Jump to content
Българският форум за музиканти

Как разсвирвате?


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

От много време се чудя кое и как е добре да се прави за разсвирване...пък едва сега ще почна да ходя на уроци и още не знам!

Та как именно разсвирвате? Аз примерно свиря гами...

 

П.С. Може и да постнете някакви примерни упражнения, ако не ви мързи много де :)

Редактирано от Yiwigi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

с гами е чудесо.има едни уппражнения на "HANON".те също са прекрасни за разсвирване.аз лично не се разсвирвам.сядам и почвам :) но по принцип е по-хубаво да се разсвиря:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А откъде може човек да намери тия упражнения на HANON примерно?

 

П.С. Ти обеща нещо подобно ако се не лъжа :dance: ама се скътаваш :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си я имам хардуерно,но все пак можеш да дадеш един линк от де да се сваля:headbang:един съвет:не свири упражненията в оригиналните тоналности (те повечето са в C dur).с колкото повече бемола или диеза свириш,толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гами SUX :green:

 

Гамите са за техника.

 

Аз лично свиря един път Големия революционен бавно и съм готов .. за лудите темпа.

 

Свирене бавно във форте динамика му е майката..

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами докато ходех на уроци свирех гами, после акорди и някви такива глупости :lol:

откогато спрях да ходя на уроци започнах да разсвирвам с мелодии които съм научил на изуст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е много нужно да се разсвирваш:Dсвири по-дъго време и в процес на свирене ще се разсвириш:P

това по-принцип е доста добър начин да си прецакаш ръцете... :lol:

 

е, зависи все пак с какво започваш :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами майсторе,не знам,ама аз свиря от 16 години на пиано,свиря минимум по 2 часа на ден и не знам кака до сега не съм си прецакал ръцете?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами майсторе,не знам,ама аз свиря от 16 години на пиано,свиря минимум по 2 часа на ден и не знам кака до сега не съм си прецакал ръцете?!?

Топси, ще подмина заядливото ти (поне според мен-може да греша) мнение

защото предишното ми мнение не беше насочено нещо против теб. това беше лично мое мнение и не съм обвързвал с него никой!!!

така че да не разваляме тона във форума!

 

аз свиря от 20 години. по-принцип моята грешка е че не се разсвирвам винаги и заради това съм имал доста проблеми. особено когато ми се е налагало да се подготвям за годишни изпити, продукции или концерти.

моята учителка по съпровод (лека и пръст) точно така си беше докарала тендовагинит и не можеше почти нищо да изсвири на пианото!

не веднъж съм си преуморявал ръцете заради единствения факт че не съм се разсвирил достатъчно... просто съм решил че нямам достатъчно време и затова айде направо да праскаме материала...

е да де ама на следващия ден като не си чувстваш ръцете кво става?!

 

сега, това е спрямо моята практика и никой не обвързвам с моето мнение! естествено че има хора на които не им трябва толкова много време да се разсвирват, и естествено е важно какво ще свириш след това...

не казвам че ако не се разсвириш 100% си преебаваш ръцете! а че е доста по вероятно!

 

лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топси, ще подмина заядливото ти (поне според мен-може да греша) мнение

грешиш приятелю:lol:всеки е различен.няма написани правила или ако има,то те не се изпълняват от всички.както казваш,всеки си казва мнението:Dе,аз не се разсвирвам и мисля,че нямам проблеми (поне за сега).лек де и на теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.