Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся мнения и предложения


Recommended Posts

Как да приглушим барабаните в репетиционната ни без да губим много от тона им. не са много маркови но звучат прекалено силно за помещението с което разполагаме. чувал съм за падове (ако не греша думата), но дори не знам какво представляват. търся мнения от хора които с подръчни матеряли са успявали на ги приглушат и не са инвестирали кой знае какви средства. това намаляване на децибелите важи и за фуса с краша и чинелите. Мерси на всички отговорили ми предварително:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми виждал съм 1 гумени "падове" дето ги слагат по кожите, ама то с тях нищо не се чува. В касата се пъха възглавница и т.н. Като цяло от тона на барабаните нищо не остава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да сложиш ще заглушиш барабаните, но не вярвам после да ти хареса звукът.

Иначе има много варианти на заглушаване, както е казал колегата в касата се слага възглавница или нещо подобно, което ще постигне същия ефект. Кожите на томовете се покриват с някакъв тънък плат или слагаш дунапрен от вътрешната страна има естествено и други варианти, експериментирай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако правиш запис в студио попринцип барабаните винаги се улавят по силно така че е много важно каде ще сложиш микрофоните и някой на пулта трябва да ти оправи баланса спрямо другите инструменти всмисал дати редуцира звука на барабаните иначе най-професионалния начин да се заглушат инструментите е да се сложат сурдини от вътершната страна на всеки барабан.На касата може да и махнеш резонантната кожа и да сложеш нещо вътре.

 

Иначе ако не е студио а само за репетции може да си изолирате стените на помещението да не кънти много.

 

Така или иначе каквото и да направиш ако блъскаш хамалската нищо няма да помогне такаче ако докато свириш нечуваш никой от групата освен себеси това значи че трябва да намалиш динамиката тоест да свириш малко по тихо. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм китарист и не млатя по тях :hysterical:, но барабаниста ни свири с убийствена динамика, но самата акустиката на барабаните е толкова силна че дори при нормално свирене става олеле мале, а кото се вкара и малко сила и динамика както си е в парчето остават само барабаните да звучат <_<

В същото помещение с предния ни барабанист нямахме този проблем, дори при най-агресивната музика която сме свирели пак не бяха толкова силни колкото тези а дори са Амати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да приглушим барабаните в репетиционната ни без да губим много от тона им. не са много маркови но звучат прекалено силно за помещението с което разполагаме. чувал съм за падове (ако не греша думата), но дори не знам какво представляват. търся мнения от хора които с подръчни матеряли са успявали на ги приглушат и не са инвестирали кой знае какви средства. това намаляване на децибелите важи и за фуса с краша и чинелите. Мерси на всички отговорили ми предварително:metalist:))

виж в xxxx

там има убави неща за приглошаване на барабаните и чинелите и са на доста достъпна цена

не слагайте разни платове защото нищо няма да стане само ако най-много да развалите тона и пак да са силни

а за касата и възглавницата :punk_guitar: туй нещо се прави ако искаш да не ти кънти касата няма как да я приглошиш с възглавница всъщност може но трябва да я напълниш цялата с възглавници и тогава не само че ще я приглошиш ами и ше се чудиш дали е каса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това в репетиционна най-добре електронни барабани ;)

 

От няколко години обмислям как да заграбя една от стаите в къщи, да я шумоизолирам и да сложа нормални барабани, но след като поговорих с няколко души занимавали се с подобни опити, изводът е, че при нормална сила на свирене, шансовете за успех са клонящи към нула - тоя инструмент е ужасно шумен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с най-обикновен лист хартия. Лепни го леко със скоч върху кожата, но не много, че остава следи после.

Звука ще те изненада :)

За касата - възглавница или дунапрен - ама да се опре в кожата от вътрешната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си меш-хедс!

 

+1 !

Саунда става малко шит,ама няма начин...както и да приглушиш барабаните саунда малко или много ще е шит.

Редактирано от drummer_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.