Jump to content
Българският форум за музиканти

има ли някой


Recommended Posts

става дума за един малък проблем с говорителя на комбото ми.

как да обясня....малко е трудно.......

когати свиря с драйва на кубето - но проблем

но когато свиря с външни педалчета - има един много странен жужаш звук. все едно в мембраната вътре има нещо като муха и бръмка :) особено се усеща при високите честоти - заедно с хубавия мазен тон се чува и това жжжжж все едно някоя муха трепери заедно с тона. ужасно е.

та има ли някой идея от какво може да е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не съм мн убеден ама ми обясняваха как всяка китара има някъв звук който ако не се премахне чрез ноиз тейкъра на процесор не изчезва. Обаче ти казваш че се появява само като вържеш други ефекти... Значи според мен единия вариант е нещо да има по кабела(да е накъсан, да прекъсва нещо спойката в жак-а); втория вариант е да му има нещо на кубенцето и да нагаря вътре, но щом се бъги само като го използваш с външни ефекти надали е тва. И третия вариант е да има нещо на ефекта ама се съмнявам... така че най-вероятно ми се струва да е или от колоната или кабела да се е накъсал. Пробвай с друг кабел или знам ли и аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не съм мн убеден ама ми обясняваха как всяка китара има някъв звук който ако не се премахне чрез ноиз тейкъра на процесор не изчезва. Обаче ти казваш че се появява само като вържеш други ефекти... Значи според мен единия вариант е нещо да има по кабела(да е накъсан, да прекъсва нещо спойката в жак-а); втория вариант е да му има нещо на кубенцето и да нагаря вътре, но щом се бъги само като го използваш с външни ефекти надали е тва. И третия вариант е да има нещо на ефекта ама се съмнявам... така че най-вероятно ми се струва да е или от колоната или кабела да се е накъсал. Пробвай с друг кабел или знам ли и аз...

айде сега хубава работа. кабела се е накъсал.......момче осъзнай се :)

не е от кабелите. това се чува от самата мембрана на говорителя. когато бръкна с ръка отзад и я пипна спира да прави тоя гаден шум ;)

ама дръж се малко бе - как ще нагаря ;) да не е печка ;) и си е бая кубе. 12 инча е говорителя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пипайки мембраната с пръст ти убиваш високите на говорителя...

 

===> не е от говорителя. ако беше от него щеше да се чува винаги тоя шум

еми аз като го пипна изчезва само това гадното :) иначе хубавият звук не се променя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, да приемем че е така. в какво се състои поправката :)

забелязал съм и друго - знаете как звучи един дистър или овердрайв когато се включи в пулт без кабинет симулация нали?

е през чистия канал на кубето звучи така :D не мога да схвана защо. нали си е китарен говорител уж :D

и се налага да го оправям с еквалайзер. магии........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаете как звучи един дистър или овердрайв когато се включи в пулт без кабинет симулация нали?

е през чистия канал на кубето звучи така

Значи чистия канал на кубето ти е достатъчно чист :dance:

 

Може би знаеш, но аз да кажа - през "мръсния" канал с мъничко гейн обикновено звучи по-добре :happy:

 

А за поправката - ами гледай кабелите да са с оплетка, пробвай също и да включиш нещата в някоя друга стая у вас, да не би да е от някакви вълни...

също можеш да се допиташ и до корпорация Н-Аудио, да не би да не са заземени както трябва камиончетата...

дано да се оправи :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те наскърбявам много, но проблемът ти е голям. :P

Отлепена ти е шпулата на говорителя, а това, ако питаш мен значи - нов. :o

По принцип има хора, които отлепят шпулите и после ги залепят отново, но след това звука за мен вече не е същият.

Това е.

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те наскърбявам много, но проблемът ти е голям. :P

Отлепена ти е шпулата на говорителя, а това, ако питаш мен значи - нов. :godbless:

По принцип има хора, които отлепят шпулите и после ги залепят отново, но след това звука за мен вече не е същият.

Това е.

:godbless:

ами значи оправих проблема. бутнах китарният еквалайзер и взе че изчезна тоя шум. намалух последното - мисля че 3,6 беше на минимум :P

добре де, ако беше отлепена щеше да звучи така и на драйва на кубето, а и на чиста китара също :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич знам от какво е :D

точно от тоци е. и аз го имах тоя проблем.

пробвай да си включиш кубето в заземен(занулен)

контакт :D при мен така са оправиха нещата.

също така може и да е от адаптера. пробвай с

батерии да си пуснеш външните ефекти. аз питах

и техник за тфа нещо. каза че ималко някфи

галванически връзки ае не фанах много ама

първо пробвай с батерии после пробвай със

занулен контакт а да и третото е да пробваш

да си обърнеш захранването на кубето(да го

включиш в контакта на обратно) при мен са опрайха

нещата със занулен контакт :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.