Jump to content
Българският форум за музиканти

Една мечта


Gateto

Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз искам само да те поздравя!!! :thumbup:

 

Евала, хвала на таквизи хора, дано запълниш празнотата в живота си, с този готин инструмент-китарката !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

 

няма да се оплакваш от годините, ей :hysterical:

 

Аз съм на 35 вече и си трая, пък ти ...

Много си приличаме с теб май: същите групи, интереси, влечение към китарата и др.. от близкото поколение ще да е:)

 

Айде обади се ако имаш нужда от нещо, и аз вися цял ден в нета, че също съм в близък бизнес.

 

Не че съм напреднал много ама все с нещо може да помогна в начинанието "Китара".

 

ICQ има в профила ми.

 

BTW: имаше едно време един човек с такъв ник... беше станал легенда по времете "преди торентите" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви се похваля - от днес съм горд собственик на Squier Bulet Strat.

Ходих до xxxx магазина по препоръка на мои приятели - пък и AXE ги беше препоръчал в една от темите.

 

Мога да похваля пичовете които работят там - отнесоха се с мен с нужното уважение - обясниха ми всяка една стъпка - всеки един въпрос който имах.

Аз лично се бях насочил към Афинити - една крачка над Булет-а - но пичовете ми казаха че това са едно сторина и кусур лева отгоре - като за начинаещ китарист е напълно излишно.

По добре за тези пари да си взема консумативи и подръчни материали и ще ми легне по евтино пък и ще ми останат пари за уроци.

 

Та взех си:

 

Squier Bulet Strat

Fender калъф за китарата

Кабел 6 мерта за китарата

3 пера с различна твърдост

1 двд на фендър - "Getting Started On Electric Guitar with Keith Wyatt"

1 много секси черен колан за китарата - пак фендър

1 комплект нови струни фендър (спешъл за моята китара)

 

И всичко това на стойност 369 кинта.

 

В сравнение с Афинити-то което исках да си взема 330 кинта.

 

 

Сега зазобвам ДВД-то - и почвам да уча!

Благодаря на всички които откликнаха в тази тема и ми помогнаха със съвети.

 

Гатето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 двд на фендър - "Getting Started On Electric Guitar with Keith Wyatt"

 

Аз като почнах да се уча преди две години и аз от това ДВД почнах. Доста е кратко, но ако внимаваш, ще понаучиш някои основни работи. После вече или тръгваш по учители или се затваряш от света, зареждаш се с оптимизъм и трезва преценка спрямо собствения си прогрес и почваш да вадиш таблатури от нега, уроци (във всякакви форми и т.н.) Не е задължително да опираш до учител ако познаваш китарист(и), които да ти помагат като имаш проблеми и да те вкарват в правилната насока. Сам е по-трудно да напредваш, ще трябва да си наложиш яка дисциплина. Понякога ще дълбаеш в грешна насока, ще пропускаш да отработиш някои неща, които после наново ще трябва да заучаваш и т.н. - това е нормално, ама си е напълно възможно да достигнеш едно добро ниво.

 

Евалата за желанието и хъса! Това е правилния подход. :hysterical:

 

Желая ти успех, ако имаш проблеми и питания тук има доста вещи в занаята хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувам пръсти - моите са много дебели да му се невиди - често закачам други струни и прецаквам хармонията.

Явно още не ми е ясно как точно да си държа китката и пръстите - обаче тоя чичко от двд-то дето си го взех - много го клоьпам - учим си акорди с него без никви притеснения :recourse:

Акордите в които участват 3 пръста ми завъртат главата в момента - ма предполагам това ще мине като летен дъжд :recourse:

 

Как го казвате тука - а да .... ROCK ON !!!

 

Гатето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук има снимки и видео за акордите:

http://www.justinguitar.com/html/beginners...C02-Dchord.html

http://www.justinguitar.com/html/beginners...andEchords.html

 

И въобще, погледни целия курс за начинаещи:

http://www.justinguitar.com/html/beginners.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ти дебели пръстите, пич, просто към настоящия момент са само малко неопитни, което съм сигурен, че е поправимо. Иначе и от мен едно евала за ентусиазма, не се подавай на предразсъдъци, като този за възрастта - след 5 години също ще си млад, но ще си китарист на 5 години, което не може да се нарече малко като за нашия инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, едно голямо ЕВАЛА, от моя страна. Аз съм на 24 и сега и аз почвам да се занимавам. Радвам се, че има и други ентусиасти като мен дето на "дърти" години се сещат за хубавите неща в живота. Ще се засичаме във форума и може да обменяме опит ;) . И после прайме група ;):metalist:

Това в кръга на шегата, разбира се, мисълта ми беше - хора като теб заслужават уважение и респект!!! :P :P ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за пръстите няма да се притесняваш, мен пък са ми особенни ноктите и живеца ми е много напред и тряа да пиля с едни пилички, щото с нокторезачка може да се осакатя. А бе луда работа... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз започнах да се уча да дрънча преди някой месец, но мисля да се отказвам поради същата причина - пръстите. Не са достатъчно дълги и тънки. 20см ми е педята, най-голямото разстояние, което мгоа да покрия е 4 прагчета, но натискът не е добър и се получава едно жужене такова, а ако трябва да държа повече от една струна на 4тото прагче - невъзможно. Бавно и едвам-едвам се справям с дребни неща на 3. Поне опитах, а от години си мислех, че не мога. Сега поне знам, а това пак е нещо :-).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като не са ви тънки пръстите научете се да свирите на няколко струни с един пръст :)

знам един стар китарист който пръстите му са като кебапчета а самия той е към 2 метра и примерно акорда ла на 2ро прагче натиска с 2 вместо с 3 пръста

 

като (ако) има желание се намира начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.