Jump to content
Българският форум за музиканти

Пясъчник


Recommended Posts

Преди малко се занимавах с записи без каквато и да е сериозна цел и ми се прииска да споделя резултата, но "качеството" на записа както откъм музикално съдържание, така и по отношение на изпълнение и звукозапис някак си не пасват на никой раздел от "Музика и семпли" - нито е достойно за "Авторска музика" защото е просто един фрагмент с не особено качествени импровизации, нито пък е за графа "Семпли" тъй като все пак става въпрос за някакво, макар и не особено сериозно творчество, а не за семпли, още по-малко пък пасва на "Кавъри".

 

Хрумна ми една идея, която може и да не е толкова добра, но защо пък да не опитаме. В Wikipedia има възможност авторите на статии да тестват свои идеи за изразяване в един раздел наречен "Пясъчник" - тоест място, където човек може да си поиграе на воля, без да замърсява официалното публично пространство. Използвайки тази концепция реших да направя тема, която да се казва "Пясъчник" и да изпълнява подобна роля. Всеки който има записана някаква музикална идея, която иска да сподели, но не чувства че е готова/достойна за да бъде публикувана като авторска музика, може да я публикува тук в тази тема без да се притеснява от това, че "замърсява" раздела с авторска музика.

 

Всеки е добре дошъл да си "поиграе" на този пясъчник B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моят първи принос към пясъчника B)

 

http://www.niliev.net/music/something.mp3

 

Кратка импровизацийка и опит да свиря на три инструмента: китара (Yamaha RGX420S), бас (Yamaha RBX375), барабани (Yamaha DTXPLORER).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми деиствително има какво да се доизпипва.На мен ми се струва че може би ще буде по атрактивно ако направиш нещо например като надсвирване на две китари със различни елементи-например едната има повече повдигания и флажолети но е по-бавна,а другата се вклучва след нея и жули яко бързо соло.И така примерно по няколко части на двете китари.Друго-евентуално да поразнообразиш барабаните.За баса мисля че е добре,то всъщност идеята е много добра но трябва да се доразвие.Аз разбира се не искам да се правя на професор :thumbs_up: ,така че както си прецениш.И по темата да кажа-скоро ще кача някоя боза да ми се посмеете :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите :thumbs_up: Това е по-скоро една неособено идейна импровизацийка, която едвали би могла да стане смислено музикално произведение, но пък ми се искаше да я споделя.

 

Пожелавам си (знам, че сме далеч от Коледа, но все пак...), да се науча в скоро време да отварям/затварям фуса с крак, да свиря с реалната динамика на барабаните (в момента е на силно компресирани сетинги на тригерите или така наречената настройка Easy, щото иначе се усеща колко неравномерно налагам фуса и соло барабанчето), да намеря време да измисля партията на баса, вместо да повтарям едно и също като папагал, да измисля нещо смислено за соло китарата, вместо тези безмислени разходки по пентатониката и т.н. Освен това си пожелавам това да стане преди да навърша 32 годинки (октомври лето 2008-мо) и да бъда окончателно заклеймен като "твърде дърт за да се научи" :D

 

Давай насам каквото имаш - тук е място за голямото "мацане" :)

 

пс. Тук е място за свободно, радостно и безметежно изразяване, но всякакви опити за нарушения на правилата на форума, както и негативни изказвания от типа на "абе я се научи първо да свириш" ще бъдат строго санкционирани ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите :thumbs_up: Това е по-скоро една неособено идейна импровизацийка, която едвали би могла да стане смислено музикално произведение, но пък ми се искаше да я споделя.

 

Пожелавам си (знам, че сме далеч от Коледа, но все пак...), да се науча в скоро време да отварям/затварям фуса с крак, да свиря с реалната динамика на барабаните (в момента е на силно компресирани сетинги на тригерите или така наречената настройка Easy, щото иначе се усеща колко неравномерно налагам фуса и соло барабанчето), да намеря време да измисля партията на баса, вместо да повтарям едно и също като папагал, да измисля нещо смислено за соло китарата, вместо тези безмислени разходки по пентатониката и т.н. Освен това си пожелавам това да стане преди да навърша 32 годинки (октомври лето 2008-мо) и да бъда окончателно заклеймен като "твърде дърт за да се научи" :D

 

Давай насам каквото имаш - тук е място за голямото "мацане" :)

 

пс. Тук е място за свободно, радостно и безметежно изразяване, но всякакви опити за нарушения на правилата на форума, както и негативни изказвания от типа на "абе я се научи първо да свириш" ще бъдат строго санкционирани ;)

Мен,пък идейката ти , много ме грабна в началото. Не ме изкефи само , че се превръща в блус , Може би ,ако доразвиеш парчето в насоката , която началото ти дава , ще стане много яко .

Препоръчвам баса да е на осмини .

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принос 2 към пясъчника - ЦЪК

Това е нещо записано преди 1-2 години със солиращ клавир Roland Juno 60. Може би му трябва още нещо да се превърне в завършен инструментал.. Мнения и идеи приемам всякакви ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

ето нещо дето ни е за кавър, ни е за авторска, най си е за кофичките и лопатките http://www.cmusicforum.com/pi/new/master-70.mp3

да не забравя да благодаря на GTage, който е член на един друг форум за бекинг трака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^^ @ AbLaZe, нещата са доста интересни, може да излезе добро готик метъл подобно парче :music336:

 

Намери си добри оркестрални и барабанни семпли и VSTi-ta и с една жива китара ще се звукне яко, че сега найстина звучи като музика от Правец 82 ;). Хареса ми.

Мога да поработя върху тях ако си навит да ми пратиш миди траковете и ако не можеш сам да свършиш горепосоченото...и намеря време.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.