Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся софтуер за правене на симфонична музика


koko and co

Recommended Posts

Здравейте, търся програма за създаване на музика, по възможност близка до симфоничната. Намерих Finale, но повечето инструменти звучат по-скоро извънземно...

 

Може би това, което търся не съществува или пък е много известно, но аз и без това съм от скоро тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитай сибелиус обаче не очаквай да чуеш живи инструменти всъщност въпроса ти е доста общ!за кой етап от правенето питаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че го има и това, което търсиш. Но е доста голямо и скъпо. Погледни тук: http://www.eastwestsamples.com/details.php?cd_index=797 :D

 

П.П.: Занапред моля да пишеш в правилния раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах преди месеци в dvd-то от последният албум на DIMMU BORGIR как кийбордистът Mustys прави всичките филхармонии в целия албум сам на един компютър с midi-кийборд, Cubase и Tascam GVI :);) !!! Не съм работил с него но предполагам че зависи много и от това какви точно банки с гига-семпли ще си набави човек, вероятно дори тези точно които той е ползвал се поръчват допълнително и може би доста скъпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търся програма за създаване на музика, по възможност близка до симфоничната. Намерих Finale, но повечето инструменти звучат по-скоро извънземно...

 

Може би това, което търся не съществува или пък е много известно, но аз и без това съм от скоро тук...

 

 

Cubase SX3 или Nuendo3 с един VST Native Instrument Kontakt 2 с поне 4 двд звуци ще свърши добра работа

има по-големи и тежки vst. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наличието на професионални семпли не компенсира липсата на дълбоко познаване на симфоничния оркестър.

Тя е задължителна, ако искате да постигнете убедителен резултат. Разбира се, че и познаването на някои физически аспекти при свирене на отделните инструменти, както и звученето им в група също е много важно.

Правенето на убедително звучаща симфонична оркестрация за жалост е много изяждащ време процес.

Но ние сме бедни хора, така че май друг изход няма.

Пожелавам Ви успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се подразбира. Ако действащият няма познания за диапазоните на инструментите, техниките и комбинирането на оркестровите групи, за каква оркестрация си говорим изобщо? То обаче е друга тема и за друг раздел; тук не ни интересува дали ги има теоретичните познания в тази сфера или не, това е задача на питащия, а целта е да се посочат софтуерни ресурси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравейте, търся програма за създаване на музика, по възможност близка до симфоничната. Намерих Finale, но повечето инструменти звучат по-скоро извънземно...

 

Може би това, което търся не съществува или пък е много известно, но аз и без това съм от скоро тук...

Програма за правене на синфонична музика няма. Препоръчвам ти да ползваш Cubase SX3. Верен звук ще чуваш когато

ползваш VST инструменти със подходящи библиотеки. Друга програма е Reason 4 която има подходящи звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С двете ръце съм за Reason също.Има цял диск с най-различните симфонични инструменти,а е що-годе лека от към изисквания.Резултатите с нея са наистина задоволитени.Ползвам я от около 5 години и ми върши много добра работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.