Jump to content
Българският форум за музиканти

Лошо ли е да те влече само "ритъм китарата"?


Slacoth

Recommended Posts

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

... as a musician you should practise your technique to be as good as you need to be to facilitate whatever idea is coming to your head ...

Devin Townsend - Canadian multi-instrumentalist musician

 

 

Е тва е за мене баце.Няма значение ритъм ли е,сола ли са.Важното е да имаш идеи,и може би още по важно е да можеш да ги възпроизведеш.

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си представим, че поста на MrDeath беше соло, то би било един добър пример как не трябва да се прави соло - без главни букви, точки, запетайки, без отделни изречения, просто дълъг поток от думи - все едно дълъг еднообразно звучащ поток от ноти без изразителност и фразиране, и дори в него да има много хубави идеи, слушателят бързо ще загуби нишката.

С това не искам да те обидя MrDeath, а просто да те посъветвам да използваш препинателните знаци, за да бъде поста ти по-лесен и приятен за четене и мнението ти да има шанс да стигне до повече хора, защото съм сигурен, че много биха се отказали да го четат цялото след втория ред.

:)

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може би си прав :) не е като да не отбирам от пунктоация, но не мислех че трябва и подобни чудесии да спазвам. Може би си прав, че някои от сложните изречения без препинателни знаци могат да звучат по два и повече начина, но все пак съмнявам се точно това да откаже хората да четат поста ми. Все пак да кажем, че съм си взел бележка за в бъдеще :yes: само да кажа в моя защите все пак не съм единствения както и да е малко спам стана, ама карай :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MrDeath, не знам как си ми разтълкувал поста от по-горе, но там съвсем не отричам техничните сола.

Точно обратното - смятам, че е добре сола да има във всеки рок енд рол стил, включително в дет метъла.

А не като тия новите говна, дето нямат дори някакво кекаво соло за цяр - имам предвид неща като Soulfly, Korn и Slipknot ...

Затова и съветвам всеки тийн, ако не от любов към солата, то поне в името на развиване на елементарна техника на свирене на китара да не загърбва солирането и да не се ограничава до два-три пауър акорда в стил KoЯn, защото това просто не е свирене на китара.

 

А за другото - учудвам се, че не си слушал дет метъл с добри сола.

Чуй новия Deicide, спомни си Death, преслушай Necrophagist (това последното е основно ориентирано към сола)...

Не е като да няма де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БТВ във Vol3: The subliminal бла бла на Slipknot има супер яки сола в почти всяка песен.

Солата от първия албум са нарочно изрязани от записа от барабаниста и продуцента, за да може групата да "пробие".

 

За информация отдавна не съм в тийнейджърска възраст и харесвам най-вече олд-скуул дет метъл, но не мога да си изкривя душата: има хубави неща и от "новите" групи. (В кавички, щото Slipknot отдавна не са нова група :yes: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Death просто няма какво да кажа изцяло моя грешка, че ги забравих. Относно другите групи...пак казвам аз съм малко капризен и да кажем ако новия deicide ми хареса не бих се учудил, трябва наистина да чуя. Necrophagist не съм чувал явно трябва да пробвам, а относно отричането извинявам се отново. Лое каза "личното ми мнение за китаристи залитащи прекалено много по солата не е особено добро" та по-скоро той ги отрече. Може би отричам не е правилната дума, надявам се да не ме нападне и той :) , но просто несъзнателно ви поставих двамата под общ знаменател, та за това и се извинявам по-горе в поста

айде живи здрави и много бири :yes:

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mu3epHuK, ми той Мик е даскал по китара - ей го: хем в Слипнот свири лайна, хем не му пречи и да солира в свободното време.

А за този албум на Слипнот, дето е със солата не знаех - просто не мога да изтрая бозяните рифове докато дойде солото. :yes:

 

От заглавието останах с впечатление, че Slacoth пита какво мислим за това да се замени едното за сметка на другото, което според мен не е редно.

 

@MrDeath, Necrophagist са задължителни за всеки фен на солата. Не само за дет метъли. Те са пословични именно със сола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да правиш музика. А не ритми и сола :yes:

Присъединявам се към феновете на това мнение :) .

Още 1-2 коментара по темата:

- границата между солирането и ритъм китарата далеч не е еквивалентна на тази между сложното/техничното/наситеното и простото/лесното свирене и всички знаем, че има ритъм партии много по-сложни и технични от повечето сола;

- дори "безмислените" на пръв поглед сола (3-4 ноти върху стандартна схема, или "виртуозни" пасажи без особена музикалност сами по себе си) могат да бъдат изключително на място в една песен;

- да се самоопределиш строго като ритъм или соло китарист е меко казано за(г)робващо; лично аз винаги съм се считал и в бившата група се изявявах по-скоро като соло китарист, но в сегашната ми група, където композирам доста повече, с изненада открих, че правя песни с интересен ритъм и филове, в които нито виждам място за кой знае какви сола, нито има нужда от такива, от което по никакъв начин не се кефя по-малко.

Така че не си ограничавайте идеите от предразсъдъци!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение от стила, според мен солата са много важна част от една песен... даже прекалено важна и за това съм на мение, че солата са по важни от ритъма(аз така си мисля(ама к'во ли разбирам :metalist: )), но все пак трябва да си има и ритъм китаристи за това всеки да си свири к'вото му е кеф и да се разбива, това е най-важното :P

 

Rock On!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че солата са по важни от ритъма

 

Тва пък хич не е вярно....Да си чувал например за песен само от сола без никакъв ритъм ?!?! Солото е само и единствено за "украса" на песента (поне така са ми казвали професионалисти).Ритъм китарата е доста по - важна ,защото тя "поддържа" песента.Песен само от сола и без никакъв ритъм ще е нещо отчайващо...

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам, грешно съм се изразил :hysterical:.Имам превид, че мен солата ме кефят повече и че повече ми допадат повече от само ритъма, иначе знам, че той е основата на песента, но соло китарата ми допада повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.