Jump to content
Българският форум за музиканти

За гласа....


Crimson

Recommended Posts

раздухайте за вокал фрай ..как се тренира ....

Ако разбираш добре английски (ще ти трябва да ползваш и речник де), може да се намери немалко литература от интернет по въпроса.

 

Иначе, най-общо казано, "vocal fry" e когато с поемане на доста по-малко въздух, отколкото е необходимо за нормална чиста фраза, и се получава едно леко задиране, особено изразено на по-високите тонове. Това не е като да ръмжиш като някой блек метълист, а по-скоро нещо като по-раздраните високи партии на някои вокалисти като Джеймс Хетфилд (METALLICA), Кърт Кобейн (NIRVANA), Layne Staley (ALICE IN CHAINS) и така нататък.

 

За съжаление не мога да ти обясня специфичната техника, защото аз самият гледам да не го практикувам, а като го правя, го правя малко неволно и по погрешен начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

еми аз 4етох в и-нета ...ама доколкото разбрах е нещо като пеене на различни височини наведнъж ..или незнам точно ..ти кво имаш предвид с поемане на по-малко въздух ...нещо като се едно да го изговаряш едва ли не нали ? а не да поемаш яко се едно си Павароти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо като се едно да го изговаряш едва

 

Не, поемаш малко въздух и се опитваш да го изкараш възможно най-силно, но гледаш да не си стягаш гърлото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а я са ми кажете секса как влияе на гласа а!? ами мастурбирането? ;) (не казвам 'лъскане или други такива думички оти тука има и моми които вероятно мастурбират по друг начин) ;)

При мене помага за вибратото и прави орнаментиката по-добра, макар че често ме съветват да не правя секс преди пеене-разтройвал гласа. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а я са ми кажете секса как влияе на гласа а!? ами мастурбирането? :P (не казвам 'лъскане или други такива думички оти тука има и моми които вероятно мастурбират по друг начин) :bravo:

При мене помага за вибратото и прави орнаментиката по-добра, макар че често ме съветват да не правя секс преди пеене-разтройвал гласа. :think:

Помага за вибратото ако го правиш по време на пеене или преди това? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече зависи какво вибрато по-точно търсиш :blink: А т'ва с пеенето по време на секс-абе добра идея :think: :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Добрия вокалист си личи на живо изпълнение :)

 

А сега по темета: Какво правите след пеене - успокоявате ли по някакъв начин гърлото си или не? При мен, особено след по-продължително пеене е задължително да пия нещо хладно (не ледено!!!) или да взема един от онези зелени дъвчащи ментови бонбони, дето ги продават по аптеките. Ако не постъпя така, на следващия ден съм с един сух и леко хрипкав глас и не мога да пея голяма част от високите си.

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.