Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми процесор


bulby

Recommended Posts

Тези дни май ще си продам Digitech-а и се чудя с какво да го сменя. Не ми е наложително да бързам, мога спокойно да изчакам до Нова Година (Ще си дрънкам на кубето :) ). Склонен съм да дам до около 500лв максимум (препоръчително е да мина с 350-400лв де :) )

 

Засега съм хвърлил око на един Zoom GFX-5 за 400лв от Фактор. Пробвах го и звучеше добре. Там има и Digitech RP300A за що-годе същите пари, но е от същата серия като стария ми процесор. В магазин Про-Мюзик имат BOSS ME-50 (не помня цената, но май беше под 500лв) и GT6 (с неговите 900+лв засега отпада :) ). Мисля, че и KORG AX100G мога да си намеря.

Behringer V-Amp 2 не ме устройва.

 

Дайте някакви предложения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни май ще си продам Digitech-а и се чудя с какво да го сменя. Не ми е наложително да бързам, мога спокойно да изчакам до Нова Година (Ще си дрънкам на кубето :) ). Склонен съм да дам до около 500лв максимум (препоръчително е да мина с 350-400лв де :) )

 

Засега съм хвърлил око на един Zoom GFX-5 за 400лв от Фактор. Пробвах го и звучеше добре. Там има и Digitech RP300A за що-годе същите пари, но е от същата серия като стария ми процесор. В магазин Про-Мюзик имат BOSS ME-50 (не помня цената, но май беше под 500лв) и GT6 (с неговите 900+лв засега отпада :) ). Мисля, че и KORG AX100G мога да си намеря.

Behringer V-Amp 2 не ме устройва.

 

Дайте някакви предложения :headbang:

И що шъ го сменяш Диджи-то? Аз мислех да пазарувам такъв.Постни нещо ако имаш записано да чуя за какъв звук става въпрос....може да е това което ми трябва на мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе трудно ми е да записвам, компа ми е "уидел" отвсякъде :)

 

Иначе звука си му е приличен за парите си. Но като ползваш High Gain или Dual Rectifier амп симулация задължително трябва и noise gate стабилно да цъкаш. А мен това не ме кефи, щото орязва тона (особено за хармоники и разни гъзарийки с тремолото).

Иначе reverb-а, delay-а и акустичните симулации са супер !

 

GFX-5 беше доста тих, а го пробвах на що-годе скапана китара (нещо като Squier май беше). Затова ми привлече вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че и KORG AX100G мога да си намеря.

Аз свиря с такъв и съм много доволен. Има някои кусири но за тези пари мисля, че е идеален :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.