Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб "Ibanez SR" бас


johniebgood

Recommended Posts

  • Отговори 118
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пичове, трябва да се сберем и да ги премерим на живо. Някой има ли предложения за терен?

 

Пишкомерци!!! :greenball:

 

Пичове, евала ви на всички за басчетата! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

отскоро и аз започвам да се увличам по моделите на IBANEZ и колкото повече чета, толкова повече схващам една проста истина - относителния баланс цена - коректно качество определено накланя везните към Ибанез! Поне за мен този извод е правилен - тези дни търся, питам, чета, коментирам с приятели..

В духа на коментирането на IBANEZ, което се случва и в тази тема :), ще си позволя :( да попитам какво ще кажете за следната машина :

 

108836_big.jpg

 

IBANEZ ATK305-NT

5-string E-Bass, Ash Body, 3-pc. Maple Neck, Maple Fretboard, 22 Jumbo Frets, Black Dot Inlays, chrome Hardware, ATK Triple Coil Pickup, ATK 3-Band EQ, Color: Natural, PRICE 499 EUR

 

 

Имам възможността да си я поръчам, още избирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В духа на коментирането на IBANEZ, което се случва и в тази тема :), ще си позволя :D да попитам какво ще кажете за следната машина :

 

IBANEZ ATK305-NT

5-string E-Bass, Ash Body, 3-pc. Maple Neck, Maple Fretboard, 22 Jumbo Frets, Black Dot Inlays, chrome Hardware, ATK Triple Coil Pickup, ATK 3-Band EQ, Color: Natural, PRICE 499 EUR

 

Не съм свирил на такова, но на вид и характеристики, като го гледам, бих очаквал среднисто-агресивен рок-фънк звук. Може би с тоя модел се целят в нишата на Фендер. Доколкото си спомням, по старите каталози тоя бас го рекламираха с басиста на Офспринг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Даа и на мен ми се струва,че нещата отиват на към Фендер,то и формата го подсказва ,донякъде.Добре би било да се чуе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...бих очаквал среднисто-агресивен рок-фънк звук. Може би с тоя модел се целят в нишата на Фендер...

Много правилно,и аз така смятам.Виж

,бие ми точно на JB.Погледни и това ,макар че звука е малко отврат...то и от амп си зависи и от 'кво ли не :)

:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, разглеждам :punk_guitar: Мен лично ми харесва ориентацията на баса - пазарната ниша на Фендър :) :) - но ме притеснява тоя "експеримент" triple coil pickup! На второто клипче от предишния пост има тест на звука при трите положения потенциометъра по отношение на адапторите (адаптора), но честно казано качеството на клипа не е хубаво и не може да се отбере особено.

Фънки-рок-пънк.. да видим докъде ще стигна ;)

Междувременно ако някой си продава гиъра в тоя клас, да ми пише едно Л.С., вече съм много склонен да си призная, че проявявам жив интерес към нещо, което мога да пробвам! Благодаря предварително! :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, докато търсех малко повече инфо за ATK серията попаднах на това

 

http://www.ibanez.co.jp/world/product_news...K/index_eu.html

 

семпли в трите позиции на потенциометъра на тройния адаптор, при равни други условия, без допълнителен преамп...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, докато търсех малко повече инфо за ATK серията попаднах на това

 

http://www.ibanez.co.jp/world/product_news...K/index_eu.html

 

семпли в трите позиции на потенциометъра на тройния адаптор, при равни други условия, без допълнителен преамп...

Мен лично , нещо не ме очарова като звук , тоя бас , обаче - въпрос на вкус , казало кучето и си облизало топките ! Важното е теб да те кефи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, докато търсех малко повече инфо за ATK серията попаднах на това

 

http://www.ibanez.co.jp/world/product_news...K/index_eu.html

 

семпли в трите позиции на потенциометъра на тройния адаптор, при равни други условия, без допълнителен преамп...

 

Нещо тънее като тон по добре някой с два хъмбъкера ако търсиш слап тон пък и за грув

най добре да око да види ръка да пипне на живо може пък да звукне по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен не ме впечатлява с някакво разнообразие този бас, експериментът троен адаптор специализира прекалено звука в един не особено разнообразен диапазон от собствени бленди ; би било хубаво да си го имаш между няколко други инструмента, но аз поради недоимък :) търся нещо по - универсално :girl_cray2:

И тъй като никой от вас няма именно такъв инструмент, за да изрази мнение от първо лице, а и господин Икономов ме забрави :), предпочитам да сгъна байряка :dance: за точно този бас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и господин Икономов ме забрави :),

 

Е не му е за пръв път, свиквай... Както казаха по-горе за "истинския представител на марката" .... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ще свиквам, к'во да правя ?? :rocker: Раффо ме предупреди, като ми даде координатите на търговеца!

 

Интересно : "Добър ден, искам да оставя 1 300 - 1400 лв (с ДДС) във вашия магазин, но не мога да го намеря, а и вие не си вдигате телефона.. независимо, че съм ви пратил няколко мейла, все още нямам отговор.. е добре де, няма да ви занимавам с мойте глупости, ще си поръчам от другаде...без ДДС.. :Piano:..."

 

Много странен начин на търговия! :punk_guitar:

 

Да не разводняваме темата, ще прощавате че се намесих! Засега ще се задоволя повече да чета :virtuoz::drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.