Jump to content
Българският форум за музиканти

Тест на 10 различни китари


edgecrusher

Коя китара ви хареса най-много?  

99 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Записал съм един и същ мотив с 10 различни китари,( няма да казвам коя на кой семпъл е за сега, зада не влияе това на избора).

Всички китари са включени на бридж пик-ъп при 100% волюм и тон.

Ще ми е интересно да чуя менения за всеки един отделен семпъл, а после че разкрия кой с каква китара е записван. Звука е от мой пресет на Line 6 Toneport UX2, без промяна за всяка една китара.

Имате право да гласувате само за един, преди да видите резултатите.

Ето и самите семпли:

[01] [02] [03] [04] [05]

[06] [07] [08] [09] [10]

 

Благодаря предварително за участието и менеията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

#10, #9, #5, #4, #6, #2, останалите не ме кефят

 

10 ми звучи най удачно за тази музика- стегнато и напомпано, а 9 и 4 изкарват по-добър тон- целите акорди излизат по-добре, но пък не звучат толкова стегнато. Тези, които са най-долу не ми харесват, защото гъгнат на ниските тонове. Това е моето скромно виждане :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за #3 - звучи ми най-комплексно и завършено (от това, което се чува на моите ПЦ говорители). Но гледам, че и други са гласували за #3, макар и да не са пускали пост ... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То след 10 сравнения се объркваш, но все пак:

Фаворит ми е 3 - стегнато и хармонично :cheers2:

2 сякаш се доближава до 3, но е с по-беден звук

1 и 8 звучат стегнато и здраво, но малко гъгнат наистина в ниските

9 и тя гъгне

10 има много скупен звук (не задължително scooped, а просто беден)

До тук, въпреки забележките, звука ме кефи. На 4-7 не ме кефи - нямат плътност и/или дефиниция.

 

Та така де, тръпнем сега в очакване :beer:

 

П.П. Задръсти ми се браузъра с табчета :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна задача.

Гласувах май за 10, но ме кефят всичките.

Тези, които вадят по-размазан и по-отпуснат звук явно са с по-силен аутпут на адаптерите и при един и същ пресет кривят повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, вече има оформили се фаворити :cheers2: Обещавам ви че ще има много изненадани, когато разкрия кой семпъл с коя китара е. Някои от вас ми знаят арсенала, но уловката е коя как звучи с този точно определен пресет. Аз лично установих за себе си че не напразно съм залагал на една точно определена китара в досегашните си звукозаписни напъни :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 и 10 пасват най-добре за метъл. От тях 8 като че ли ми звучи най-добре. Предполагам са активни EMG-та.

1, 2, 3, 9 също не са зле, стават за метъл но са малко по-слабо дефинирани, т.е. имат повече басове и по-малко среди от EMG-тата. Предполагам пасивни хъмбъкери.

4-7 не стават за метъл, сингъл койли с изрязани среди и доста високи.

 

Различните настройки на китарите също допринасят за звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! След като Дилъна ме разкри напълно,без обаче да знае нищо (тоя човек е направен от уши! :) )...не ми остава нищо друго да разбуля загадката.

та такаа:

N= Guitar / Pick-ups / Tunning:

_______________________________

#01 - B.C.Rich KKW Signature Special, Pick-ups: 2 B.D.S.M. B.C. Rich Passive humbuckers, Db

#02 - Epiphone Gothic Explorer - Pick-ups: Epiphone Alnico Classic Humbuckers, Db

#03 - ESP Grass Roots Explorer / Stock Pick-ups / D

#04 - Line 6 Variax 500/with simulation of 1958 Gibson Les Paul Standard / D

#05 - Line 6 Variax 500/with simulation of 1961 Gibson ES-335 / D

#06 - Line 6 Variax 500/with simulation of 1959 Fender Stratocaster / D

#07 - Line 6 Variax 500/with simulation of 1960 Fender Telecaster Custom / D

#08 - Schecter C-7 Hellraiser / Active EMG 707 / Ab

#09 - Vintage Metal Axxe Razer / Passive EMG H4 / D

#10 - Vintage V100 / Wilkinson® Double Coil x 2 (N) MWVC (B)MWVC / B

 

Не мога да скрия, че останах изненадан от големия брой гласове за Vintage. Реално китарата, която най-малко предполага да е използвана за метъл събра 3 гласа от 11 (също както и корейското ESP). Аз лично съм най-доволен от #09 & #03. В това отношение половината от гласувалите са на моето мнение. Трябва да направя едно уточнение относно Variax-a, тази китара има чуден звук, но не е точно за този тип хай-гейн. И това най-вече поради факта, че симулациите са базирани на доста "ретро" модели, ако мога така да се изразя, които малко или много дори в оригиналния си вид не биха звучали чак толкова впечатляващо за избрания от мен звук. Но бе интересно да включа 4 различни симулации, позволявайки си да поизлъжа че това са 4 различни китари, което на практика като звук се доказва от експеримента :lol:

Моите поздравления за всички дали мнение и участвали в акнкетата ( това да не се счита ,акто край на темата). Надявам се дискусията да продължи, защото се оказа много полезна( поне за мен). Аплодисменти за Дилън, който ме изуми като разпозна единствената китара с активни адаптери,а също така и сингъл коил симулациите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, мерси. Ама сбъркал съм с но.10, заради много ниската настройка де (не че се оправдавам) хехе

Награди за позналите ще има ли :)

 

Опс, бях забравил да си пусна гласа в анкетата - единствения за Шектъра (засега).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам, че и други са гласували за #3, макар и да не са пускали пост ... ;)

аз бях,явно тази китара най-добре пасва с присета-според мен и не само

edgecrusher не трябваше да издаваш китарите толкова рано...интресно се получи :hysterical:

Редактирано от spongebob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, мерси. Ама сбъркал съм с но.10, заради много ниската настройка де (не че се оправдавам) хехе

Награди за позналите ще има ли :hysterical:

 

Опс, бях забравил да си пусна гласа в анкетата - единствения за Шектъра (засега).

 

Че що да си сбъркал, V100 цепи мрака в тази насторойка. В стандартен строй,не ми звучи толкова добре, честно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста от тях са добри за различни ситуации ;) Трябва да кажа че Vintage, Schecter и един - два от Variax семплите са най - приятни. Тук трябва да уточня че сингъл адаптер с хай - гейн много ме радва напоследък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При слушане и на 10-те семпъла последователно почвам да се съмнявам в преценката си , но най много ми допадна 8 - звучи ми стегнато и ако е за ритъм смятам , че е идеално и все пак зависи от стила, но за моя бих избрал точно това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.