Jump to content
Българският форум за музиканти

Фен клуб "Ibanez SR" бас


johniebgood

Recommended Posts

Фенове на Ибанец бас , покажете и вашите китари , дайте мнения , споделете болки и радости !

Това е моят бас , предполагам , че е SR506 , но потенциометрите са като на Prestige , японски е , купих го от Фънкара

преди 10-ина години . Той е сменил оригиналните потенциометри с "EMG"-та .Много съм доволен от баса, бая свирене е видял . Единствения проблем , който съм имал , беше с потенциометрите . Ниски-високи и параметриците са двойни и се бяха счупили от многократни изкривявания . Реших си проблема ,купувайки цялата активна електроника. Иначе е "джелезо" !

 

5227_326.JPG,5228_386.JPG,

5229_466.JPG,5230_518.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ей тва е нещо мноого добро.Който каквото иска да говори - махагонър си е махагон.Надявам се следващата ми китара да е нещо подобно.Звукът не прилича на никой друг Ibanez.За сега съм със скромното си китарче SRX355.Горе-долу съм доволен,взех го на старо за 450лв. с калъф,колан и закопчаване на колана.Не съм имал никакви проблеми.Потенциометрите държат,ключовете не са мръднали.Много ми харесва това,че не вкарва абсолютно никакъв шум и сигналът му е много силен.Грифът е гъвкав и лесно се настройва.Звучи прилично и в Ре,и в Ми.Единственият недостатък е,че няма настройки за средите - само ниски и високи.Въпреки това електрониката дава доста богат избор от бленди и кобинации от настройки.

1.jpg

2.jpg

3.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар, че не съм чистокръвен басист (свиря на китара предимно, но сам си записвам бас партиите на авторските ми записи) с двете ръце гласувам за Ibanez Bass фен!

В момента използвам един от възможно най-евтините басове на Ibanez, който все още се продават - GSR200B

DSCF0081.jpg

Въпреки,че е нисък клас съм супер доволен от звука и удобството при свирене. Преди известно време други 2 баса ми минаха през ръцете, но все пак реших да запазя точно този. Сега ми се върти изглават един ей такъв:

SR506BM.jpg

Ама де да видим :) Колегите Abbath & johniebgood допълнително ми наляха масло в огъня като им чух/видях изпълненията с такова ЖиОтнУ B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

johnie,баса ти е SR1016,но не знам коя година точно,предполагам '97 или около нея?Има SR1016 около '97-'98,но е с овални инлей на грифа,твоя е с точки,не знам...Провери серийния номер :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен е точно този модел,виж този сайт и снимката: Tyk

Поздрав със Stanley Clarke - East River Drive :thumbs_up:

btw цвета на тея снимки никога не е същия в оригинал,не знам защо...

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пишете ме и мене в клуба - Ibanez BTB 555 е моята пръчка. Тука има малко снимки и семпли

 

Доби инструменти прави Ibanez и цените са им повече от ОК като се има предвид качеството. Аз лично нещо съм пламнап по ESP в послдно време и тая година по някое време мисля да се сдобия и с един ESP LTD F-405

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау какъв ти е новичък и блестящ и с лепенките още...ш'го изям :)Кога ше ги сбориме двата на живо :)

 

Снимката е правена като отворих куфара.... Сега вече е на ~ две години, даже и драскотини си има... ;-)

 

А за сборването - с удоволствие, само дето не знам как да стане. Освен с една литровка Астика в свободната ръка и - на гости !

:rolleyes: и :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

офф// Може ли и аз да дойда и да ви слушам и да ви се кефа :hysterical:

 

Боже кви красоти! Като сбъдна мечтата ми (ESP или Ibanez китарка от яките) почвам да събирам за 1016 МААЛИЙЙ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Голям фен съм на Ibanez, ето го и моя <Musician MC924> от 1987г. , с който никога не бих се разделил... http://www.picvalley.net/v.php?p=u/25/6062_420.JPG http://www.picvalley.net/v.php?p=u/25/6064_435.JPG http://www.picvalley.net/v.php?p=u/25/6061_396.JPG

Редактирано от VladoM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.