Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Podxt


Slevin

Recommended Posts

К`во му стана на това чудо така и не разбрах.. :wallbash:

 

Както си праскам Seek and Destroy на компа се появи някакъв шум и след 5 сек. изчезна сигнала. После взе да се появява за момент през 10-тина сек ама пак с яко шум. (Все едно кабела е прекъснат някъде) Да ама не кабела вчера го взех, чисто нов Fender и няма грешка. Пробвах с други кабели - пак същата работа.

 

После пуснах POD-а през кубето и пак се появи същия шум, сигнала след 20-30 сек. пак изчезна съвсем. (Иначе самия POD си свети, сменя preset-и и ефекти.. отбива дейност :thumbdown: ) Пробвах да го пусна и през десния output - тръгна за момент и пак зацепи. И китарите сменях и кабелите - проблема явно е в самия POD (или в адаптера му, но това ми се вижда по-малко вероятно).

 

Викам си да не е прегрял нещо ама свиря от има няма 2 часа, пък по 15 съм изкарвал..

 

На сайта на line6 нищо полено не намерих, имам си най-новите драйвери всичко си бачкаше като хората до днеска.

Ако някой може да ми каже от какво се е получило това ще съм много благодарен. :)

 

Иначе POD-a е в гаранция още ако не се опрай ще го нося..

Предварително мерси !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трябвало да свириш Seek and Destroy . Хоп и ти се разрушава процесора, ако не е на усилвател маршал.

 

Сега сериозно, след като имаш гаранция не пипай нищо , а отива там от където си го взел, да го погледнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно проблема е хардуерен. Не знам как са ти тоците на компа, но моя има някви отечки и понякога връща ток, което досега не ми е създало проблем , но не значи , че няма мякога да ми създаде :) Възможно е да е върнал ток и да е заминал някой кондензатор. Друга възможност е фабричен дефект, но това е малко вероятно, защото всички продукти на Лаин сикс се тестват, преди да бъдат пуснати на пазара. Обърни се към гаранцията и го карай в сервиз!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с прекъсващия лош сигнал ми звучи като лоша връзка. Сигурен ли си, че кабелите, жаковете и всичко по пътя от адаптерите до процесора дава добър контакт?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с прекъсващия лош сигнал ми звучи като лоша връзка. Сигурен ли си, че кабелите, жаковете и всичко по пътя от адаптерите до процесора дава добър контакт?!

 

И аз в началото така реших, но пробвах всички компоненти (кабели, китари) във всякаква комбинация - няма проблеми.

Обаче това с връщането на тока, което каза KingdomX ми звучи логично. (Макар и доста неприятно) И на мен нещо такова ми мина през ума..

 

Ще го нося да го оправят..

Благодаря за бързите отговори, ако на някой му дойдат други въможни обяснения ще се радвам да ги сподели. Чисто нов е процесора, хубава марка и досега проблем никога не е правел..

 

Тамън като ходя ще взема и един маршал да каширам в джоба. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.