аз съм професионален музикант?

хахаха изобщо не знам какъв си но със сигурност трябва да се разсвирваш :violin:

 

а колкото до въпроса на Yiwigi пич не знам дали ги има в нета на мен ми ги дава учителката ми по пиано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен с свирене не загрявате ли ръцете с масажи,потриване на ръцете или топла вода ? Някой пробвал ли го е ?

В едно списание видях да рекламират една джаджа за загряване на пръстите......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха изобщо не знам какъв си но със сигурност трябва да се разсвирваш :violin:

за всеки човек е различо.това се опитвам да обясня.на мен така ми е по-удобно:cheers:не смятам,че трябва да ми зачиташ мнеието,нито пък аз твоето.въпросът е да има много мнения и всеки да си избира за себе си.не знам за кои по-точно просфесионали музиканти говориш.всеки от тях ще ти каже,че няма време да се разсвирва.правиш чек,пиеш едно малко и ае...който го може го може.ако трябва да се разсвирвам,сещаш се,че трябва да ходя час преди чека... :cheers: зависи за кво говорим.ако е за класика-мога и да си помисля,но пак няма да се разсвиря,щото така ми харесва :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

срам и позор

още един човек,който не се разсвирва,в мое лице!... :cheers:

преди 7-8 години се разсвирвах,сега се правя на майстор,започвам с по-леснички неща...само за китарата се развирвам,щото все пак не съм чичко стив вай. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами за разсвирването-смятам,че всеки човек преценява сам по себе си, дали има нужда от това !!! Ако сега започва да свири-естествено, че е задължително да се свирят гами, арпежи и т.н. ,но за човек, който свири непрекъснато и по много часове на ден и то-всеки ден, това вече не е необходимост! А ако ?-ния човек е започнал да свири вече и все още не е свирил гами....според мен е повече от желателно да посвири и гамички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сега започва да свири-естествено, че е задължително да се свирят гами, арпежи и т.н.

Абе хора, я пуснете някое такова упражнение с арпежи, че ми стана интересно... И линк да пуснете пак се брои :P

Аз като седна да разсвирвам го правя основно с гами, но имам желание да обогатя репертоара :)

 

П.С. Ако не се сещате за някакви електронни версии на такива упражнения кажете какви и кои школи да потърсим! И къде ;)

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.