Jump to content
Българският форум за музиканти

За гласа....


Crimson

Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Чай от слез

Предназначение:при бронхиален катар,кашлица,възпаление на гърлото,сливиците и гласните връзки.

Съдържащите се слузни вещества,етерични масла и др. действат успокоително,противовъзпалително и отхрачващо.

Състав: цвят слез 100%

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здраствойте ...някой ще каже ли дали има няк'ъв начин да си направиш гласа по дрезгав и по плътен ...ако има някакви упражнения или нещо да пиеш да друсаш да режеш да стъргаш....абе май ме разбрахте вече ...благодарим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които добре разбират английски, ще препорьчам английския сайт www.vocalist.org.uk,

има много интересни неща.

По отношение на разпяването, най-бьрзо и лесно е това

на свтбарските народни певици - просто си отваряш много широко устата, все едно ще си пьхаш юмрука в нея, 1-2 пьти.

Много помагат разни таблетки за смучене с мента или евкалипт. Аз редовно пия и пчелен прополис, но предизвиква много отхрачване, та не е хубаво да се ползва преди записи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво искаш да кажеш с по-плътен, ако има6 предвид по-нисък, можеш да си го развалиш с викане, алкохол и тем подобни, но да си промениш изцяло тембъра не без да навредиш на гла си не може а и няма смисъл, по добре открий красотите на гласа си и ги изплзвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз не, че много разбирам от музикална теория, ама дрезгав не противоречи ли на плътен като дефиниция :godbless:

Редактирано от Termy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми имам под по плътен имам предвид ...като пея разни различни височини ли да го кажа незнам ...просто да е по-стабилен да не губи пауър :singer: ...то за т'ва сигурно са си нужни уроци де .....а дрезгав явно неможе ?А а я кажи ти като викав да си промениш тембъра без да си прецакаш гласа ...к'во имаш предвид че е възможно да си промениш тембъра или /?? как става ако е възможно ...аз ще рискувам :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш предвид че е възможно да си промениш тембъра или /?? как става ако е възможно ...аз ще рискувам :godbless:

Не ти препоръчвам, защото последиците са главно лоши. по-добре опознай идеално силните и слабите страни на гласа си и ги използвай :huh::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи ми как ще рискувам на моя сметка :blink: ...ще внимавам :huh: кажи само к'во имаш предвид .....между другото като казваш да намеря кое си харесвам в гласа ...еми аз го знам ...някой сутрини като се събудя и ми е много по-силен гласа ...и е много лесно за пеене щото си е мощтна работа :) ..обаче т'ва трае само за една две песни така да го кажа или просто за сутринта ..и после отслабва ..а и ако има достатъчно слюнка в гърлото става и за дране нек'во яко ,но това са само моментни истории .. и май няма никакъв шанс да го задържа да си стои така по цял ден(гласа) :godbless:(((( ....та се пак кажи ти какво имаш предвид ...айде ,че много писане му изписорих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи ми как ще рискувам на моя сметка :blink: ...ще внимавам :huh: кажи само к'во имаш предвид .....между другото като казваш да намеря кое си харесвам в гласа ...еми аз го знам ...някой сутрини като се събудя и ми е много по-силен гласа ...и е много лесно за пеене щото си е мощтна работа :) ..обаче т'ва трае само за една две песни така да го кажа или просто за сутринта ..и после отслабва ..а и ако има достатъчно слюнка в гърлото става и за дране нек'во яко ,но това са само моментни истории .. и май няма никакъв шанс да го задържа да си стои така по цял ден(гласа) :godbless:(((( ....та се пак кажи ти какво имаш предвид ...айде ,че много писане му изписорих

Пич,да те питам като идеш на фитнес(ако ходиш),ако в началото можеш да дигаш от лежанка 80 примерно десет пъти,дали след няколко серии ще можеш да вдигнеш пак тежесста десет пъти...гласът е мускул и също се уморява,от това което чувам ти пееш погрешно,за да ти се изморява гласа така бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ако прочетеш първите мнения в темата ще научиш много по въпроса. Аз имах предвид, че можеш да си навредиш на гласа и така да си промениш тембъра в по-нисък, дрезгав и с определено по-малък диапазон. а това дето го каза beyondvoice е донякъде много вярно, тъй като гласните струни настина са мускул, но ако разчиташ основно на гласни струни нема да прокопсаш много. За дрането не мога да ти помогна, защото не съм компетентен, но НИКОГА не пей без загряване, и особено сутрин :stop: Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, гласните струни са мускул, и се нуждаят от фитнес. Ако за първи път отивате на фитнес не започвате веднага да вдигате 150 кг. от лежанка. С времето мускулите заякват и при правилна практика стават по - добре координирани и придобиват мускулна памет. Относно дрането, единствения безвреден начин да се прави е т.н. "Vocal Fry".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батко, дай инфо какво е това вокал фрай. За микрофонна техника ли говорим или е специален род дране? Защото е много лесно да се "дереш " просто като знаеш как да ползваш микрофона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не че пея неправилно ..а и незнам дали е правилно де ама имам предвид че гласа като си по4ине през нощта и става по силен като че ли става по як самия мускул там гласните струни ли са кое е ...обаче не се задържа ...абе нали се сещаш заспал човек като го дигнеш рано извднъш как е с некъв по странен глас ... е тва мислеха мислите ми :))) ...раздухайте за вокал фрай ..как се тренира ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.