Към съдържанието

Снимка

Пясъчник

• Please log in to reply
179 отговора на тази тема

#1 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:
  • Инструмент:RGX420 RBX375 DTXPL M50

Публикувано 03 март 2008 - 20:54

Преди малко се занимавах с записи без каквато и да е сериозна цел и ми се прииска да споделя резултата, но "качеството" на записа както откъм музикално съдържание, така и по отношение на изпълнение и звукозапис някак си не пасват на никой раздел от "Музика и семпли" - нито е достойно за "Авторска музика" защото е просто един фрагмент с не особено качествени импровизации, нито пък е за графа "Семпли" тъй като все пак става въпрос за някакво, макар и не особено сериозно творчество, а не за семпли, още по-малко пък пасва на "Кавъри".

Хрумна ми една идея, която може и да не е толкова добра, но защо пък да не опитаме. В Wikipedia има възможност авторите на статии да тестват свои идеи за изразяване в един раздел наречен "Пясъчник" - тоест място, където човек може да си поиграе на воля, без да замърсява официалното публично пространство. Използвайки тази концепция реших да направя тема, която да се казва "Пясъчник" и да изпълнява подобна роля. Всеки който има записана някаква музикална идея, която иска да сподели, но не чувства че е готова/достойна за да бъде публикувана като авторска музика, може да я публикува тук в тази тема без да се притеснява от това, че "замърсява" раздела с авторска музика.

Всеки е добре дошъл да си "поиграе" на този пясъчник B)

#2 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:

Публикувано 03 март 2008 - 20:57

Ето и моят първи принос към пясъчника B)

Кратка импровизацийка и опит да свиря на три инструмента: китара (Yamaha RGX420S), бас (Yamaha RBX375), барабани (Yamaha DTXPLORER).

#3 AbLaZe

AbLaZe

Навъртащ се

• newbies
  • PipPip
  • 91 Мнения:
  • Инструмент:Барабани

Публикувано 03 март 2008 - 22:01

Ми деиствително има какво да се доизпипва.На мен ми се струва че може би ще буде по атрактивно ако направиш нещо например като надсвирване на две китари със различни елементи-например едната има повече повдигания и флажолети но е по-бавна,а другата се вклучва след нея и жули яко бързо соло.И така примерно по няколко части на двете китари.Друго-евентуално да поразнообразиш барабаните.За баса мисля че е добре,то всъщност идеята е много добра но трябва да се доразвие.Аз разбира се не искам да се правя на професор :thumbs_up: ,така че както си прецениш.И по темата да кажа-скоро ще кача някоя боза да ми се посмеете :D
Уча са още!
MYSPACE

#4 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:

Публикувано 03 март 2008 - 22:18

Мерси за съветите :thumbs_up: Това е по-скоро една неособено идейна импровизацийка, която едвали би могла да стане смислено музикално произведение, но пък ми се искаше да я споделя.

Пожелавам си (знам, че сме далеч от Коледа, но все пак...), да се науча в скоро време да отварям/затварям фуса с крак, да свиря с реалната динамика на барабаните (в момента е на силно компресирани сетинги на тригерите или така наречената настройка Easy, щото иначе се усеща колко неравномерно налагам фуса и соло барабанчето), да намеря време да измисля партията на баса, вместо да повтарям едно и също като папагал, да измисля нещо смислено за соло китарата, вместо тези безмислени разходки по пентатониката и т.н. Освен това си пожелавам това да стане преди да навърша 32 годинки (октомври лето 2008-мо) и да бъда окончателно заклеймен като "твърде дърт за да се научи" :D

Давай насам каквото имаш - тук е място за голямото "мацане" :)

пс. Тук е място за свободно, радостно и безметежно изразяване, но всякакви опити за нарушения на правилата на форума, както и негативни изказвания от типа на "абе я се научи първо да свириш" ще бъдат строго санкционирани ;)

#5 fLiSk

fLiSk

Groove Guerilla

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3179 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 03 март 2008 - 22:31

Йе, само да си взема микрофон и тази тема ще се задръсти ! Това е заплаха ! :thumbs_up:

#6 niki123bg

niki123bg

Sho Shin

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2309 Мнения:

Публикувано 03 март 2008 - 22:33

Чакаме те, до тогава ще си поиграем без тебе :thumbs_up:

#7 johniebgood

johniebgood

пич

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1713 Мнения:
  • Инструмент:бас

Публикувано 03 март 2008 - 22:55

Мерси за съветите :thumbs_up: Това е по-скоро една неособено идейна импровизацийка, която едвали би могла да стане смислено музикално произведение, но пък ми се искаше да я споделя.

Пожелавам си (знам, че сме далеч от Коледа, но все пак...), да се науча в скоро време да отварям/затварям фуса с крак, да свиря с реалната динамика на барабаните (в момента е на силно компресирани сетинги на тригерите или така наречената настройка Easy, щото иначе се усеща колко неравномерно налагам фуса и соло барабанчето), да намеря време да измисля партията на баса, вместо да повтарям едно и също като папагал, да измисля нещо смислено за соло китарата, вместо тези безмислени разходки по пентатониката и т.н. Освен това си пожелавам това да стане преди да навърша 32 годинки (октомври лето 2008-мо) и да бъда окончателно заклеймен като "твърде дърт за да се научи" :D

Давай насам каквото имаш - тук е място за голямото "мацане" :)

пс. Тук е място за свободно, радостно и безметежно изразяване, но всякакви опити за нарушения на правилата на форума, както и негативни изказвания от типа на "абе я се научи първо да свириш" ще бъдат строго санкционирани ;)

Мен,пък идейката ти , много ме грабна в началото. Не ме изкефи само , че се превръща в блус , Може би ,ако доразвиеш парчето в насоката , която началото ти дава , ще стане много яко .
Препоръчвам баса да е на осмини .
Успех !

#8 Stoyko Lisichkov

Stoyko Lisichkov

бира

• Members
  • PipPipPipPip
  • 768 Мнения:
  • Инструмент:keyboards

Публикувано 08 март 2008 - 08:54

Принос 2 към пясъчника - ЦЪК
Това е нещо записано преди 1-2 години със солиращ клавир Roland Juno 60. Може би му трябва още нещо да се превърне в завършен инструментал.. Мнения и идеи приемам всякакви ;)

#9 AbLaZe

AbLaZe

Навъртащ се

• newbies
  • PipPip
  • 91 Мнения:

Публикувано 01 април 2008 - 18:56

Отне ми бая време да се престраша да го пусна това
Уча са още!
MYSPACE

#10 AbLaZe

AbLaZe

Навъртащ се

• newbies
  • PipPip
  • 91 Мнения:

Публикувано 02 април 2008 - 19:19

От нещо едно се роди и нещо две :icon_shithappens: цък...
Уча са още!
MYSPACE

#11 satanika

satanika

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 106 Мнения:
  • Инструмент:бирабани

Публикувано 12 април 2008 - 16:42

човек тва на джипи4 ли си го правил

#12 peshoy2k

peshoy2k

петьобоец

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2200 Мнения:
  • Инструмент:биба и пелени

Публикувано 12 април 2008 - 17:23

ето нещо дето ни е за кавър, ни е за авторска, най си е за кофичките и лопатките
да не забравя да благодаря на GTage, който е член на един друг форум за бекинг трака
САУНД НЕ Е БЪЛГАРСКА ДУМА. САУНД НЕ Е ЗВУК.

#13 ultramega

ultramega

Къде се намирам?!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3581 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 12 април 2008 - 23:33

Много добра интерпретация . Изкефи ме :D

#14 peshoy2k

peshoy2k

петьобоец

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2200 Мнения:
  • Инструмент:биба и пелени

Публикувано 15 април 2008 - 16:49

Много добра интерпретация . Изкефи ме :)

благодаря :) нищо особено, освен че е от сърце :)
САУНД НЕ Е БЪЛГАРСКА ДУМА. САУНД НЕ Е ЗВУК.

#15 alexthegreat

alexthegreat

(на)дървен ф(и/а)лос_офф

• newbies
  • PipPipPip
  • 446 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 17 април 2008 - 10:21

^^^^^ @ AbLaZe, нещата са доста интересни, може да излезе добро готик метъл подобно парче :music336:

Намери си добри оркестрални и барабанни семпли и VSTi-ta и с една жива китара ще се звукне яко, че сега найстина звучи като музика от Правец 82 ;). Хареса ми.
Мога да поработя върху тях ако си навит да ми пратиш миди траковете и ако не можеш сам да свършиш горепосоченото...и намеря време.

Успех.
Join The Army! Meet interesting people.....and kill them!

My Music

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни