Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся софтуер за барабани


Dream Theater

Recommended Posts

Drum Kit from hell, rabotiat pod Giga studio i kato otdelni wave no nai dobre s giga studio , samplite sa na barbainsta na Messugah, negovia set e sempliran,barbani Sonor ot 10 do 24 in4a 4ineli na Sabian i Nikakolkoto tipa barban4eta na Ludwig koito izpolzva, koftito samo e 4e ako ne si gi namerish niakude iz neta ste triabva da se sharish dosta za nashite standarti

Drug variant e da si namerish SF2 fila koito ste mojesh da go izpolzvash v Cakewalk da re4em,pri nego na razli4noto velositi razli4no sa samplirani, naprimer pri vel- 50 imash barban4e pri koeto 4uvash dolnata i gornata koji, pri 127 4uvash Rimshota i kojata, mngo dobre sa samplirani

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на reason

става най-добре.

има много звуци,

а и можеш да отидеш в някое студио,

да запишеш техните барабаните един по един

и после да ги "вкараш" в reason-а.

един вид да си ги семплираш.

а може и да извадиш звука на барабаните

от някой албум

и да си имаш барабаните на metallica примерно:rolleyes:)

Рийзън е много яка програма за електроники, за писане на клавири също, но за барабнни е страшно неудобна. При нея не може да се сменя темп, метрум и т.н. Става ужасно ако искаш да направиш нещо по-"изчепено" така съм се мъчил че... не е истина :)

 

Мисля че удобството наистина е Сонар или Кюбейз (моят избор) с плъгина батери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе... според това, което ми звучи логично и от малко разговори с Митака, мисля, че не е проблем да се докара подобен на даден барабан звук... просто трябва да си намерите нещо такова и да го обработите правилно... ако Митака ми отдели няколко минутки ще дам пример със СН на Пантера ;)

и аз съм го правил с pantera

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе... според това, което ми звучи логично и от малко разговори с Митака, мисля, че не е проблем да се докара подобен на даден барабан звук... просто трябва да си намерите нещо такова и да го обработите правилно... ако Митака ми отдели няколко минутки ще дам пример със СН на Пантера ;)

и аз съм го правил с pantera

;)

 

след като орежеш всичко отгоре,

после пак добавяш тия честоти

Kick Drum

Frequency :

50-100Hz Bottom to the sound

100-250Hz Roundness

250-800Hz Muddiness Area

5-8kHz High end prescence

резултата е че имаш хубава каса на pantera но без томове и sd

;)

в крайна сметка има ли значение дали касата ще е на пантера или не?

едва ли някой на когото му пуснеш парчето ще разбере това, освен ако не му кажеш;)

и едва ли парчето от това ще стане по добро;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре казано! ;)

Ама просто като си харесам някой барабан на някоя група и искам нещо такова... ;)

 

А иначе

Бенджи, не те разбирам! Аз ползвам Guitar Pro за да напиша барабанените партии и не очаквам НИКАКЪВ звук от него... просто на него пиша барабаните, защото ми е лесно и работя с него от много време, а след това истинският звук се прави със семпли, NAtive instruments Battery и тн и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе

Бенджи, не те разбирам! Аз ползвам Guitar Pro за да напиша барабанените партии и не очаквам НИКАКЪВ звук от него... просто на него пиша барабаните, защото ми е лесно и работя с него от много време, а след това истинският звук се прави със семпли, NAtive instruments Battery и тн и тн.

Извинявай, не съм те разбрал!

Мерси за разяснението, ще ги пробвам тези семпли :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха :cheers: Пак не ме разбра... казах:

 

... семпли,Native instruments...

 

в смисъл, че семплите се слагат в NIB :cheers: А не че така се казват :headbang:

И за сега стават разни неща, но не е точно това което искам, така че продължавам да се уча... демек да питам Митака хаха :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха :) Пак не ме разбра... казах:

 

... семпли,Native instruments...

 

в смисъл, че семплите се слагат в NIB ;) А не че така се казват ;)

И за сега стават разни неща, но не е точно това което искам, така че продължавам да се уча... демек да питам Митака хаха :)

Напротив, разбрах за какво говориш. Попадал съм на разни СЕМПЛИ в нета, но така и не съм правил нищо повече по въпроса (просто PC Drummer ме уреждаше). ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.