Jump to content
Българският форум за музиканти

тренировка на ръцете и краката


Recommended Posts

Добър ден,бихте ли ми помогнали отскоро свиря на барабани(самоук съм) и искам да знам с какво да се разсвирвам и с какво да разгрявам.отделно бих искал да попитам, на една друга тема беше писано, че свиренето на барабани е сериозен спорт с което съм напълно съгласен,но аз имам един проблем, за който нямам обяснение.И на двете ми китки ми излиза кокалчето като си я наклоня, не ме боли като свиря но ми е излязло откакво започнах да се занимавам с барабани.а и китките са ми станали по уязвими,няква идея как да си закаля китките,или трябва ли да отида на лекар.посъветвайте ме с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мога да разбера как са ти излезнали кокалчетата и как чувстваш, че китките са ти по-уязвими, но ти трябва учител по барабани, а не лекар. Някой трябва да ти покаже законите на физиката, които важат при барабаните! :recourse: Съветвам те например при makedonetsa (Цецо) от този форум да идеш. Най-малкото някой трябва да те наблюдава да не се нараниш, но каквото и да правиш, болката и стягането са сигурен фактор, че трябва да спреш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо не започнеш като за начало със снимка на твоите китки, която да постнеш тук. :punk_guitar:

 

Трябва да внимаваш щото има 1 болест - тендовагенит, към която барабанистите сме уязвими, а тя трудно се лекува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за тендовагинита е напълно вярно още повече,че аз се разболях от претоварване.Симптомите ти са същите,затова за всеки случай отиди при лекар.Просто на някой хора сухожилията им не са създадени,за да служат като средство за правене на музика.Надявам се,а предполагам и всички тук,че ще се оправиш и няма да се окаже тендовагинит.Аз работя по въпроса за лекуването(може би ще пусна обширна тема по нататък по въпроса).Успех от мен.

 

 

Сашо Крашо(Добрич)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тендовагинит има майка ми на дясната ръка и след 2 операций още и се появява.... много гадно :cheers: особено за такива като нас :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ква е тая болест тендовагенит от какво се хваща от неправилно свирене или просто на някои хора китките им са податливи на тая болест и също така какви са симптомите в смисъл по4ват да те болят китките или какво става някой ако може да ми каже щото аз съм нещо неосведомен за рисковете на тази професия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден,бихте ли ми помогнали отскоро свиря на барабани(самоук съм) и искам да знам с какво да се разсвирвам и с какво да разгрявам.отделно бих искал да попитам, на една друга тема беше писано, че свиренето на барабани е сериозен спорт с което съм напълно съгласен,но аз имам един проблем, за който нямам обяснение.И на двете ми китки ми излиза кокалчето като си я наклоня, не ме боли като свиря но ми е излязло откакво започнах да се занимавам с барабани.а и китките са ми станали по уязвими,няква идея как да си закаля китките,или трябва ли да отида на лекар.посъветвайте ме с нещо.

1.Трябва ти учител който да ти покаже поне основните рудименти които освен основа за всеки барабанист,са и прекрасно средство за разсвирване / "загряване" на мускулите, ставите и сухожилията/ Могат да се намерят в интернет под формата на видео клипове,но добрият учител ще ти помогне и да изградиш правилна постановка на ръцете и цялото тяло,както и захват на палките.Може да си намериш "A natural evolution" на Dave Weckl

където всичко това е най- добре обяснено и показано.

2.Срещу проблемите в ставите и по-специално тендовагинита има само едно лекарство-ФИТНЕС.Най-вероятно си в тинейджърска възраст,така че организма ти сега расте затова трябва много да се внимава с физическите упражнения касаещи по-специално ръцете /мускулите на мишницата и предмишницата/

Затова вече ти трябва консултация с човек който се занимава с фитнес...инструктор,приятел....който ще ти покаже упражненията,ще ти направи програма според която да тренираш да се храниш и почиваш /само да не е някой изперкал боди билдър,че може повече да навреди със съветите си отколкото да помогне като ти направи прекалено натоварена програма/ Минал съм през тези болежки и мен това ме излекува като започнах да повишавам физическата си подготовка на цялото тяло,като крайната цел е да се чувстваш комфортно когато хванеш палките.

В търсачката има поне няколко теми за тендовагинит където нещата са обяснени достатъчно добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя известна поправка, въпреки, че темата е дискутирана вече и съм сигурен, че може да се намери с търсачката:

 

Тендовагинитът е хронично възпаление на сухожлията. При поставена такава диагноза, НЕ СЕ товарят сухожилията(тоест и мускулите свързани с тях), а се оставят да почиват максимално плюс процедури по рехабилитация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случи така,че около 15-тата си годишнина просвирих метъл и явно заради неправилна постановка и тежки палки,както и това,че бях ужасно слаб, диагнозата ми беше за възможен тендовагинит.Но понеже бях заобиколен от дядовци лекари и баща културист,след месеци болките в областта на китките постепенно спряха да се появяват.Разбира се, възможно е това да е частен случай.Може да са ме излъгали за да се уплаша и да спра да се занимавам с барабани или просто да не се товаря толкова-незная,но така се получи при мен.И интересното е,че нито за миг не съм захвърлил палките неосъзнавайки до къде може да се стигне.Намерих си добър учител,с времето си промених постановката на ръцете,заздравих мускулите и разбрах как да почивам след свирене и повече от 10 години не съм имал каквито и да е болки.

Но при всички случай се налага или по-скоро е препоръчителна,консултация с лекар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Тази тема малко ме уплаши, не че не съм чел и преди за тендовагинита. Започнах да свиря директно метъл, с дебели, тежки палки; без никаква идея какво е това легендарно животно "постановка", но за щастие не съм имал проблеми с китките. Може би не съм имал проблем, защото когато успетя, че ме ръцете ми се уморяват си взимам кратка почивка.

Сега, връщайки се около две години назад се чудя, с кой акъл съм тропал така...

И моя съвет, както и на останалите е - учител :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден,бихте ли ми помогнали отскоро свиря на барабани(самоук съм) и искам да знам с какво да се разсвирвам и с какво да разгрявам.

 

преди свирене аз лично си кълча ръцете опивам напред назад некакви сухожилия и така нататък, просто да се отпусне мускула, като през това време обикалям насам натам за крачетата и така. После фащаш палките и тропкаш нещо лекичко по нещо. Аз снощи разгрявах по бар стол и барплот

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами проблема идва от това че всеки един като удари по накоя кожа излиза шум и си казва бре аз мога да свиря на барабани.

 

За това и не се обръща внимание на постановката ,а постановка значи начина по който се държат палките,позицията на краката и как да вадиш звук от барабаните.

 

Давам пример при някой инструменти ако незнаеш постановката неможе да изкараш никакъв звук ако земеш един тромпет и никой нети покаже как става номера, може да се надуваш и духаш нищо няма да излезе.

 

Така че барабаните са като всички останали муз.инструменти.

 

Поне за началото ти трябва учител или някой барабанист който свири от 5-6 години да ти покаже основните неща.

 

Несъм съгласен че барабаните са спорт ,по скоро са изкуство :P не ти е нужно визическа подготовка или фитнес за да може да свириш.

 

Преди съм имал ученици металяги от английската гимназия и ме питаха как щели да звучат силно ако нямали достатъчно сила да удрят по кожите ,а това доколко силно или тихо ще звучи комплекта зависи от рибаунда, отскока и амплитудата на палките .

 

Ако забиеш с всичка сила някоя палка в барабанчето по скоро да пробиеш кожата отколкото да получиш силен звук.

 

Тендовагинит се хваща от неправилно свирене,претоварване на ръцете и неподходящи палки!

 

Май много песимистично го написах ама ;) това е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,доста поразгледах теми и коментари и малко се чувствам като в небрано лозе!преди 4 дена си купих барабани/на старо/разбира се,но съм пълен аматьор и не вдявам нищо.прочетох съвети дадвани тук за учители и т.н. аз съм от Велико Търново,ако някой знае някой учител или барабанист който да дава уроци ще бъда благодарен ако някой даде координати!Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.