Jump to content
Българският форум за музиканти

Надеждни слушалки за запис?!


Recommended Posts

Искам да си купя сносни слушалки, които да ползвам за запис на вокали. В момента разполагам с едни Philips SHP2500, които за нищо не стават (нямат никаква динамика и са толкова глухи, че дори музика не можеш да слушаш подобаващо на тях). Още ме е яд как ги купих, без да ги пробвам, ама... минало заминало.

 

:rocker:

 

Търся някакъв мощен модел, който да вади чист звук при увеличение и да ми пръска главата от сила, преди да съм ги надул до дупка. :recourse: Изолацията също е от значение, разбира се. Гледам, че в студията ползват често модели с правоъгълни миди, вие какво ще препоръчате?

 

Който е имал опит с тия неща, нека да даде някакви насоки и някой друг примерен модел. Ако парите са от определяща важност, около 100 лв ще мога да си позволя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKG K55 са често използван модел за такива цели, акустиката им е напълно затворена и микрофона не хваща почти нищо от сингбека.

 

Струват към 55лв някъде, за около 100лв предполагам има и по-добри решения. Тези просто са възможно най-евтиният сносен вариант :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

AKG - то ще свършат работа и без това за тези пари почти няма избор от качествени слушалки. Има и няколко модела на Sennheiser ,но не мог ав момента да цитирам точно. Върви в Динакорд и ги пробвай.

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKG - то ще свършат работа и без това за тези пари почти няма избор от качествени слушалки. Има и няколко модела на Sennheiser ,но не мог ав момента да цитирам точно. Върви в Динакорд и ги пробвай.

И аз съм за АКГ-то. Не знам точния модел, но слушах едно които са 40-50 лв някъде и много ми харесаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sennheiser HD205 - за 80лв. в Динакорд

Слушах AKG K55 - за мен звучат мааалко по-кофти от зенхайзера .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, момчета. То се е видяло, че пак ще трябва да се бръкна. Ще се занеса в Динакорд да пробвам тая седмица. Дано ми попадне нещо, което да е "музика за моите уши".

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за АКГ-то. Записвам с кондензаторни микрофони и пак почти нищо не излиза от тях. Както се вика - за цената това е фафла трепач :thumbup: Пък и като си ги вземеш, нищо не те бърка след време да си вземеш още едни по-висок клас, а тези да ги ползваш за прослушване real time, някой друг да слуша докато тече записа и тн. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете някакви хубави слушалки до около 60 лева. През тях ще слушам китарата си..... Това е временно решение докато купя кубе smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

AKG K66(около 60 лева са) също е добър вариант,даже бих казал по добър от К55,които имат леко подсилени баси и могат да ти изиграят номер.К 66 се водят натурален звук.

Мен обаче ме инретесува(да не отварям нова тема),има ли собственици на АКГ К70.Ако да,какви са ви впечатленията и можете ли да направите сравнение с другите модели,за които ставаше дума тук.Из нета има много оскъдна информация.

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че вчера обиколих почти всички музикални магазини в Пловдив и нямаше нито AKG 66, нито Sennheiser HD205. Имаше, и то само на 1-2 места, едни кирливи AKG 44, евтини Sennheiser-и за DJ и пр. Следващите алтернативи почваха от 200лв и нагоре; пари, които няма да жертвам.

 

На всичкото отгоре и никой от Yamaha магазините нямаше на склад, а изглежда и в София няма. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ К 66 са полутворени, което автоматично ги прави неподходящи за запис с какъвто и да е микрофон, ако е за прослушване или просто за слушане на музика ок, но не и за запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКГ-тата няма ли ги в Динакорд в Пловдив ? Преди като си купувах моите К 141 имаше... К 141 между другото са много добри, аз ги ползвам, но имат два недостатъка.

 

1. Трябва ти усилвател

 

2. Разликата в цената не е равна на разликата в качеството спрямо К55. Така че за твоя вариант тествай К серията до 66 максимум и избирай едни и ги забърсвай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших най-накрая проблема - грабнах едни К55 и резултатът е задоволителен като за тези пари. Чуват се прилично нещата, имат достатъчно power, щом ме заболя главата чак... :greenangel:

 

Както се казва: "Тая година K55, догодина K271!" :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.