Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб "Ibanez SR" бас


johniebgood

Recommended Posts

IBANEZ BTB670-NTF.......как е туи?? струва ли си 485 паунда//да го купувам ли според вас' скапи колеги> :D

 

Свирил съм на BTB 5хх (забравих кой модел точно). Удобен като моя SR, но с много агресивен тон - среднисто-дрънчащо- пробивен, в добрия смисъл на думата. Не е моя тип звучене, но за метъл или за агресивен слап фънк се е утрепал !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ми аз тьрса нешто максимално/универсално,понеже свиря както остьр метьл и слап фьнк ТАКА И Доста меки нежни хави! та има ли максимално универсален вариант_--???мерси за садеиствието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте на всички!

 

Искам да коментирам във форума 1 проблем, като силно се надявам някой да откликне!

 

Вчера си купих IBANEZ GSR205 http://www.ibanez.co.jp/world/country/frame_bulgaria.html . Взех го нов, от магазин с 1 година гаранция. В магазина разбира се му направих щателен оглед за около 20-30 мин. Всичко изглеждаше супер. Когато се прибрах в къщи го настроих на G (в магазина беше настроен някъде 1 тон по-ниско) и няколко часа след това забелязах че грифът е реагирал - изкривил се е минимално, но до толкова че при директно чукване на дадена струна върху някой от праговете с дясната ръка бръжди (след 3-4тия праг). В магазина при същото упражнение си даваше точния тон на всяко прагче - там ги пробвах 1 по 1 всичките.

 

След като се консултирах с китариста на моята група реших да пиша тук. Той предполага че е възможно самата шина на грифа да не е натегната. Моля за Вашите мнения. Надявам се че проблема може да се отстрани. В магазина ми дадоха 1 година гаранция, мисля че това е включено в гаранцията, но аз съм от Смолян, а инструмента е взет от Пловдив и трябва да линкам пак 200км за тоя дето духа.

 

Който желае да ми даде съвет може да пише тук или на е-мейла ми mihail_kulov@yahoo.com, направих му и няколко снимки, но не можах да намеря начин да ги прикача тук.

 

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи гаранцията важи само за електрониката.Аз бих те посъветвал щом не си наясно точно откъде идва проблемът и как да го коригираш да отидеш на лютиер .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал да звъннеш в магазина,преди да ходиш и ако те отрежат , тогава търси лютиер. Простете невежеството ми,но какво означава-настроих го на сол?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Обтегнал е струните до безобразие :thumbs_up: В магазина беше настроен в Ми (Си струна беше Ми по едно време и аз го оправих в Си.)

 

С други думи kulov сам си е виновен и няма право на гаранция.

 

ЕДИТ: Беше настроен кофти около 2-3 часа преди да се намеся и нямаше проблеми после. Последно го пробвах в магазина преди точно 14 дни и всичко беше точно.

 

ЕДИТ2: Да беше купил ямахата.

Редактирано от vurbito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, да бе.... обтегнал го до безобразие.... глупости!

 

настроих си го на сол - ре - ла - ми - си. стандартна настройка. просто не съм се изразил правилно. в магазина беше пуснат по-ниско с 1 тон някъде. както и да е, относно гореописаното от мен самия, положението не е толкова зле. 1 ден след това пак го тествах. не знам дали преди е било моя параноя, но си звучеше ок, само на отделни прагчета при чукване с 1 пръст (без струната да се дърпа с другата ръка) не издава еднозначен тон както би ми се искало... иначе при нормално свирене си е 6.

 

за сега мисля да го оставя и да не предприемам нищо поне седмица-2. възможно е просто самия инструмент да си реагира на първоначалния шок, ако е бил дълго време с отпуснати струни. както казах има подобрение.

 

и без това не свиря много неща на уутън (по-скоро на бъртън и харис), за тоя стил е перфектен. нарочно го избрах с по-малко разстояние м-у струните, позволява добра скорост, при свирене на парчета на металика (83-86г. да речем, а там при някои песни скоростта е много сериозна) много съм доволен от звука. разликата с кремоната е все 1 да слезеш от жигула и да се качиш на Х5.

 

включвам се и аз с 2 ръце във фенклуба.

 

поздравявам всички себеподобни с 1 наше изпълнение (там съм с кремоната)!!!

 

 

п.с. линка съм го копнал от личния си акаунт в ютюб, надявам се да върви и при вас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Айде пишете ме и мен в отбора с GSR205, малко с първоначално едно око го гледах, но след 20 мин вече заспа в ръката ми, фърлих един джоб пари, и още не мога да му се нарадвам. Не очаквах че IBANEZ ще се справят отлично в ниския ценови клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За точно този модел на IBANEZ навсякъде пишат, че е нужен, даже задължителен пъвоначален "setup" и аз го отпуснах с тон и половина, и дори и тогава пак свалях струните от магарето, не исках да пипам тръсрода, аи не беше нужно, грифа не поддаде осезателно. Определено "омекна" китарата след тази операция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

.... я да споделя едно проблемче с хората от клуб Ибанец - говоря за разликата в нивата на силата на звука между 5 струна и 4 , говоря за свиренето на да речем ми на четвърта сравнено с ми на пета струна .... та свиря си аз с моя SR505 - в кубе проблем няма пета си звучи по масивно но не дразни , но когато започна да правя записи ужаса е пълен - разликата в нивата стига до 35-40 процента което не се влияе от бъзикане на честоти и т.н. , струните с които съм са Елексир и най вероятно са с 130 за 5 струна .... в момента се чудя какво да си взема за да реша проблема - бас лимитер от този тип 239304.jpgдали ще реши проблема не знам - като ги гледам все едни педалчета по 30-40 долара , а може и това 222490.jpg... но понеже няма как да се пробва е много терсене на правиш избор на изуст ..... ще съм ви благодарен ако споделите имате ли подобен проблем и ако да , как се оправяте с него - имам предвид не посреством ръчно изравняване на нивото на аудио трака или разни софт лимитери които са ала бала .... искам да вкарам лимитиран звук в компа ... ще съм благодарен за съвет ... живи издрави .Цеко :rockon:

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с SR506 и същия MXR и нямам проблем с нивата,дори с чист бас,виж си адаптерите,знам ли...а и btw на MXR-а гейта работи само при вкл. дист и лимитира мръсния канал само (май)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е само за изравняване на нивата според мен тези неща:

 

http://www.jimdunlop.com/index.php?page=pr.../p_and_e_detail

 

http://www.jimdunlop.com/index.php?page=pr.../p_and_e_detail

 

биха ти свършили по-добра работа от МXR M80.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.